Osnove Tarota

concierge

Početnik
Poruka
32
Prelistavala sam forum i nisam naisla na slicnu temu pa rekoh daj da postavim ovu temu. Naime zamolila bih ako neko zna da koristi Tarot karte da objasni malo kako se iz njih tumaci itd. Znaci da nam otkrije neke male tajne tumacenja tarota i pomogne i nama zainteresovanima za ovu temu dai mi nesto naucimo. I molim vas nemoj bas da preporucujete knjige jer to nije to, sa Tarotom treba da se radi, tako da onaj ko ima malo vise iskustva moze da nam kaze neke stvari sa njegove tacke gledista. Ili da nam cak odrzi i mali kurs naravno sve je stvar dobre volje
Unapred hvala
 
Ja smatram da osnovno znacenje nije dosta. Npr kad gledas u karte ima sad da je jedna karta povezana sa drugom al kako ih zajedno tumaciti, zato bih volela da se neko javi ko sa time ima iskustva,ali kako sam cula nema ih bas na forumu puno.

Neptunijanka koja ti imas znacenja za karte ako ti nije tesko mozes li ih napisati, posto ja imam par njih al mi se bas ne podudaraju neka su mi cak i kontradiktorna.

I jos me zanima zna li neko da objasni znacenje svih 78 karti a ne samo 22 ?
 
Tarot je spil od 78 karata - 22 velike i 56 malih arkana!
Gledanje u tarot je vrlo ozbiljna stvar i nije to neki spil bezveze kao sto je vec neko malo pre pomenuo.
Spil koji se dobije treba cuvati (neki ga uvijaju u marame i drze na stalno jedno te istom mestu(ja ga drzim u svili). Za gledanje u tarot Vam treba talenat - koji se vidi po natalu, medju kojima bih naglasila jako VIII polje, Pluton ili takozvani gledacki aspekt - MESEC TRIGON PLUTON.
Neptunijanka lepo je sto ti je poklonjen , i treba da bude poklon a ne sami sebi da kupujemo..
Onaj ko gleda, treba da raspolaze velikom kolicinom energije, da bude koncentrisan, rasterecen, i objektivan.
Pitanja koja se postavljaju moraju biti KONKRETNA I JASNO DEFINISANA, inace necete dobiti odgovor. Sa otvaranjem karata ne valja preterivati jer tarot moze da Vas otera u 3 lepe... Zato ne treba cesto ni gledati , pogotovo ne sa jednim te istim pitanjem. Karte treba postovati, ma koliko Vam to zvuci cudno.
Male arkane se dele na cetiri grupe,ili 4 elementa :
novcice , diskove - simbolizuju element zemlje
maceve, sablje...- simbolizuju element vazduha
stapove, palice, shibe... - vatru
kupe, pehare - predstavljaju vodu
Svaka od ovih grupa ima brojeve od 1-10 i jos cetiri karte iz tzv. kraljevske kuce princa,princezu, kralja i kraljicu
tako bi npr. kraljica novcica pored toga sto je materijalista, konzervativna i radna zena moze znaciti stariju osobu rodjenu u zemljanom znaku. Ali ponekad moze da predstavlja i samog pitaca u odredjenoj situaciji iako je on mladic rodjen u vatrenom znaku, ili samu situaciju.
Pa pitajte me sta Vas sve interesuje , trudicu se da Vam sto bolje objasnim...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Otvaranje koje se cesto koristi je sledece :
polozite jednu kartu u sredini - to je polozaj samog pitaca u odnosu na pitanje ,
2. kartu stavite odozgo , malo nakrivite u levo da (da se vidi ) - ovo mesto govori o okolnostima,
3. karta preko preve dve - ta karta predstavlja prepreku
onda te tri karte treba okruziti sa jos cetiri. Iznad te gomilice je pozicija koja govori sta je u glavi pitaca (korisna karta ako je pitanje : "Sta .... misli o meni?" :))
ispod je polozaj koji se zove ostvareni deo. Sa leve je proslost a desno - bliska buducnost.
onda se desno od ovih karata redjaju u nizu odozdo na gore jos cetiri karte. Prva kazuje polozaj pitaca u odnosu na pitanje, druga- stav okoline, treca - vase nade i(ili) strahove i 4. krajnji ishod.
 
A ovo otvaranje sto je sada opisano da li se ono radi sa svih 78 ili samo sa 22 karte ?

