NIMULID - MD

sbojana

Aktivan član
Poruka
1.900
Da li neko zna nesto vise o oveom leku i da li ga koristi mozda...???
Ja ga koristim oko 5 godina jenom mesecno jer imam ekstremno bolne menstruacije. Jedna tabletica ima 100 mg a ja popijem 2. Medjutim u poslednje vreme sam od par ljudi cula da Nimulid nije dobar, da je kancerogen, da je ovakav, onakav... Pa sam pocela malo da se plasim jer ja njega moram da koristim inace ne gine mi hitna pomoc jednom mesecno...
Pre njega ginekolog mi je preporucio lek koji se zvao Aulin ali su ga iz nekog razloga povukli iz prodaje pa mi je apotekarka rekla da mu je Nimulid zamena...

Inace ono sto sam mogla da procitam a naravno ne znam sta znaci u sadrzaju leka je:
Manitol
aspartam
kalijum-sorbat
natrijum-metilparahidroksbenzoat
natrijum propilarhidroksibenzoat
 
Koristila sam nimulid kod zubobolje, dok ne stignem do zubara, jedino je on imao efekat.Ne mogu ti ništa reći o samom leku i posledicama uzimanja, ja za bolne menstruacije koristim brufen, ne deluje ni on baš svaki put, ali nemam drugo rešenje.Sve metode lečenja sam probala, čajeve, korigovanje ishrane, vežbe, jedino nisam probala akupunkturu i sl. ne verujem da bi mi pomoglo, osuđena sam na to da trpim bolove i da se snalazim.Ne znam da li genetika ima udela u tome, ali i moja majka je isto tako patila, dolazila je hitna pomoć da joj daje injekcije, tek onda bi se smirila.
 
Ma meni nimulid extra pomaze kod men. bolova, cak sam ga davala i kolegama na poslu kada su imali neke jake glavobolje... Sto se dejstva na bol tice on je super, ali su me bas uplasili neki komentari o njemu koje sam cula....
 
Da li neko zna nesto vise o oveom leku i da li ga koristi mozda...???
Ja ga koristim oko 5 godina jenom mesecno jer imam ekstremno bolne menstruacije. Jedna tabletica ima 100 mg a ja popijem 2. Medjutim u poslednje vreme sam od par ljudi cula da Nimulid nije dobar, da je kancerogen, da je ovakav, onakav... Pa sam pocela malo da se plasim jer ja njega moram da koristim inace ne gine mi hitna pomoc jednom mesecno...
Pre njega ginekolog mi je preporucio lek koji se zvao Aulin ali su ga iz nekog razloga povukli iz prodaje pa mi je apotekarka rekla da mu je Nimulid zamena...

Inace ono sto sam mogla da procitam a naravno ne znam sta znaci u sadrzaju leka je:
Manitol
aspartam
kalijum-sorbat
natrijum-metilparahidroksbenzoat
natrijum propilarhidroksibenzoat
http://www.galaksija.com/aspartam.htm
http://www.lghemija.co.rs/Proizvod.asp?intProizvodID=258
 
Preporuka mog lekara je bila da ga ne uzimam jer ostecuje jetru inace mi je extra pomagao kad imam glavobolje.Sada uzimam sumeci aspirin u tu svrhu

:eek: :eek: :eek: Jooooj a mene pocelo pre par meseci da boli nesto sa desne strane... ispod prvog rebra... :eek: :eek: :eek:

Ja cu da se ubijem jer nemama pojma sta da pijem a da mi utoli bol.... :sad2: :sad2: :sad2:
 
Ja uopste ne volim nimulid...popila sam sve ukupno dve tablete jednom prilikom.prvo jednu pa nakon 12h drugu posto se tako pije i znam da mi od njega uopste nije bilo dobro.
Imala sam vrtoglavicu i bilo mi je uzasno lose,nisam imala snage ni da se pomerim, kao da me je sedirao...:confused:

Pre bih trpela bolove nego ga ponovo popila... :)
 
Poslednja izmena:
sasvim sam slucajno cula za njega....i kupila ga jednom,....ukupno sam ga popila par puta kod nekih glavobolja...jedino sto znam da me od lekova za glavu boli zeludac a od nimulida me nije zaboleo..mislim ako se ova moja primedba eto racuna u nesto
 
Nimulid MD je indijski lek,protiv bolova i bolnih stanja.Nimulid kao i svi analgetici utiče na funkcije jetere ako se češće koristi.Kod nas se proizvodi lek Acetasulid (aktasulid),proizvodi ga Zdravlje iz Leskovca.Ima iste terapijske indikacije.Na strucnom skupu farmaceuta sam upoznala gospodju koja je radija studiju toksicnosti aktasulida na 500 ispitanika i saopstila mi da se ovaj tek u terapijskim dozama moze koristiti celog zivota,jer se ne taloži u misicima,kao diclofen ili brufen i ne ostecuje vitalne organe.Probajte sa ovim lekom,mislim da vam on moze isto pomoci.
 
Ma meni nimulid extra pomaze kod men. bolova, cak sam ga davala i kolegama na poslu kada su imali neke jake glavobolje... Sto se dejstva na bol tice on je super, ali su me bas uplasili neki komentari o njemu koje sam cula....

Sta moze biti strasnije od nesnosnih bolova, a ljudi svasta napricaju za cas posla. Nijedan lek nije potpuno bezazlen, dok sa druge strane ako se pazljivo primenjuje moze biti od velike koristi. Uvek 'osluskuj' svoje stanje, ako primetis neke neuobicajene promene obrati se strucnim licima, osim toga ne posotji nikakv razlog za zabrinutost.
 
