Mali problemcic..

..Aki993..

Početnik
Poruka
8
Pozz. Resio sam da predstavim kakav problem imam, u nadi da ce neko da mi mozda pomogne sta da radim..Problem je vec duze vreme tu, ali nikako da ga resim...Uskoro cete i saznati problem kroz pricu... Evo ovako bio je to jedan dan u skoli bili smo klinci, jos 6.raz osn. skole i ja i moj drug smo se nesto zezali i iz sale sam ga udario i to samar.. Nista ono jako i jedna moja drugarica je prokomentarisala je da sam *****.. a ovog mog drug-a izostavila.. E sad to je raspricala celoj skoli da sam ***** a nisam *****! znaci takve ljude samo sto dalje od sebe teram... I sad cela skola zna da sam ja ***** a nisam, i od tad sam u nekoj depresiji sta li je vec, nisam vise zivahan, da se salim s' curama jednostavno nisam to vise ja postao sam tih i sl.. Curu odavno nisam imao zbog toga, mng. mi je opalo samopouzdanje, sramota me je previse.. Ono uvek sam stegnut nikad opusten.. I sada mislim da i nakon 5god.. mene tako ljudi smatraju za pedera... i ja sam zbog toga mng. u bedaku nekom.. Sta da radim, sta mi predlazete.. Kako da izbacim to iz glave budem o5 onaj stari ja .. ?? :confused:
 
Ako ti znas da nisi ***** sta te briga za ostale. Idi na neku zurku, smuvaj neku ribu i pokazi da nisi *****. Samo nemoj reci da zbog toga i ne izlazis. :eek:
Znaci samo opusteno, znas da nisi gej i da mozes da smuvas devojku. Samo se opusti i pusti stvari da idu svojim tokom.
 
ne zaebavajte coeka ovo je jako realan probljem..
prvo jako je glupo sto si mu zalepio samar , treb si da ga zabodes al sta je tu je..
drugo ja bi naso neku fufu i za 50 e bi je prossetao skolom i izvalavio pred svima..pazi mora da bude neka ful riba..
odna ce da skapiraju ko je glavni..
 
Meni ovde uopšte nije jasan vremenski sled događaja. Šamar se desio u 6. razredu, pa je od tad prošlo 5 godina? To onda znači da si sada u srednjoj školi, drugačijoj od one u kojoj su krenule glasine?
Drugo, zašto je ona na osnovu šamara zaključila da si gej? Jesi li siguran da si nam ispričao celu priču?
 
Koliko sam ja razumela ti si srednjoškolac,znači jako osetljiv period.Da si ***** ti to tako ne bi primio ka srcu i povukao se u sebe.Na glupom primeru si osetio ljudsku zlobu ,to ti je kaljenje za u buduće, kada ti se neke laži budu okačile o rep.Pokušaj da se posavetuješ sa nekim u koga imačš poverenja,otac ,majka,pa i psiholog.Nemoj da se pravdaš i na silu dokazuješ suprotno jer ćeš samo podgrejati sumnje,opusti se,budi što jesi.Lakše reći nego uraditi.Predstoji ti borba,mlad si i ovo je neka faza sazrevanja,samo napred.
 
Da sada sam srednjoskolac 2.god .. Ma samar iz sale ono nista se bijemo, pa najbolji drug mi je . A ova ku*ka.. izmlatila to i sad ne mogu nikako da zab. na to.. Znaci strasno, bilo s' kim da pricam.. Dali da je iz kraja, ili je od negde dosao i prvi put me vidi imam isti problem.. Mislim da on misli da sam ja *****.. :SS A nisam, inace imao sam posle toga 3 cure.. Ali o5 ista stvar nikad opusten, stalno ukocen i stalno mi se to vrti po glavi.. Jedino kad sam kuci i sam meni je super sve opusteno i to... ispricao sam vam celu pricu..samare ne lupam, ko zna kad sam se poslednji put pobio s' nekim...i ono nzm.. Psiholog najbolje resenje mozda.. zato sam i ovu temu postavio ovde
 
Ako ti zivot da limun, napravi limunadu :)
Dakle, kako se ta prica vec prosirila, nema svrhe da dokazujes verbalno da nije tacna, jer ce efekat biti suprotan.
Najbitnije jeste da ti sam znas da nisi gej i da te nikakva prica okoline ne moze oterati u tom pravcu.
Bavi se sobom i stvarima koje te zanimaju, trudi se da u tim stvarima budes najbolji sto mozes, sta god da je u pitanju (sport, slikanje, sviranje nekog instrumenta, gluma, pevanje, racunari, neka vestina npr obrade drveta, metala, automehanicarska) i kad kroz to u cemu si dobar, povratis samopouzdanje, to ce i ostali ljudi osetiti i pribliziceti se.
To je prilika da u praksi vide da nisi gej, ako ti to uopste bude znacajno.
Sve i da jesi, oni bi te i dalje prihvatali i cenili zbog onoga u cemu si dobar.
Mislim da je to mnogo bolje od sadasnjeg preispitivanja i deprimiranja sto ne mozes dokazati suprotno.
Ko je ikada svetini dokazao nesto. Oni mislie ono sto im odgovara da misle ili ono u sta ih je neko ubedio.
Mali je broj onih koji ce gledati tvoju sustinu i to kakav si covek. Sa takvima se druzi, a ostali ce vremenom doci
 
