Јавни сервис

gradjanin sveta

Domaćin
Poruka
4.609
RTS: Ilić prešao granice‎
Press online - Пре 3 дана
Kolegijum RTS je odlučio da ne poziva u goste poslanike koji narušavaju standarde građanske pristojnosti i standarde Javnog servisa. ...

Интересује ме шта мислите о овој одлуци РТС-a али и о њему у опште. Да ли ико мисли да јавни сервис оправдава скупу претплату коју плаћамо, и да ли је он наше право да знамо све или инструмент у рукама власти?
Ја мислим да је ова одлука опасан преседан а да је РТС најгора телевизија код нас икада, и да је ово само почетак цензуре опозиције и грађана који мисле другачије од власти.
Дакле...
 
Onda bi prvo trebali da smene Tijanica zbog svih skandala,a RTS da ukine pretpaltu jer strasno zaglupljuje narod,a i ocigledno je instrument u rukama vlasti.Mogli bi nekad i da prekinu sa konstantnim pustanjem serija od pre 20,30 i 40 godina koje ponavljaju na svakih 5 meseci i da naprave nesto novo.
 
Onda bi prvo trebali da smene Tijanica zbog svih skandala,a RTS da ukine pretpaltu jer strasno zaglupljuje narod,a i ocigledno je instrument u rukama vlasti.Mogli bi nekad i da prekinu sa konstantnim pustanjem serija od pre 20,30 i 40 godina koje ponavljaju na svakih 5 meseci i da naprave nesto novo.

Да не говорим да документарни програм и не постоји, а тек истраживачко новинарство...
Међутим највећи проблем, по мом мишљењу, јесте баш ова одлука јер колегијум је на себе преузео да одлучује ко је погодан а ко не, овакав преседан не постоји нигде, ово су опасне ствари, које се нису дешавале ни за време комунизма бар не овако јавно...
 
235_strip.jpg
 
Да не говорим да документарни програм и не постоји, а тек истраживачко новинарство...
Међутим највећи проблем, по мом мишљењу, јесте баш ова одлука јер колегијум је на себе преузео да одлучује ко је погодан а ко не, овакав преседан не постоји нигде, ово су опасне ствари, које се нису дешавале ни за време комунизма бар не овако јавно...

ma program je katastrofa,nema naucnog,decijeg niti obrazovnog programa.
 
ma program je katastrofa,nema naucnog,decijeg niti obrazovnog programa.

Па практично и нема јавног сервиса, ја заиста не знам на основу чега наплаћују претплату. А тек скандал са Беовизијом, и то све преко наше грбаче, немам ја ништа против да демократска странка оснује своју телевизију па нек раде шта хоће али ово је заиста превише.
пс. пун назив теме био је јавни сервис или јавна кућа, не знам зашто је јавна кућа увредљиво, или непристојно па је морало бити обрисано, то је један од пристојнијих израза када се ради о јавном сервису. Али ако је то увредљиво ја се јавно ИЗВИЊАВАМ.
 
Да не говорим да документарни програм и не постоји, а тек истраживачко новинарство...
Међутим највећи проблем, по мом мишљењу, јесте баш ова одлука јер колегијум је на себе преузео да одлучује ко је погодан а ко не, овакав преседан не постоји нигде, ово су опасне ствари, које се нису дешавале ни за време комунизма бар не овако јавно...

Ocigledno su osetili da mogu, da je narod izbombardovan razlicitim informacijama i potpuno lisen sposobnosti da bilo kojim sretstvima izrazi otpor.
 
Ne znam da li ste primetili, ali srpsko novinarstvo je sad već definitivno mrtvo. Počinilo je samoubistvo. Sa predumišljajem. Srpsko novinarstvo je jedina sfera našeg društva u kome je tranzicija uspešno privedena kraju.


