integrisana grafička

joca22

Početnik
Poruka
39
Gospodo, molio bih za neka pojašnjenja u vezi grafičke, naime imam DELL 500 koji ima integisanu grafiku. Imam 1Gb RAM-a ali mi se uposlednje vreme dešava da kada treba da učitava neku zahtevniju aplikaciju ili program(ne igre) pojavljuju se prazni prozori pa tek posle određenog vremena se polako učita sve ali sve nekako koči . Problemi nastanu i kada otvorim nekoliko prozora sa fotkama recimo, pa pokušam da pokrenem explorer i tu ume da brljavi. Pretpostavljam da grafička koristi od RAM-a koliko joj treba, pa me zanima da li to znači da treba da razmišljam o dopuni memorije (imam dva slota, jedan je prazan) i koliko bi bilo poželjno. jer mi lap i nije neki vrhunski ali nije ni loš. Voleo bih da mi neko ukratko pojasni način funkcionisanja te relacije RAM - GRAFika.
Intel(R) Celeron(R) CPU 550 - 2.00 GHz (one core)
Motherboard- 0M916F Dell Inc.
Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family,-- Video memory size 256MBytes, Adapter DAC type-- Internal:think:
 
to lako mzoes da vidis, prvo pogledas u biosu kolko rama uzima grafa onda upalis task menager i vidis kolko sistem srce, ako srce preko 1 gig - grafa onda ti treba jos rama..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Voleo bih da mi neko ukratko pojasni način funkcionisanja te relacije RAM - GRAFika.
Intel(R) Celeron(R) CPU 550 - 2.00 GHz (one core)
Motherboard- 0M916F Dell Inc.
Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family,-- Video memory size 256MBytes, Adapter DAC type-- Internal

integrisana grafika koristi ove memorijske module :
220px-Laptop_SODIMM_DDR_Memory_Comparison_V2.svg.png

čija je instalacija opisana u ovoj temi u klipovima :)
http://forum.krstarica.com/threads/366142
ako hoćeš da ubrzaš dodaj 2x 1GB ram module koji su
sa manjim tajmingom (ponekad je skupo)

intelova integrisana grafika je specifična po tome da dinamički odvaja komade te memorije prema potrebi
kao što je donekle objašnjeno u ovoj temi
(ali je kod tebe prethodna generacija sporijih 3D čipova)
http://forum.krstarica.com/threads/366899
intelove grafike su uglavnom SPORE za igrice :(

nije moguće zameniti intelovu grafiku sa novom gfx karticom

mislim da je verovatno kod tebe XP sa vremenom pokupio usporenja
i verovatno je reinstalacija to što treba da se uradi?
(i dodavanje intelovih GFx drajvera,neka nova verzija je iz jula 2009 ,proveriti da li on je za taj adapter ;) )
 
Poslednja izmena:
Narode Hvala na trudu!
Mislim da ipak ova moja konfiguracija nije baš nešto tako da ću još ubaciti 1Gb RAM-a i koristiti ga za obične stvari (pisanje , malo muzika i vođenje kućne evidencije, eventualno nešto fotki) jer nebih da se nerviram što sam onomad puko 40-ak tauzenki i dobio ovo, ali šta ćeš onda sam počinjao da se interesujem za kompove sada za te pare nikada nebi uzeo lap-top već neku pravu mašinu. Još jednom hvala na pomoći!:bye:
 

Back
Top