Pozz. Resio sam da predstavim kakav problem imam, u nadi da ce neko da mi mozda pomogne sta da radim..Problem je vec duze vreme tu, ali nikako da ga resim...Uskoro cete i saznati problem kroz pricu... Evo ovako bio je to jedan dan u skoli bili smo klinci, jos 6.raz osn. skole i ja i moj drug smo se nesto zezali i iz sale sam ga udario i to samar.. Nista ono jako i jedna moja drugarica je prokomentarisala je da sam *****.. a ovog mog drug-a izostavila.. E sad to je raspricala celoj skoli da sam ***** a nisam *****! znaci takve ljude samo sto dalje od sebe teram... I sad cela skola zna da sam ja ***** a nisam, i od tad sam u nekoj depresiji sta li je vec, nisam vise zivahan, da se salim s' curama jednostavno nisam to vise ja postao sam tih i sl.. Curu odavno nisam imao zbog toga, mng. mi je opalo samopouzdanje, sramota me je previse.. Ono uvek sam stegnut nikad opusten.. I sada mislim da i nakon 5god.. mene tako ljudi smatraju za pedera... i ja sam zbog toga mng. u bedaku nekom.. Sta da radim, sta mi predlazete.. Kako da izbacim to iz glave budem o5 onaj stari ja .. ?? :confused:

Koliko sam shvatila tada si imao oko 12 godina, a sad imaš oko 17 godina - to su godine puberteta, adolescentne krize, traženja svog mjesta pod suncem, zajedno sa drugim i pored drugih ljudi ...
(Uloga koju treba da preuzmeš - da postaneš ''jak'' muškarac... )Pretpostavljam da si poprilično patrijahalno vaspitavan i da pojam ''pedera'' kod tebe ima najodvratnije značenje - upravo zato opsesivno razmišljaš baš o tom događaju.
Opsesivno kompulzivni poremećaj nije rijedak kod mladih ljudi tvog doba. Trebao bi da se obratiš svom ljekaru koji će ti dati uputnicu za psihologa.
Opsesivno kompulzivni poremećaj obično počinje u adolescenciji ili mladosti i javlja se u prosjeku kod 1 na 200 djece i adolescenata.Karakteriše se ponavljanim intenzivnim opsesijama i/ili kompulzijama (može biti prisutna i samo opsesija) koje uzrokuju tešku nelagodu i onemogućavaju svakodnevnu aktivnost. Opsesije su povratne i stalne misli koje su neželjene i uzrokuju značajan distres.Obično su iracionalne i nerealistične. U slučaju OKP-a opsesije ili kompulzije uzrokuju značajnu anksioznost ili distres, i onemogućavaju svakodnevnu dječiju aktivnost, funkcionisanje u školi, socijalnu aktivnost ili stvaranje veza.
Djeca i adolescenti obično osjećaju sramotu i nelagodnost zbog njihovog OKP-a.Mnogi se boje da lude i odbijaju da pričaju o svojim mislima i ponašanju. Dobra komunikacija između djeteta i roditelja može povećati razumjevanje problema i pomoći da roditelji na pravi način podrže i pomognu svom djetetu.
Većina djece se uspješno liječi kombinacijom psihoterapije(posebno kognitivne i bihejvioralne) i određenih medikamenata kao što su SSRI (vrsta antidepresiva). Podrška porodice je također izuzetno važna. Važno je potražiti pomoć dječijeg ili adolescentnog psihijatra ili psihologa.
Po mom mišljenju ovakav opsesivni poremećaj može da se javi u okviru adolescentne krize i najvjerovatnije će proći nakon što izađeš iz adolescencije, a do tada zašto da patiš ...potraži stručnu pomoć.
Taj poremećaj je veoma poznat među psiho-stručnjacima i jako se dobro tretira najnovijim malim dozama antidepresiva. Zato ništa ne brini i potraži stručnu pomoć.
 
Evo citao sam malo o opsesivno kompulzivnom poremećaju..Uglavnom osobine su takve, ali radnje takve osobe to mi se jos nije dogodilo da radim nesto sto pise tamo, navode primer proveravanje zaključanih vrata po nekoliko puta, proveravanje da li je sve isključeno u kući po nekoliko puta, brojanje bandera, preskakanje šahti na ulici, sabiranje registarskih brojeva.... mislim nisam dotle dosao...
 
Evo citao sam malo o opsesivno kompulzivnom poremećaju..Uglavnom osobine su takve, ali radnje takve osobe to mi se jos nije dogodilo da radim nesto sto pise tamo, navode primer proveravanje zaključanih vrata po nekoliko puta, proveravanje da li je sve isključeno u kući po nekoliko puta, brojanje bandera, preskakanje šahti na ulici, sabiranje registarskih brojeva.... mislim nisam dotle dosao...

