Tarot - sve što vas interesuje, a ne znate

Truman

Elita
Poruka
22.709
Imam pitanje za ove koji se razumeju u tarot. Znate li koju jednostavniju tehniku otvaranja, a da nije meditacija jedne karte? U ovoj knjizi koju imam postoje samo neke jako komplikovane za koje je potrebno kompletno poznavanje simbolike u uticaja karata ( jedne na druge ).
Inace, danas mi se desi nesto neobicno sa kartama. Radio sam prosto izvlacenje jedne karte na pitanje. Prvo postavim jedno pitanje i izvuce mi Kraljicu stapova. Onda postavim drugo pitanje ( povezano sa prvim ) i opet presecem spil na Kraljcu stapova! Izmedju sam naravno promesao spil. Mislim...koja je verovatnoca za tako nesto ako znamo da spil ima 78 karata. Za one koji VERUJU - da li je to izraz mojih zelja ( posto je izvucena karta dobra ) ili nesto drugo...?
 
Truman:
Prvo postavim jedno pitanje i izvuce mi Kraljicu stapova. Onda postavim drugo pitanje ( povezano sa prvim ) i opet
presecem spil na Kraljcu stapova! Izmedju sam naravno promesao spil. Mislim...koja je verovatnoca za tako
nesto ako znamo da spil ima 78 karata.

Ja kazem da nije slucajnost. :)

A samo za zabavu koristiti Tarot, ...... skrivene sile postoje zato da bi pomogle, ako znas da ih upotrebis. :)
 
E, ovo me zanima. Kolika pauza treba da se napravi izmedju dva gledanja? A ako se posmatra na primer razvoj neke veze i pravac u kome ona ide da li se to podrazumeva kao isto pitanje?

I jos nesto bih volela da znam - u kom procentu tarot pogadja? Pitanje je za one koji imaju konkretna iskustva sa tarotom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
E, ovo me zanima. Sta to znaci? Kolika pauza treba da se napravi izmedju dva gledanja? A ako se posmatra na primer razvoj neke veze i pravac u kome ona ide da li se to podrazumeva kao isto pitanje?

I jos nesto bih volela da znam - u kom procentu tarot pogadja? Pitanje je za one koji imaju konkretna iskustva sa tarotom.

Zanimljivo pitanje.
Nisam se setio toga ranije.
 
Da li je moguce da postavim pitanje, izvucem kartu a da se ta karta odnosi na nesto drugo, a ne na to pitanje? Danas sam postavio dva puta pitanje ( u malo razlicitoj formi ) i dva puta izvukao jednu losu kartu jednom kao drugu po redu, a jednom sam samo izvlacio jednu kartu...

Moguce je , npr. ako te nesto trenutno vise muci ili pritiska od onoga sta si ti pitao....
 
Pa ako pitas "sta Petar misli o meni " i "kakve su sanse da ostvarim vezu sa njim" - to nisu ista pitanja, a opet mozete takve varijacije na temu da vrtite na neki kraci period.
Kada postavis pitanje "kako ce se nasa veza odvijati u naredna 3 meseca?" onda je logicno da pitas posto prodje taj period. A ako pitas kako ce se nasa veza odvijati onda ce ti dati odgovor od pocetka pa do kraja i sta onda uopste da se bakces opet sa istim. Zato je najbolje da vremenski ogranicavas takva pitanja.
Od mog ucitelja sam dobila korisnu informaciju a to je da otvaranje vazi uglavnom na godinu dana.
Eto to bi vam bila jos jedna korisna informacija.
 
E, ovo me zanima. Sta to znaci? Kolika pauza treba da se napravi izmedju dva gledanja? A ako se posmatra na primer razvoj neke veze i pravac u kome ona ide da li se to podrazumeva kao isto pitanje?

I jos nesto bih volela da znam - u kom procentu tarot pogadja? Pitanje je za one koji imaju konkretna iskustva sa tarotom.

Tradicionalno se smatra da ne treba vise nikad postavljati isto pitanje Tarotu. Dakle, makar treba preformulisati pitanje...
U kom procentu Tarot pogadja? To potpuno zavisi od toga KO otvara Tarot i tumaci:)
 
Reklamiranje je zabranjeno, tako da sam informacije o samoj skoli i seminarima Tarota poslala na pp:). E sad, sto se literature tice, prednost je ko govori engleski, jer tu mozes pronaci sijaset dobrih knjiga. Cak i samo na sajtovima se mogu naci solidna osnovna znacenja Arkana sa kojima se moze napraviti neki start.
Zavisi kojim konkretno Tarotom zelis da se bavis, na primer, velika je razlika izmedju Tot spila, Raider Waite spila, Druidcraf Tarota, itd...
 