Kad se koriste sve karte, a kad samo 22 ?
I jos jedno pitanje mozes li ti da napises znacenje svake karte pojedinacno (naravno ako ti nije tesko) onako kako ih ti tumacis, jer kao sto sam vec pomenula sve sto ima da se pronadje retko se poklapa. I kako ti te karte povezujes ako npr jedna stoji uspeh,neocekivani dobitak, a onda posle nje sledi tuga,laz,nesreca,prevara. Kako onda.:confused:

ako hoces mozes ti npr otvoriti karte i napisati sta je otvoreno i objasniti nam kako ti to tumacis ili mogu ja otvoriti pa ti postaviti al ti da protumacis. Eh sad sam se raspisala i mozda te maltretiram sa ovim, ne moras odgovoriti ako nemas vremena al posto ne postoji niti jedna tema ne znam gde bih to mogla procitati sem u knjigama :mrgreen:
 
Ja smatram da osnovno znacenje nije dosta. Npr kad gledas u karte ima sad da je jedna karta povezana sa drugom al kako ih zajedno tumaciti, zato bih volela da se neko javi ko sa time ima iskustva,ali kako sam cula nema ih bas na forumu puno.

Neptunijanka koja ti imas znacenja za karte ako ti nije tesko mozes li ih napisati, posto ja imam par njih al mi se bas ne podudaraju neka su mi cak i kontradiktorna.

I jos me zanima zna li neko da objasni znacenje svih 78 karti a ne samo 22 ?



Pa nisam rekla da je to dovoljno, nego da samo to za sada znam i da se sada obucavam. Krenula sam sa onom varijantom kako savetuju da se svakog dana izvuce jedna karta da se zapisuje , posebno na kraju dana da vidimo sta je ta krta donela i na taj nacin se najbolje uci znacenje svake karte. Ja sam danas pocela da radim to dnevno otvaranje i da zapisujem , tako da sam danas izvukla 3- ku pehara * znam onovno znacenje toga pa cu da vidim kako se manifestuje ;)


.
 
Neptunijanka koja ti imas znacenja za karte ako ti nije tesko mozes li ih napisati, posto ja imam par njih al mi se bas ne podudaraju neka su mi cak i kontradiktorna.

I jos me zanima zna li neko da objasni znacenje svih 78 karti a ne samo 22 ?[/QUOTE]


Imam sva znacenja, pa pitaj sta te buni...A i u pravu si, karte moras tumaciti u odnosu na ostale takoreci gledas okolinu.
 
mague

ja sam napisala sta me buni al posto sam nova moji se postovi ne objavljuju odmah nego ih prvo proveravaju pa kasnije objave. Sve sto me buni rekla sam u postu koji je iznad ovoga, ti procitaj pa mi odgovori kad imas vremena.

Neptunijanka to nije losa ideja za izvlacenje karte morat cu da probam. A jel izvlacis svih 78?
 
Ja koristim svih 78 stalno, pa kada se od 11 karata u otvaranju nadje vise velikih arkana to je onda vise stvar sudbine nego naseg licnog uticaja. A sad skracen oblik znacenja...
ajde da pocnemo od familije novcica :) -
1 - kec diskova(novcica) - predstavlja pocetak kao svi kecevi, samo u materijalnom smislu uglavnom oznacava pocetak uspesnog posla, a moze i pocetak neke veze... Ako je obrnuto odmah znate da je pocetak los, ili zapocinjete neceg sto nije dobro.
2 diska - , je karta promene, i menja karte okolo...
3 diska - marljiv rad, vestinu,
4 diskova - zove se i sama moc, moze da predstavlja nasledstvo, materijalni komotitet, savetuje da se ne opirete promenama
5 diskova - i materijalni i emotivni gubitak (sve petice su bezveze)
6 diskova- hedonizam, uspeh, zadovoljstvo,
7 diskova - kao sto se i sama zove neuspeh, puno truda za malu dobit
8 diskova- RACIONALNOST - ambicija, mudrost, ovo je dobar period za sticanje znanja npr. u vidu nekog kursa
9 diskova - rast, popularnost , situiranost, postizanje najboljih ciljeva uspostavljanjem samokontrole
10 diskova - PORODICA -sigurnost,porodicu,sreca,nasledstvo, talenti koje treba iskoristiti

evo kljucnih reci ovih 10 karata.
Dobre karte kada su obrnute imaju oslabljeno delovanje , a lose kada su obrnute pojacava se negativno dejstvo.
Sve ovo nije iskljucivo tako ako su okolo npr. obrnute 5 diskova dobre karte koje stoje uspravno!
Do sledeceg posta...pozzzzzz
 
mague

ja sam napisala sta me buni al posto sam nova moji se postovi ne objavljuju odmah nego ih prvo proveravaju pa kasnije objave. Sve sto me buni rekla sam u postu koji je iznad ovoga, ti procitaj pa mi odgovori kad imas vremena.

