Očistimo Srbiju

Da li ćete aktivno podržati akciju?

  • Da

    glasova: 16 80,0%
  • Ne

    glasova: 4 20,0%

  • Ukupno glasova
    20
  • Anketa je zatvorena .

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Beograd -- U Srbiji postoji 4.481 divlja deponija. Godišnje se na njih odloži više od milion tona otpada, kaže ministar životne sredine i prostornog planiranja.

Ministarstvo životne sredine prepoznalo je kao jedan od najvećih problema životne sredine u Srbiji nizak nivo upravljanja otpadom.

Oko 40 odsto otpada odlaže se na 4.481 divlju deponiju. Ostatak se odlaže na 164 registrovane deponije, koje takođe nisu adekvatno rešenje.

Zato je pokrenuta akcija "Očistimo Srbiju", koja, prema rečima ministra ekologije, za cilj ima smanjenje zagađenja, podizanje kapaciteta ekološke industrije i unapređenje svesti o značaju zaštite životne sredine.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=02&nav_id=347724

Ovako se voli Srbija!
 
Odushevljen sam odzivom na ovu temu koja se tiche " majke Srbije " i zivotne sredine. Narod vishe zanima Hrvatska nego rodjena zemlja.

Одзив ти је обрнуто пропрционалан количини смећа по Србији! :sad2::sad2::sad2:
И то ме ништа и не чуди!
Гледати у страну, САМО поред ауто пута БГ - НИ , ЈЕ ЗАСТРАШАЈУЋИ ПРИЗОР!:sad2::sad2::sad2:
 
Beograd -- U Srbiji postoji 4.481 divlja deponija. Godišnje se na njih odloži više od milion tona otpada, kaže ministar životne sredine i prostornog planiranja.

Ministarstvo životne sredine prepoznalo je kao jedan od najvećih problema životne sredine u Srbiji nizak nivo upravljanja otpadom.

Oko 40 odsto otpada odlaže se na 4.481 divlju deponiju. Ostatak se odlaže na 164 registrovane deponije, koje takođe nisu adekvatno rešenje.

Zato je pokrenuta akcija "Očistimo Srbiju", koja, prema rečima ministra ekologije, za cilj ima smanjenje zagađenja, podizanje kapaciteta ekološke industrije i unapređenje svesti o značaju zaštite životne sredine.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=02&nav_id=347724

Ovako se voli Srbija!

Drugi da sere a ja da cistim?!? Mozda jednom se i prevarim ali...
 
Одзив ти је обрнуто пропрционалан количини смећа по Србији! :sad2::sad2::sad2:
И то ме ништа и не чуди!
Гледати у страну, САМО поред ауто пута БГ - НИ , ЈЕ ЗАСТРАШАЈУЋИ ПРИЗОР!:sad2::sad2::sad2:

U Italiji nastaje kolaps u drzavi zbog divljih deponija i smeca. U Srbiji to niko i ne primecuje. Jel mi mnogo volimo da se bavimo Hrvatskom i RS, tako da su nam divlje deponije svakodnevnica.

Primer: Novi Beograd, pored "Holliday Inn" hotela. Katastrofa!
 
Jos jedan fond koji ce da se spiska nenamenski i jos jedna marketinska kampanja bez pokrica. Da se nadjemo za 6 meseci da vidimo rezultate akcije??
Srbija se cisti pravim zakonima i doslednim sprovodjenjem istih.
Sve ostalo je zvaka za budale.
 
Pa za mene ne postoji razlika dal sam u Londonu ili Maloj Krsni recimo. p.s. Video sam u reportazi HRT-a pseca govna na briselskim ulicama i gomile djubreta u Svajcarskoj!!:rtfm:
:dontunderstand:
Ја ти кажем да за почетак треба САМО ДА НЕ ПРЉАМО, ти ми наводиш белосвестске дестинације!
А и боли ме ЦВЕТКО за њих - ја хоћу да СРБИЈА буде чиста!
 
Kao primer može da posluži Mokra Gora nakon što je Kusturica preuzeo šefovanje.

Pre sam idući u Šumadiju prolazio kroz taj kraj i nedavno sam se najpozitivnije iznenadio kako su deponije kraj puteva očišćene, postavljene kante za smeće i kako non stop patroliraju rendžeri.
Za to se na granici plaća simbolična suma od oko 1 evro ukoliko se dobro sećam.

Sve u svemu izuzetno važna tema. Smeće se, uz određena ulaganja naravno, može koristiti i kao izvor energije što je u EU već uveliko rasprostranjeno. I inače, odlaganje smeća ne mora biti samo neprofitabilna služba, već i unosan biznis ako se prihvate određene regulative i ako se uloži. Reciklaža je joše jedan dobar primer.
Naravno, saradnja građana je apsolutno neophodna za bilo kakav projekat koji se tiče odlaganja smeća.
 

Back
Top