Transformisalo se u trgovinu na veliko i malo. Mediji u ovoj zemlji nisu više sredstva informisanja, mediji mu sada više dođu nešto kao džuboks. Sviraju kako ko i koliko u njih ubaci.
U srpskim novinama i na srpskim televizijama danas možete saznati sve o zemljotresu na Madagaskaru, sve o sukobima u Kirgistanu, baš sve o zdravstvenom stanju pudlice Zorice Brunclik i ama baš sve o broju cipela Seke Aleksić... Ali, skoro ništa ne možete saznati o realnom životu u zemlji Srbiji. Mediji danas i ovde ne otkrivaju, oni skrivaju. Skrivaju strašnu sliku zemlje koja nikada, još od NATO agresije, nije bila ovako beznadežna, besperspektivna i besmislena...
Greška! Nije za to kriva vlast, nisu za to krivi političari ili „tajkuni". Krivi su sami novinari. Samo i jedino novinari! Krivi su novinari koji ćute i trpe, novinari koji se prodaju za male pare, novinari koji pristaju da za „ropsku porciju čvaraka" služe korumpiranim skotovima. Krivi su novinari koji se poput mangulice useru od straha čim se na njih izviče neka krvožedna šefica ministarskog ili direktorskog kabineta. Krivi su oni nekad hrabri i ponosni novinari koji su sada odlučili da budu mudri (čitaj: da okače muda o klin). Krivi su novinari koji su u ime političke korektnosti sami sebi uradili lobotomiju. Krivi su novinari koji veruju da nam se zarad nekakvog evropejstva valja utopiti u najcrnje podaništvo i slugeranjstvo. Bljak!
Vladimir Cvijan, dojučerašnji generalni sekretar predsednika Srbije, najnoviji je i najkonkretniji dokaz samoubistva srpskog novinarstva. Čovek, koji je doskora uživao izuzetno Tadićevo poverenje podneo je ostavku, prešao u SNS i javno rekao da je reforma sudstva obavljena „opasno loše", jer je prilikom izbora novih sudija bilo mnogo pretnji i korupcije! I još tvrdi da o svemu tome ima konkretne dokaze! I, šta se desilo? Pa, ništa! Koji je to srpski medij, osim Pressa, od toga napravio temu? Nijedan! A što? Pa, sigurno ne zato što tu nema priče, već zato što su novinari i urednici, posle konsultacija u vrhu, procenili da nije pametno čačkati mečku!
A „slučaj Cvijan", takav kakav jeste, u svakoj normalnoj, evropskoj zemlji bio bi vest broj jedan u svim medijima. Alo, bre! Pa, dojučerašnji sekretar predsednika tvrdi da su najviše sudije u ovoj zemlji izabrane ne po stručnosti, ne po moralnom i profesionalnom kvalitetu, već po željama politikantskih korumpiranih skotova! Ej, bre, Srbijo! Pa, čemu svi mi još imamo da se nadamo?! O kakvoj pravdi, o kakvom zakonu mi ovde uopšte možemo da razgovaramo?!
U stvari, ljudi moji, ja uopšte i ne znam zašto vam se ovo pišem. Ali, što bi rekao Lane Gutović - ne šteti, a kad ne šteti, onda mora biti da koristi...
 
RTS: Ilić prešao granice‎
Press online - Пре 3 дана
Kolegijum RTS je odlučio da ne poziva u goste poslanike koji narušavaju standarde građanske pristojnosti i standarde Javnog servisa. ...

Интересује ме шта мислите о овој одлуци РТС-a али и о њему у опште. Да ли ико мисли да јавни сервис оправдава скупу претплату коју плаћамо, и да ли је он наше право да знамо све или инструмент у рукама власти?
Ја мислим да је ова одлука опасан преседан а да је РТС најгора телевизија код нас икада, и да је ово само почетак цензуре опозиције и грађана који мисле другачије од власти.
Дакле...


Рецимо, неко воли да гледа порњаву и због тога би желео да се на Јавном сервису , у одговарајуће време приказују његови омиљени филмови, и шта да се ради са захтевом тог грађанина који плаћа претплату?
Други воли ријалити емисије у којима дебил доводи бивше супружнике да се помлате пред камерама, шта са његовим правом?

Ако се опозиција састоји само од Веље Илића онда је боље и да не постоји.

Јавни сервис има првенствено културни и образовни циљ, и сходно томе и најбољи програм. Коме се не свиђа нека гледа Пинк.
 
RTS: Ilić prešao granice‎
Press online - Пре 3 дана
Kolegijum RTS je odlučio da ne poziva u goste poslanike koji narušavaju standarde građanske pristojnosti i standarde Javnog servisa. ...

Интересује ме шта мислите о овој одлуци РТС-a али и о њему у опште. Да ли ико мисли да јавни сервис оправдава скупу претплату коју плаћамо, и да ли је он наше право да знамо све или инструмент у рукама власти?
Ја мислим да је ова одлука опасан преседан а да је РТС најгора телевизија код нас икада, и да је ово само почетак цензуре опозиције и грађана који мисле другачије од власти.
Дакле...