Neptunijanka to nije losa ideja za izvlacenje karte morat cu da probam. A jel izvlacis svih 78?


Da svoh 78 karata. To savetuju svi oni koji vas uvode u tarot. Znaci svaog jutra kada ustanesi sredis se , promesas svoj spil karata ( svih 78 ) skoncentrises se, ali bez postavljanja konkretnih pitanja. Preseces spil i iz presecene gomile podignes prvu kartu. Trebalo bi da vodis dnevnik dogadjaja. ja skvi listi posvetim odrejdenjom dannu. Zapisem koju sam krtu jutos izvukala i gledam kako se manifestuje tokom dana. I na kraju dana ili sutra ujutru zapises na koji je nacin karta pokazala svoj karkater. Posle vise meseci a neki dnevnik vode i duze, imaces skoro statisticki uvid koje karte su sta odnosile, imaces i zapisano. To je kazu najbolji nacin da sama na svojoj kozi ucis znacenje svake karte. A takodje i pogledas sta znaci ( na interenu u knjigama koje imas itd ) ,pa samo sacekas da vidis sta od koje karte moze da se ocekuje. ;)


Nesla sma super sajt prevod nekog stranog sajta pogledajte :

http://biki64.wordpress.com/category/about/
 
Evo posto je mague pisala o diskovima , ja cu o peharima ;)

Pehari su karte koje se ticu, emocija, zadovoljstva, lepse strane zivota ispunjenosti, prefinjenosti. I vise se ticu privatnog zivota. Isto je i Herc u poker kartama.

Kraljevi u svakoj grupi karata predstavlaju zrelog muskarca, srenjenu osobu, i muskost. Kraljica takodje zrelu zensku licnost, i zestvenost, sposobnost i moc da zena ostvari svoje cilejve i potrebe.

Vitez je mladja nezrelija osoba, ali koja ima snage, entuzijazma i energije. Mada ne previse mudrosti.

Paz je jos nezrelija osoba od koje nema mnogo ocekivanja ali ni stete.


Kralj pehara : Mudar, smiren , diplomata, brizan , trpeljiv
Kraljica pehara : Ljubazna nezna srca, intuitivna, psiholog, duhovna.
Vitez pehara : Romantican, mastovit, osecajan, prefinjen.
Paz pehara : Osecajn, intuitivan, intiman, ljubazan.

1 pehara : Emotivna sila, intuicija, intimnost, ljubav
2 pekara : Veza, primirja, privlacnost, saradnja
3 pehara : Obilje, prijateljstvo, zajednistvo
4 pehara : Udubljivanje, apatija, povlacenje u sebe
5 peahra : Gubitak, ozaloscenost, kajanje
6 pehara : Dobra volja, nevinost, detinjestvo
7 pehara : Ceznja ponude, rasipanje
8 pehara : Dublje znacenje, " idemo dalje", iznurenost
9 pehara : Ispunjenje zelje, zadovoljstvo, culno uzivanje
10 pehara : Radost mir , porodica

.
 
Paz ili PRINCEZA PEHARA - mladja zenska osoba vodenog znaka, otvorena prema uticajima sexa, ljubavnica
princ pehara - NAJLABILNIJI lik od svih iz tzv. kraljevskih kuca, predstavlja ljubavnika ili ti shvalera, mladic labilnog karaktera, kada Vam izadje i on i princeza znajte da ste vrlo osetljivi u odnosu na postavljeno pitanje.
Kraljica pehara je nezna, brizna majka i ona je jedina koja ne predstavlja DOMINANTNU majku koja voli da se mesa :)
Nemoj Neptunijanko da shvatis licno ali morala sam da dodam i sledece posto vidim da negde fale kljucne reci :

1 kupa - ZALJUBLJENOST, pocetak ljubavi 2 kupa(pehara) - obostrana ljubav,veza
3 kupa - OBILJE , hedonizam, uzivanje, 4 kupa - prolazna veza,trenutno zadovoljstvo,
5 kupa- RAZOCARENJE, suze,neuzvracena ljubav 6 kupa - ZADOVOLJSTVO, lepe uspomene
7 kupa - iliti mala razvrat -OBMANA,laz,sex bez emocija, droga, promiskuitet
8 kupa-NEMAR, nezainteresovanost,natezanje, osecaj kajanja
9 pehara - sreca,potpuni uspeh, ispunjenje zelja
10 - vrhunac emocija, ljubav dovedena do zadivljujuceg sklada, ciklus je zaokruzen i tezi opadanju
 