Inače "gatanje" je samo jedan segment umetnosti Tarota.
Mnogi ezoteričari neće ni da se zamaraju time da troše vreme "gledajući" kad će nego da se oženi/uda/položi ispit...
Arhetipi Tarota se mogu koristiti u umetnosti. Poput muza!! Mene lično inspiriše da pišem ezoteirčne pesme.
Tarot se može koristiti za vežbe koncentracije!! Ako nekog bude interesovalo, objasniću kako.
Tarot karta se može pretvoriti u talisman!!
Tarot se može koristiti sa samorazvoj.
Tarot se može koristiti za duboku samoanalizu, metodom Tarot senke! (težak, ali efikasan metod).
Tarot se može koristiti u ritualnom radu!!
Tarot moće pomoći pri astralnojp rojekciji, u krojenju lucidnih snova, itd.

Malo li je? :D
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje za ove koji se razumeju u tarot. Znate li koju jednostavniju tehniku otvaranja, a da nije meditacija jedne karte? U ovoj knjizi koju imam postoje samo neke jako komplikovane za koje je potrebno kompletno poznavanje simbolike u uticaja karata ( jedne na druge ).
Inace, danas mi se desi nesto neobicno sa kartama. Radio sam prosto izvlacenje jedne karte na pitanje. Prvo postavim jedno pitanje i izvuce mi Kraljicu stapova. Onda postavim drugo pitanje ( povezano sa prvim ) i opet presecem spil na Kraljcu stapova! Izmedju sam naravno promesao spil. Mislim...koja je verovatnoca za tako nesto ako znamo da spil ima 78 karata. Za one koji VERUJU - da li je to izraz mojih zelja ( posto je izvucena karta dobra ) ili nesto drugo...?

Pa najjednostavnije (van izvlačenje jedne karte) je otvaranje sa tri karte.
Možeš ih posmatrati zasebno, kao prošlost, sadašnjost i budućnost, a možeš ih tumačiti u nizu, odjednom, koncentrišući se na jednu suštinu. Mada i tu treba makar malo znanja, ako ništa drugo o razlikovanju Arkana i o Elementima.
 
E, ovo me zanima. Sta to znaci? Kolika pauza treba da se napravi izmedju dva gledanja? A ako se posmatra na primer razvoj neke veze i pravac u kome ona ide da li se to podrazumeva kao isto pitanje?

I jos nesto bih volela da znam - u kom procentu tarot pogadja? Pitanje je za one koji imaju konkretna iskustva sa tarotom.

To zavisi od Tarotologa... !!
Najozbiljnije.

Ja se ne bavim toliko "pogađanem" - nego realno kažem šta vidim i kakvi su tokovi.
Koliki je procenat ne znam - do sad su ljudi bili zadovoljni.
 
Mene zanima da li tarot samo odgovara na nasa pitanja ili otvaranjem tarota moze da se vide stvari kao gledanjem u natalnu kartu?

Postoji Tarot numerologija gde su nam određene Arkane fiksirane i oslikavaju nas.
A postoji i tehnika Astrotarota, s tim što ja kombinujem vedsku (Đjotiš) astrologiju sa Tarotom, nisam to praktikovala sa zapadnom astrologijom.

U suštini, kad hoću nešto natalno da vidim, ja radije uzmem đanma kundali (horoskop rođenja osobe) nego što se oslanjam na Tarot. A za neke horarne, trenutne stvari, posebno koje zahtevaju brz pregled i praktičan odgovor, radije se oslonim na Tarot.
 
Poslednja izmena:
Mogla bi da mi pojasnis kako ovo radis,ako ti nije komplikovano..

Na žalost, jeste komplikovano, to je stvar potkovana sa dosta literature i prakse na seminaru.
Ali ukratko: koriste se samo Velike Arkane i sve one se vezuju za određene, kako svetle, tako i tamne strane naše ličnosti, ali koje su ostale potisnute usled određenih okolnosti. To što je potisnuto, u nama se očitava kao strah, bojazan, kompleks.. a to je samo koprena ispod koje se nalaze potisnuti potencijali, nedovoljno oslobođeni.

Kada krenemo od te teze, koriste se određeni Tarot rasporedi, gde se osvetljava koji deo nas je ostao "potisnut", a simbolika Tarot Arkane pojašnjava problem koji leži u nama. Do sledećeg rasporeda se sprovodi preobražaj, tj tehnikama izlazi na videlo dana to što je ostalo potisnuto i preobražava se u kreativni potencijal! Zatim se daljom Tarot analizom usmeravamo kako da dalje koristimo taj potencijal.
 
Možete i sami pojednostaviti gore navedenu tehniku.

Svaka Arkana sadrži i tamnu stranu (mogla bi se otvoriti posebna tema o tome).
Zatim, može se otvoriti 5 karata prethodno promešanog špila, i u odgovarajućem ambijentu.

Dobro bi bilo ograničiti se na Velike Arkane, kada je ova tehnika u pitanju.

Kroz simboliku Arkana onda treba prepoznati vlastite ograničenosti, suzbijene traume, potisnute potencijale (jer i potencijal kada se potisne daje na površini nezgodne rezultate, dok se pravilno ne oslobodi i ne usmeri).

Onda, kroz meditaciju, autosugestiju i samoanalizu osvetljavati sve te potisnutosti i iznositi ih na svelost dana.

Sigurno čak i ova pojednostavljena varijanta može da da rezultate :).
 

Back
Top