Nemoj da te buni post u kome se objašnjava OKP,samo je dat, predpostavljam onako informativno pa i obrazovno,vredi da znaš nešto o tim stvarima.Kada budeš malo porastao, shvatićeš kakve su te glupe stvari, kada si bio u pubertetu, okupirale i brinule.To može i da te natera da radiš na sebi još više i da dobiješ neko jače smopouzdanje nego što si i očekivao.Još jedna stvar,možda ti zvuči glupo ali u knjigama,onim pravim,a to su ruski klasici,uvek se nađu pravi životni odgovori.Pobedi.
 
Evo citao sam malo o opsesivno kompulzivnom poremećaju..Uglavnom osobine su takve, ali radnje takve osobe to mi se jos nije dogodilo da radim nesto sto pise tamo, navode primer proveravanje zaključanih vrata po nekoliko puta, proveravanje da li je sve isključeno u kući po nekoliko puta, brojanje bandera, preskakanje šahti na ulici, sabiranje registarskih brojeva.... mislim nisam dotle dosao...

Ne mora biti kompulzija uključena, može samo opsesija. Zna se desiti da u tom dobu opadne malo nivo serotonina i jave se anksiozna i depresivna stanja, a u okviru toga opsesivne misli.
Opsesivne misli i ruminacije treba razlikovati od drugih ponavljanih misli i preokupacija.Količina vremena posvećena njima nije najvažniji faktor. Opsesivna misao nije dobro došla misao i značajno je da se ne može prebaciti odmah na nešto drugo, što je slučaj kod normalne ruminacije - mladić koji mnogo razmišlja o djevojkama može biti ruminativan, ali to nije opsesivna ruminacija. Ako je misao čudna, osoba prepoznaje absurdnost te misli. Ako je nelogična, osoba također ima uvid u nelogičnost tih misli.Znači osoba zna da je bezrazložno, ali ne može izbaciti te misli iz glave.
Ako tvoje misli nemaju ovaj karakter onda nisu opsesivne i ne spadaju u opsesivni poremećaj.
A i to što si u ''bedaku'' nekom vuče na depresiju odnosno snižen nivo serotonina.
Sve je ovo svakako samo informativnog karaktera.
I svakako ti preporučujem da se baviš nekim sportom.U tvom dobu je vrlo preporučljivo i zdravo.
 
Pa bas tako neki put sam u nekoj kao depresiji tako ali malo nista posebno... Nemam nikakve cudne misli neki put mi se desi pomislim npr.. neko me nervira i pomislim da ga bijem al nista posebno prvo dobro razmislim u glavi postupke svega toga i sta moze da bude i onda tu stanem.. U sustini to je normalno. A to za bedak.. auu pa to je skoro uvek, bilo gde uvek sam ukocen nesto.. Ma strasno, uzas zivi.. Inace ne treniram ni jedan sport ali zato sviram gitaru u slobodno vreme
 
Pozz. Resio sam da predstavim kakav problem imam, u nadi da ce neko da mi mozda pomogne sta da radim..Problem je vec duze vreme tu, ali nikako da ga resim...Uskoro cete i saznati problem kroz pricu... Evo ovako bio je to jedan dan u skoli bili smo klinci, jos 6.raz osn. skole i ja i moj drug smo se nesto zezali i iz sale sam ga udario i to samar.. Nista ono jako i jedna moja drugarica je prokomentarisala je da sam *****.. a ovog mog drug-a izostavila.. E sad to je raspricala celoj skoli da sam ***** a nisam *****! znaci takve ljude samo sto dalje od sebe teram... I sad cela skola zna da sam ja ***** a nisam, i od tad sam u nekoj depresiji sta li je vec, nisam vise zivahan, da se salim s' curama jednostavno nisam to vise ja postao sam tih i sl.. Curu odavno nisam imao zbog toga, mng. mi je opalo samopouzdanje, sramota me je previse.. Ono uvek sam stegnut nikad opusten.. I sada mislim da i nakon 5god.. mene tako ljudi smatraju za pedera... i ja sam zbog toga mng. u bedaku nekom.. Sta da radim, sta mi predlazete.. Kako da izbacim to iz glave budem o5 onaj stari ja .. ?? :confused:

Ako je ovo što si napisao istina, tvoj problem je prilično ozbiljan i ne postoji instant rešenje, pogotovo ne na forumu. Ukoliko zaista želiš da rešiš ovaj problem potrebno je da se obratiš obučenom psihoterapeutu. To može da bude psiholog ili psihijatar, ali bitno je da ima specijalizaciju iz psihoterapije.

Trenutno nisam u mogućnosti da ti preporučim nekog konkretnog psihiotapeuta, ali pokušaj i sam da se raspitaš.

Pozdrav!
 

Back
Top