NIMULID - MD

Kad mi je vadio živac na zubu, stomatolog mi je rekao da uzmem Nimulid.
Oduševio sam se brzim, jakim i dugim dejstvom i odlučio sam da ga nosim i u rat jer sam imao osećaj da pod Nimulidom ne bih osetio ni da me metak spiči.

Počeo sam da ga koristim i kod glavobolja koje su u nekom periodu bile česte i srećom usputno pitao lekara za taj lek.
Rekao je: "Ako ti kažem da je u Evropi samo kod nas dozvoljen, je l` ti to nešto govori?"

Meni je to bilo dovoljno. I dalje ga imam negde u kući za "Ne daj Bože" ali se nisam `uradio` Nimulidom već 2-3 godine.
 
.....
Nimesulid: Nikako duže od 15 dana

Preporučeno da se lek, koji se izdaje samo na recept, koristi isključivo za primenu u terapiji akutnog bola i primarne dismenoreje

Preporučeno je i da se lek, koji se izdaje samo na recept, koristi isključivo za primenu u terapiji akutnog bola i primarne dismenoreje, i to samo kao lek drugog terapijskog izbora (kada se prethodna primena drugih dostupnih lekova pokaže neuspešnom) i u trajanju ne dužem od 15 dana.
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:436068-Nimesulid-Nikako-duze-od-15-dana
 
Као и већина осталих лекова из групе нестероидних антиинфламаторних лекова, и нимесулид је хепатотоксичан (штети јетри) у ретким мада непредвидивим случајевима, и треба га узимати уз опрез.
 
Imam isijas i jake bolove u nozi. Nimulid uspe da mi ublazi bol. Od medicinskog radnika sam dobio savet da nikako ne koristim nimulid, jer razara bubrege. Preporucen mi je naproksen, jer je film tableta (ne znam zasto je to dobro), moze da se konzumira bez brige. A za aapartam sam citao da je vestacki zasladjivac koji je stetan.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Imam isijas i jake bolove u nozi. Nimulid uspe da mi ublazi bol. Od medicinskog radnika sam dobio savet da nikako ne koristim nimulid, jer razara bubrege. Preporucen mi je naproksen, jer je film tableta (ne znam zasto je to dobro), moze da se konzumira bez brige. A za aapartam sam citao da je vestacki zasladjivac koji je stetan.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

па немој да га пијеш. који ће ти нимулид за ишијас.
приметила сам и ја да са тим нимулидом нешто није како треба.
мами је неко препоручио,нека пријатељица, и колико се сећам имала је проблем са мокрењем,отицањем
па сам то баталила. сад си ме подсетио,а скоро сам га купила, да се нађе за недајбоже
ома ћу га зафрљачим само да се још неко јави са неком паметном :lol:
 
Covece ja ga pijem bas cesto... Pomaze za glavobolju samo tako..

Pio sam taj Nimulid kada je tek izasao i tada je bio jedan od boljih lekova za bolove u kicmi i zglobovima,uopste za reumu.Jer od njega nisam imao problema sa bubrezima i mokracim,medjutim,pre godinu dana,moj reumatolog,koji mi je i prvi put prepisao taj lek,mi je rekao da ga nikako vise ne koristim,jer su mu dodali neku supstancu,koja stvara probleme i burezima i jetri.Morao sam da koristim neki dodatni lek,posto mi je prepisan Trodon ujutro i uvece,ali imam velike probleme sa bolovima i preko dana,pa sam tako kupovao dodatne lekove,dok mi nisu prepisali i dnevnu dozu Trodona.Pitao sam i Apotekarku,jer je poznajem dobro i isto mi je rekla.I sama se cudi sto taj lek vise ne izbace iz upotrebe,ali farmacija je jaka krimi firma,pa ce proci vise vremena da se to povuce iz upotrebe,ili mu ne vrate stari sastav.zato ne preporucujem nikom da ga upotrebljava.
 
U bre i trodoni nisu naivni uopate, ozbiljni bolovi su kad moras to piti...

Nisu Djuka85,ali kada se mora ne vredi.Pio sam bar 10 vrsta pre njega i nikakvih poboljsanja od bolova nisam imao.I kada sam poceo njega da primam i pijem,skoro da je i za njega vec kasno,jer bolovi samo premanu par sati i onda nista.rekao sam vec da 17 godina nisam ni jedan jedini dan osetio da me ne boli.Samo jaci ili ponekad slabiji bol,koji mozak moze da podnese.Uzas nedaj boze nikom,ovako nesto.
 
Sta da ti kazem, nadam se da ce ti biti bolje... Tesko je kad covek zapadne u takvo stanje...
A ja cu pitati u apoteci sta da uzmem kao zamenu za nimulid..
 
Poslednja izmena:
Sta da ti kazem, nadam se da ce ti biti bolje... Tesko je kad covek zapadne u takvo stanje...
A ja cu pitati u apoteci sta da uzmem kao zamenu za nimulid..