Poslednja izmena:
A ovo otvaranje sto je sada opisano da li se ono radi sa svih 78 ili samo sa 22 karte ?
Kad se koriste sve karte, a kad samo 22 ?
I jos jedno pitanje mozes li ti da napises znacenje svake karte pojedinacno (naravno ako ti nije tesko) onako kako ih ti tumacis, jer kao sto sam vec pomenula sve sto ima da se pronadje retko se poklapa. I kako ti te karte povezujes ako npr jedna stoji uspeh,neocekivani dobitak, a onda posle nje sledi tuga,laz,nesreca,prevara. Kako onda.:confused:

ako hoces mozes ti npr otvoriti karte i napisati sta je otvoreno i objasniti nam kako ti to tumacis ili mogu ja otvoriti pa ti postaviti al ti da protumacis. Eh sad sam se raspisala i mozda te maltretiram sa ovim, ne moras odgovoriti ako nemas vremena al posto ne postoji niti jedna tema ne znam gde bih to mogla procitati sem u knjigama :mrgreen:

A evo ja tek sada vidim ovu tvoju poruku....E pa vec sam i pocela da pisem sva znacenja. Ovo otvaranje se koristi sa svih 78. Mozes da mi kazes svoja otvaranja to bi mi bilo lakse, a i nece mi biti tesko da ti dam neke svoje primere od ranije. Neka ti neko gleda u karte ili ti nekom, ili sta vec radite...;) pa cu ti ja protumaciti. Nije pozeljno sam sebi da gledas, osim da preseces jednu kartu, ili na tri gomile.
I ne maltrtiras me... Drago mi je da za promenu caskamo malo o tarotu
 
Super. Hvala !
A jel i u tu familiju novcica spadaju kralj,kraljica,vitez itd ?

Da i odgovaraju zemljanim znacima, ili predstavljaju osobu koja se tako ponasa.

Kralj - materijalista, konzervativan, ma sta da vam pricam kad svi znate kakav je muski princip zemlje:). Pored toga znaci zaposlenje, sposobnost organizacije, pouzdaniost, situaciju u kojoj treba biti mudar, racionalan, i strpljiv
Kraljica - dominantna majka, konzervativna , situaciju koja se otegla i treba dosta vremena,savetuje se odmereno i promisljeno ponasanje, ako je obrnuta zena je davez, stanje dosade, ucmalost...
Princ - mladja osoba, radna, strpljiva, neprimetno postavljanje stvari na svoje mesto, vesti...
Princeza iliti paz - dobronamerna, donosioc novosti,poruke, ucenje, posao koji donosi novac

Princevi i princeze predstavljaju mladje osobe ili one koje jos uvek stasavaju, koji nisu zasnovali porodicu.
Kralj i kraljica - ljude u braku, roditelje, oformljene licnosti.
Granica koja razdvaja jedne od drugih je starosno doba. Kada covek napuni 40 godina, postaje od "princa" "kralj". Mada oni koji zasnuju porodicu,udju u brak, ili duhovno i psiholoski sazru i pre 40-te mogu se smatrati kraljem ili kraljicom.
 
Mague i Neptunijanka puno vam hvala. Ja se cisto radi sebe bavim malo astrologijom al me sad interesuje i tarot pa rekoh da probam i to da izucavam.

ja sam krenula sa otvaranjem keltskog krsta cisto da vidim kako to funkcionise.
Znaci otvorim jednu kartu u sredinu (1) pa onda sa leve strane malo preko nje drugu (2), pa onda sa desne malo preko prve trecu(3) iznad toga jos jednu (4) pa ispod jednu (5) pa pored toga sa leve strane jednu (6) i pored sa desne (7) i onda sa desne strane redjam cetri karte odozdo prema gore (8,9,10,11)
E sad znacenja
1.pitanje, ono okocega se sve vrti
2. ta karta neposredno utice na 1
3. suprotnost i dopuna karte br 2
4. osnova i sansa za odgovor
5. koren i osnova pitanja
6. neposredna proslost
7. neposedna buducnost
8.unutrasnja snaga i nezavisna strana
9. okolina,drugi ljudi, okolnosti koje pomazu
10. nade strahovi ono sto treba prevazici
11. dalje razvijanje situacije, resenje

mague e sad posto sam ja postavila kako otvaram ja karte sad cu u iducem postu otvoriti karte i napisati za njih tumacenja pa da vidim kako ti to tumacis i povezujes
 
E ovako znaci otvorila sam keltski krst i izasao je sledeci red karti.