Nimulid MD je indijski lek,protiv bolova i bolnih stanja.Nimulid kao i svi analgetici utiče na funkcije jetere ako se češće koristi.Kod nas se proizvodi lek Acetasulid (aktasulid),proizvodi ga Zdravlje iz Leskovca.Ima iste terapijske indikacije.Na strucnom skupu farmaceuta sam upoznala gospodju koja je radija studiju toksicnosti aktasulida na 500 ispitanika i saopstila mi da se ovaj tek u terapijskim dozama moze koristiti celog zivota,jer se ne taloži u misicima,kao diclofen ili brufen i ne ostecuje vitalne organe.Probajte sa ovim lekom,mislim da vam on moze isto pomoci.

Hvala puno na preporuci za ovaj lek... probacu ga...

Nego mene interesuje sta je to "cesto koriscenje"? Ja nimulid koristim jednom mesecno... doduse vec godinama.... pretpostavljam da to nije dovoljno cesto za neka ozbiljnija ostecenja organa... ili mozda jeste... :think: :sad2: :sad2:
 
Odradi transaminaze i bices sto posto sigurna,jer nije faktor rizika koriscenje leka jednom mesecno,ali ipak kako kazes uzimas ga godinama pa bi bilo pametno da proveris u kom ti je stanju jetra... mada ja verujem da je sve ok... ;)
 
Odradi transaminaze i bices sto posto sigurna,jer nije faktor rizika koriscenje leka jednom mesecno,ali ipak kako kazes uzimas ga godinama pa bi bilo pametno da proveris u kom ti je stanju jetra... mada ja verujem da je sve ok... ;)

Joj izvini ja bas ne baratam svim medicinskim pojmovima... sta je transaminaza? Nesto vezano za jetru??? :think:
 
Jao ljudi, sad ste me naplasili, ja imam gadne migrene i cesto uzimam Nimulid!

Svi analgetici su hepatotoksicni,neki u vecoj neki u manjoj meri,zato svaki lek treba koristiti uz savet lekara i bas kada je preko potreban.

Ja sam napisala svoje iskustvo vezano za nimulid,nisam zelela nikoga da naplasim,meni nije odgovarao kao lek.
Ja koristim druge lekove protiv bolova jednom mesecno,jer moram.... tako da to je samo stvar izbora i onoga kome sta odgovara.;)
 
Ja cu da se ubijem jer nemama pojma sta da pijem a da mi utoli bol.... :sad2: :sad2: :sad2:


Imam isti problem u vezi mnooooogo jakih bolova u toku menst. i pila sam brufen ali mi je doktor rekao da prestanem da ga pijem, a i u sustini nije mi nikad nesto
posebno koristio. koliko god ga ja pila , bolovi se nisu smanjivali :confused:
Koristim vec 2 godine unazad Naproksen tablete, stvarno mi pomazu :worth:
Tako da mozes i njih da probas ako vec ne znas sta bi.
 
Da li neko zna nesto vise o oveom leku i da li ga koristi mozda...???
Ja ga koristim oko 5 godina jenom mesecno jer imam ekstremno bolne menstruacije. Jedna tabletica ima 100 mg a ja popijem 2. Medjutim u poslednje vreme sam od par ljudi cula da Nimulid nije dobar, da je kancerogen, da je ovakav, onakav... Pa sam pocela malo da se plasim jer ja njega moram da koristim inace ne gine mi hitna pomoc jednom mesecno...
Pre njega ginekolog mi je preporucio lek koji se zvao Aulin ali su ga iz nekog razloga povukli iz prodaje pa mi je apotekarka rekla da mu je Nimulid zamena...

Inace ono sto sam mogla da procitam a naravno ne znam sta znaci u sadrzaju leka je:
Manitol
aspartam
kalijum-sorbat
natrijum-metilparahidroksbenzoat
natrijum propilarhidroksibenzoat

Manitol se dodaje da bi se povecala ukupna masa tablete-takozvani konstituens tablete.Retko se koristi i samo u viskokovalitetnim tabletama jer mu je cena jako visoka.

Aspartam je blag zasladjivac da se pokrije pocetna gorcina tablete ili gorcina kod tableta koje se otapaju u ustima

kalijum-sorbat
natrijum-metilparahidroksbenzoat
natrijum propilarhidroksibenzoat

kozervansi
 
Jao ljudi, sad ste me naplasili, ja imam gadne migrene i cesto uzimam Nimulid!

Mene ovde nesto buni jer ja sam videla vise vrsta nimulida... ovaj koji ja koristim je nimulid - md, to su tabletice koje se otapaju u ustima,sa ukusom necega, valjda pomorandze al meni je taj ukus grozan postao, do skoro je kutija bilka narandzasta sada su je promenili u belu.
A vidim da ima jos neki nimulid koji se valjda preporucuje kod reumatskih tegoba.
Da l ima razlike?

Imam isti problem u vezi mnooooogo jakih bolova u toku menst. i pila sam brufen ali mi je doktor rekao da prestanem da ga pijem, a i u sustini nije mi nikad nesto
posebno koristio. koliko god ga ja pila , bolovi se nisu smanjivali :confused:
Koristim vec 2 godine unazad Naproksen tablete, stvarno mi pomazu :worth:
Tako da mozes i njih da probas ako vec ne znas sta bi.

Brufen je los, u principu ga treba izbegavati, i ja sam ga u pocetku pila i nije mi pomogao bas ni malo... mislim da mi je jos gore bilo posle njega...

Hvala ti na preporuci za lek...

Ne znam da li je neko probao cafetin menstrual i da li uopste pomaze?
 
Која је разлика између Нимулид МД и Нимулид? Нимулид МД је бољи за зубобоље а Нимулид за болове у леђима? Овај први се отапа у устима други прогута.
 

Back
Top