Pa ne znam samo po kojem će kriterijumu odlučivati ko odgovara standardima građanske pristojnosti...:think:
Da li će u tu svrhu na ulasku u RTS postaviti veljometar?
0,5Velja....puštaj u emisiju!
3Velja....zabranjuj:rtfm:
 
U92 и Роза ТВ су као бољи?

sve su naucili od tita i milosevica....ispirati mozak i kontrolisiti siroke narodne mase...dok je narodu svest i savest pod kontrolom vlast je sigurna...
trbalo bi zabraniti sredstva javnog informisanja dok se nesto radikalno ne promeni....

Молим господу да ми наведу....по чему се разликују... ;)
 
RTS: Ilić prešao granice‎
Press online - Пре 3 дана
Kolegijum RTS je odlučio da ne poziva u goste poslanike koji narušavaju standarde građanske pristojnosti i standarde Javnog servisa. ...

Интересује ме шта мислите о овој одлуци РТС-a али и о њему у опште. Да ли ико мисли да јавни сервис оправдава скупу претплату коју плаћамо, и да ли је он наше право да знамо све или инструмент у рукама власти?
Ја мислим да је ова одлука опасан преседан а да је РТС најгора телевизија код нас икада, и да је ово само почетак цензуре опозиције и грађана који мисле другачије од власти.
Дакле...

:bljak::bljak:
 
Рецимо, неко воли да гледа порњаву и због тога би желео да се на Јавном сервису , у одговарајуће време приказују његови омиљени филмови, и шта да се ради са захтевом тог грађанина који плаћа претплату?
Други воли ријалити емисије у којима дебил доводи бивше супружнике да се помлате пред камерама, шта са његовим правом?

Ако се опозиција састоји само од Веље Илића онда је боље и да не постоји.

Јавни сервис има првенствено културни и образовни циљ, и сходно томе и најбољи програм. Коме се не свиђа нека гледа Пинк.

По том принципу нека сваки грађанин одлучи коме ће плаћати претплату.
Друго Велимир Илић какав је да је он је народни посланик а не неко са улице, а ако су његови гласачи довољно добри да пуне Тијанићаву касу онда заслужују и да виде свог представника на тој телевизији, опет кажем шта год ја мислио о њему очито му један озбиљан број грађана указује поверење већ десет година.
А када је реч о култури Ви то хоћете да кажете да РТС испуњава тај циљ, ја не разумем на који начин то испуњава Жикином шареницом, Белом лађом или на неки други начин...
Мене у сваком случају брине овај преседан ко може а ко не да дође пред камере ЈАВНОГ сервиса то не постоји ни у једној цивилизованој земљи, да одлуке тог типа доноси колегијум ЈАВНОГ сервиса.

Прво су дошли...

Када су нацисти дошли по комунисте,
ја сам ћутао;
јер нисам био комуниста.

Када су затворили социјалдемократе,
ја сам ћутао;
јер нисам био социјалдемократа.

Када су дошли по синдикалце,
ја се нисам побунио;
јер нисам био синдикалац.

Када су дошли по мене,
није преостао нико да се побуни
Мартин Нимелер
 
RTS: Ilić prešao granice‎
Press online - Пре 3 дана
Kolegijum RTS je odlučio da ne poziva u goste poslanike koji narušavaju standarde građanske pristojnosti i standarde Javnog servisa. ...

Интересује ме шта мислите о овој одлуци РТС-a али и о њему у опште. Да ли ико мисли да јавни сервис оправдава скупу претплату коју плаћамо, и да ли је он наше право да знамо све или инструмент у рукама власти?
Ја мислим да је ова одлука опасан преседан а да је РТС најгора телевизија код нас икада, и да је ово само почетак цензуре опозиције и грађана који мисле другачије од власти.
Дакле...

То је одлука САД амбасаде , која уредјује информативни програм РТСа
 
sve su naucili od tita i milosevica....ispirati mozak i kontrolisiti siroke narodne mase...dok je narodu svest i savest pod kontrolom vlast je sigurna...
trbalo bi zabraniti sredstva javnog informisanja dok se nesto radikalno ne promeni....

Lično mislim da bi prvo trebalo zabraniti ulazak direktoru RTS-a u tu Javnu Kuću, jer taj koristi sklerotičnost naroda Srbije, i da je pravde taj bi odavno bio bivša javna ličnost u najmanju ruku.Vlast se menja a on ostaje :dontunderstand:
 
sve su naucili od tita i milosevica....ispirati mozak i kontrolisiti siroke narodne mase...dok je narodu svest i savest pod kontrolom vlast je sigurna...
trbalo bi zabraniti sredstva javnog informisanja dok se nesto radikalno ne promeni....
Да.
Али, опет оно исто најважније питање, из познатог нам зачараног круга: КО да их забрани? :think:
 

Back
Top