1.Pravda XI i to obrnuto (ja imam tumacenje za obrnutu da ta karta nagovestava neke administralne poslove, pravne.Neko vam nanosi nepravdu,poraz.Neke neprilike sa zakonom
2. 7 novcica-diskova isto obrnuta (znacenje neuspeh, puno truda za malu dobit)
3. Sudjenje XX uspravno (znacenje da ce pravda obediti a npravda biti osvecena.Izlazak iz dugotrajne krize.Promena posla, stana, novi pocetak)
4. Kula XVI obrnuta (znacenje bolest, prevara, izbegnuta teskoca i opasnost)
5. 2 stapa uspravno ( znacenje dve ravnopravne mogucnosti za resavanje odredjene situacije)
6. 5 pehara obrnuta (znacenje Gubitak, ozaloscenost, kajanje)
7. 6 diskova uspravna (znacenje hedonizam, uspeh, zadovoljstvo, )
8. 4 pehara obrnuta (znacenje Udubljivanje, apatija, povlacenje u sebe)
9. Car IV uspravno (znacenje moc,vlast,autoritet,mudar savet. Okoncanje krize uz neciju pomoc)
10. 10 stapova obrnuta (znacenje opterecenost i preopterecenost, prevelika odgovornost koju covek nesvesno nosi umesto da razmisli i teret rasporedi)
11. Luda O obrnuta (znacenje nesreca i neizvesna situacija, treba se zamisliti i razmisliti pre nego se donese odluka i ta karta u kombinaciji sa drgima pojacava njihovo znacenje.)

E sad kako to sve protumaciti i povezati te karte jednu sa drugom ?
 
Evo vam 2 slicna primera otvaranja Keltskog krsta. Nacicete vise variajnti ali nijanse su u pitanju

Ovaj primer je bas lepo objasnjen na karti vam sve lepo pise





Evo i drugog primera stim sto se ovde na pocetnu kartu bacaju dve karte koje je opisuju ( jedna koja je dodatno opisuje a jedna koja je prepreka )






.
 
E ovako znaci otvorila sam keltski krst i izasao je sledeci red karti.

1.Pravda XI i to obrnuto (ja imam tumacenje za obrnutu da ta karta nagovestava neke administralne poslove, pravne.Neko vam nanosi nepravdu,poraz.Neke neprilike sa zakonom
2. 7 novcica-diskova isto obrnuta (znacenje neuspeh, puno truda za malu dobit)
3. Sudjenje XX uspravno (znacenje da ce pravda obediti a npravda biti osvecena.Izlazak iz dugotrajne krize.Promena posla, stana, novi pocetak)
4. Kula XVI obrnuta (znacenje bolest, prevara, izbegnuta teskoca i opasnost)
5. 2 stapa uspravno ( znacenje dve ravnopravne mogucnosti za resavanje odredjene situacije)
6. 5 pehara obrnuta (znacenje Gubitak, ozaloscenost, kajanje)
7. 6 diskova uspravna (znacenje hedonizam, uspeh, zadovoljstvo, )
8. 4 pehara obrnuta (znacenje Udubljivanje, apatija, povlacenje u sebe)
9. Car IV uspravno (znacenje moc,vlast,autoritet,mudar savet. Okoncanje krize uz neciju pomoc)
10. 10 stapova obrnuta (znacenje opterecenost i preopterecenost, prevelika odgovornost koju covek nesvesno nosi umesto da razmisli i teret rasporedi)
11. Luda O obrnuta (znacenje nesreca i neizvesna situacija, treba se zamisliti i razmisliti pre nego se donese odluka i ta karta u kombinaciji sa drgima pojacava njihovo znacenje.)

E sad kako to sve protumaciti i povezati te karte jednu sa drugom ?

Nije frka...Samo mi napisi na koje se pitanje odnosi , da mi bude lakse, a sudjenje ili STRASNI SUD se odnosi na donosenje odluke, PRAVDA pored pravnih i zakonskih pitanja se odnosi na brak ili ozbiljnu vezu al' o tome cemo kad budem pisala o velikim arkanama ...
 
