Kupatilo

Werewolf.86

Primećen član
Banovan
Poruka
554
Sinoc pustio render, jutros odradio AO, malo ispeglao u PS i evo kako je ispalo, samo me ove plocice malo zajebale.
Nisam hteo nista fancy, elite.


Bathroom_by_Grimm3D.jpg
 
Требао си мало да исполираш плочице, овако изгледају као да су прљаве, или да им се наталожио вишегодишњи каменац, а и фуге нису баш.... тако да једино то квари општи утисак. Све друго је ок. ;)
 
Plocice su OK, meni se svidjaju sto su ovako zaprljane jedino sto mi smeta jeste kao da je los anti-aliasing a nije vec je u pitanju materijal.
Nisam stigao da odradim novi render jer me elektrodistribucija zeznula 2x i to bas kada sam presao vise od 50%
Da poludi covek kada ti nestane struja u toku rendera, pusticu ponovo render kad krenem na spavanje pa ako mi se dopadne kako je ispalo okacicu sa novim plocicama. :)

Domestos, kad smo vec kod toga imaju dobre cg reklame ali su bas odvratne sa onim bakterijama.
 
Ok ja sam nasao Autodesk Maya 2011 [x64/x32] nadam se da je to to ,jel mozes da mi kazes koliko ona rama zauzima posto imam win7/64 na giga i slobodno oko 350 samo,da znam dali da skidam 32bitnu onda pa da pokrenem na xp-u ako puno rama trazi
 
@DeMikelis

Tnx. :)

@fox_87

Da to je to, Maya i 3ds Max su ti od Autodeska i najnovije verzije su 2011.
U sustini slicni programi radi iste stvari, samo sto imaju svoje prednosti i mane, ja vise Mayu koristim, uostalom probaj oba pa vidi koji ti odgovara vise.
Ne znam tacno koliko zauzima ali sigurno vise od 350 MB, instaliraj samo Mayu 2011 nemoj ostalo sta ti nudi osim mozda jer ce ti trebati dokumentaciju (ali ona poprilicno zauzima).
Skini 64-bit
A takodje ce ti trebati tutoriali jer bez njih ne mozes pogotovo na pocetku.
 
Nasao sam zahtevnost ,kazu 2GB,tako da sam ukljucio da skidam 32bitnu pa cu je pokretati na xp-u,tamo je slobodno 800mb
Jedini program koji sam savladao bez tutorijala je Photoshop, sad imam net - youtube pa cu se snaci .
Samo da ukapiram osnove pa cu polako,ako imas link za neki dobar tutorial posalji mi na pp ,bio bih ti zahvalan :klap:
 
Aha aj da vidim i to cudo. :)
Bolje ti je da instaliras 64 bit jer radi bolje, ako vec imas tu opciju.
Za tutoriale kucaj u Google ima ih gomila evo ti jedan od mene kada instaliras.

Alt+levi klik misa => Rotate
Alt+ scroll => Pan
Alt+ desni klik misa => Zoom
 
Ivica stakla, kamera je pod tim uglom da je uhvatila samo taj mali deo, nisam hteo da diram u PS to.
Na mojoj drugoj verziji slike se bolje vidi.


cuttypes.jpg
 
Poslednja izmena:
lep je render :D
samo ne kontam sto koristim i max i mayu ?
verovatno u mayi modelujes a u maxu koristis vray ?
e sad mene zanima
gde si renderovao ,koji je render i koliki je render time ?
 

Back
Top