Pitaj obavezno u apoteci,jer apotekari bolje znaju koji lekovi sta otklanjaju,nego sami lekari.Ja bih ti preporucio Diklofenak Duo 75 mg,jeste mozda slabiji,ali je mnogo bolji po pitanju jetre,zeludca i bubrega.pazi nemoj Diklofen,nego Diklofenak Duo,jer i od Diklofena,ja licno imam problema za bubrezima i mokrenjem,kada ga pijem.sto ne mora da znaci da ce i tebi biti takvih kontraindikacija,ali se ipak dobro raspitaj.Pio sam ranije neki Naproksen,koji je morao posle obroka obavezno,ali posle 15 min.zeludac radi ko lud i ja gladan ko da nisam jeo,pa mi to reumatolog odmah ukinuo,posle nedelju dana.Za glavobolju ti je najboli,Analgin,ali da ga popijes kada osetis blagi bolu glavi,a za jaci bol Panadol Ekstra,on je u crvenom pakovanju,a dobar je i za upale i cirkulaciju.
 
Pitaj obavezno u apoteci,jer apotekari bolje znaju koji lekovi sta otklanjaju,nego sami lekari.Ja bih ti preporucio Diklofenak Duo 75 mg,jeste mozda slabiji,ali je mnogo bolji po pitanju jetre,zeludca i bubrega.pazi nemoj Diklofen,nego Diklofenak Duo,jer i od Diklofena,ja licno imam problema za bubrezima i mokrenjem,kada ga pijem.sto ne mora da znaci da ce i tebi biti takvih kontraindikacija,ali se ipak dobro raspitaj.Pio sam ranije neki Naproksen,koji je morao posle obroka obavezno,ali posle 15 min.zeludac radi ko lud i ja gladan ko da nisam jeo,pa mi to reumatolog odmah ukinuo,posle nedelju dana.Za glavobolju ti je najboli,Analgin,ali da ga popijes kada osetis blagi bolu glavi,a za jaci bol Panadol Ekstra,on je u crvenom pakovanju,a dobar je i za upale i cirkulaciju.

Ja vec vise od 30 godina kuburim sa ankilozantnim spondilitisom (Behter, nema leka) i isprobao sam celo more tableta (ne mogu da ih zovem lekovima jer ne lece) i jedino sto mi pomaze je diklofenak duo 75 i diklorapid 75. E sada, sve te tablete ili kapsule imaju puno stetnih nuspojava i onda morate da birate manje zlo a ja sa konstantnim bolovima ne mogu da zivim. Evo kakvo je moje iskustvo: Od diklorapida je pocela kosa da mi ispada, ne bih ja to povezao ali je moja supruga operisala koleno i protiv bolova je uzimala, jedno krace, vreme diklorapid i pozalila mi se da joj ispada kosa. Ako procitate nuspojave diklofenak duo 75 videcete da udara na srce tako da uvek procitajte uputstva i razmislite. Nimulid mi uopste nije pomogao isto tako ni ketonal. Pozdrav svima i puno zdravlja.
 
Ja vec vise od 30 godina kuburim sa ankilozantnim spondilitisom (Behter, nema leka) i isprobao sam celo more tableta (ne mogu da ih zovem lekovima jer ne lece) i jedino sto mi pomaze je diklofenak duo 75 i diklorapid 75. E sada, sve te tablete ili kapsule imaju puno stetnih nuspojava i onda morate da birate manje zlo a ja sa konstantnim bolovima ne mogu da zivim. Evo kakvo je moje iskustvo: Od diklorapida je pocela kosa da mi ispada, ne bih ja to povezao ali je moja supruga operisala koleno i protiv bolova je uzimala, jedno krace, vreme diklorapid i pozalila mi se da joj ispada kosa. Ako procitate nuspojave diklofenak duo 75 videcete da udara na srce tako da uvek procitajte uputstva i razmislite. Nimulid mi uopste nije pomogao isto tako ni ketonal. Pozdrav svima i puno zdravlja.

Diklofenak duo 75 mg pijem kao dodatak Trodonu,jer mi trodon sam ne pomaze.Uvece mazem lumbalni i vratni deo Gavez-om i koristim flastere protiv bolova,jer sami lekovi mi ne pomazu preko noci,a pogotovo ujutru,a kada ovo namazem i nalepim flaster,lakse ustajem ujutru nego bez toga.samo je pitanje meseca,pa mozda i dana kada ce mi prepisati morfijum,jer vise tesko ofganizam podnosi tako jake bolove.Toliko da mi je i vrtoglavica od bolova sve jaca,a i sve cesce padam u neku nemoc,kao u bunar i nista nemoze da me zaustavi.Probaj i ti utrljavati ujutro i uvece Gavez,pa malo kasnije konjski gel.Gavez je dobar za kosti,a konjski gel za velike upale,a kada se smanje upale i bolovi postanu podnosljiviji.I tebi veliki pozdrav i zelim ti da se manje mucis i olaksas probleme.
 

Back
Top