MACEVI ... pa mogu Vam reci da samo dve karte iz ove porodice imaju pozitivno znacenje (1 i 6), odgovaraju elementu vazduha, i uglavnom oznacavaju prekide, ali i kad vam i najgora karta izadje okruzena dobrim imajte na umu da je prekid privremen :)

AS maca : inteligenciju , pocetak, prizvane vise sile,magiju, obrnuto : gnev...
2 maca : primirje, stanje "zakopane ratne sekire"
3 maca : tuga,bol,patnja, muzika kao zanimanje
4 maca : ZATISJE, period prekinutog odnosa kad se nista ne dogadja, moze biti samo zatisje pred buru...
5 maceva : delimican poraz, spletke , ogovaranja
6 maceva : putovanje, inteligencija, poruke , zasluzen uspeh,dobra komunikacija
7 maceva : uzaludan trud, kukavicluk, omalovazavanje
8 maceva : nemir,teskoce,kritzerstvo,skucenost misli, smetnje
9 maceva(najgora od maceva) : svirepost, (ovo je tzv. mala kula), smrt,nesreca,ocaj, men. bolesti,
10 maceva : kako se i sama u krolijevom spilu naziva - propast, mentalne bolesti,

Kraljevska kuca : vazdusni znaci, ljudi svetle puti, plave kosi plavih ociju...
paz ili princeza - inteligentna devojka, gruba, hitra,radoznala, plave kose i svetlih ociju ili vazd. znak
princ maceva - ovo je posle princa kupa najnestabilniji mladic, fiks ideju,hrabar, u pripravnosti za svaku vrstu borbe, vojska,naglu iznenadnu situciju, herojska akcija, obrnuto ili okruzen losim osoba koja Vas grubo sasece
kraljica maceva- dominantna majka, raspustenica ili udovica, vladanje inteligencijom, vestina u igri i balansiranju,
kralj maceva - veoma borben odrastao muskarac, bezobrazan, razveden, cvrst u prijateljstvu koliko i u mrznji, pun ideja i misli
 
Mague odnosi se cisto na pitanje vezano za trudnocu, da li ce doci do trudnoce. Mesala sam i razmisljala o tome da mi karte malo vise kazu za trudnocu i izasao je taj redosled. Pa ja ne znam bas to da povezem. Ako mozes objasni mi.
Hvala ti u napred.
I jos jednom da se vama dvema zahvalim za toliko pisanje o tarotu zlatne ste :heart:
 
Poslednja izmena:
Mague odnosi se cisto na pitanje vezano za trudnocu, da li ce doci do trudnoce. Mesala sam i razmisljala o tome da mi karte malo vise kazu za trudnocu i izasao je taj redosled. Pa ja ne znam bas to da povezem. Ako mozes objasni mi.
Hvala ti u napred.
I jos jednom da se vama dvema zahvalim za toliko pisanje o tarotu zlatne ste :heart:


Ma, nemoj nas zezati da gledamo tako ozbiljne stvari a nabadamo ovde dnevnim prognozama :lol:
 
Ma to mi je prvo palo napamet da pomislim i otvorim karte ne bi li mi neka od vas dve objasnila kako ja te karte da povezem.Cisto onako na primeru da vidim kako to ide. Ne pristupam ja tom pitanju toliko ozbiljno niti prihvatam sve zdravo za gotovo, al prvo mi je to palo napamet. Mogu ja lupiti neko drugo pitanje ako vam ovo smeta:D jer nije stvar u pitanju nego u povezivanju karti. To me zanima,kako ja ta njihova znacenja da povezem. Ne mora nista ozbiljno moze i ono cisto laicki samo da vidim kako to izgleda.
Hvala vam :super:
 
Ma to mi je prvo palo napamet da pomislim i otvorim karte ne bi li mi neka od vas dve objasnila kako ja te karte da povezem.Cisto onako na primeru da vidim kako to ide. Ne pristupam ja tom pitanju toliko ozbiljno niti prihvatam sve zdravo za gotovo, al prvo mi je to palo napamet. Mogu ja lupiti neko drugo pitanje ako vam ovo smeta:D jer nije stvar u pitanju nego u povezivanju karti. To me zanima,kako ja ta njihova znacenja da povezem. Ne mora nista ozbiljno moze i ono cisto laicki samo da vidim kako to izgleda.
Hvala vam :super:

Ja imam neku tremu! sebi samo otvaram onu dnevnu prognozu. Sve odlazem da otvorim ovaj keltski krst. Mrzi me da ukljucim mozak za vise. ;)
 

Back
Top