Nuklearni program ne vrijedi rata

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Iran se danas nalazi pred raskrscem i veoma opasnom stegom UNa koji ga preko Amerike prisiljava da prekine sa nuklearnim programom a Iran kaze da je nuklearni program namijenjen u svrhu proizvodnje struje.Mislim da Iran treba pametno da vodi politiku i da izbjegne svaki moguci sukob sa Amerikom i NATO Paktom jer Iran je lijepa zemlja i steta je da se ona bombardira od strane NATO Pakta.Iran treba imati zacrtanu crvenu liniju dokle smije da ide.Islamska Revolucija se ne smije ugroziti jer u tom slucaju Iran bi trebao da sa svakim zarati ko pokusa da mu srusi Islamsku Revoluciju iz 1979 godine.Nuklearni program ne vrijedi ulaska u rat i mislim da Iran treba suradjivati sa UNom i da prekine svaku upotrijebu nuklearnih centrala jer to ne vrijedi rata a da pazi strogo i pomno na tjekovine Islamske Revolucije.Danas su Siije pobjedile u ratu u Iraku i Afganistanu.U Iraku Siije su vecina i vode vlast a u Afganistanu su Siije slobodne i usle su u vlast Hamita Karzaia tako da Al Kaida nije saveznik Irana i ona ne smije doci na vlast u Afganistanu a Iran to treba iskoristiti i da sa UNom nadje zajednicki jezik kako bi se odrzala Islamska Revolucija i drzavno ustrojstvo.

Muslimani danas trebaju reci ne Al Kaidi jer ona je teroristicka organizacija.
 
ал каида то је америчка фарса, цео план је да се изазове напад на иран да би се отрсили мислимани са целог света, није битно да ли иран има или нема нук бомбе
 
Iran moze da se brani svojim oruzjem jer ima dosta veliki kapacitet oruzja ali mislim da im amerika pjesadijski ne moze nista ali mislim da bi za rad lijepe zemlje Irana trebao Iran zapoceti suradnju sa UNom i da eliminise sve nuklearne elektrane.Najvaznija stvar u svemu tome gdje je kod Irana zadnja linija ili crvenalinija, je ocuvanje tjekovina islamske revlucije i licnosti Ajjatolaha Homeinija.Treba se pametno voditi politika i ne davati argumente Americi da sa alijansom napadne Iran.Amerika sad za sada ne moze nista talibanima ali bez obzira na sve to Talibani se ne mogu vratiti na vlast u afganistanu jer Siije otkada je dosla slobodaoni su slobodni i ulaze u vlast zajedno sa svim afganistancima.u vladi hamita karzaija.
 
Iran moze da sebrani svojim ruzjem jerima dosta veliki kapacitet oruzja al mislim daim amerika pjesadijski ne moze nista ali mislim da bi za rad lijepe zemlje Irana trebao Iran zaoceti suradnjusa UNom i da elimnise sve nuklearne elektrane.Najvaznija stvaru svemu tome gdje je kod Irana zadnja linija ili crvenalinija je ocuvanje tjekovina islamske revlucije i licnosti Ajjatolaha Homeinija.Treba se pametno voditi politika i ne davati argumente americi da saajansom napadne Iran.Amerika sada za sada ne mze nista talibanima ali bez zbira na sve to Talibani se ne mogu vratiti navlast u afganistanu jer siije otkada je dosla slobodaoni su slobodni i uaze u vlast zajedno sa svim afganistancima.u vladi hamita karzaija.

шта вреди кад ће продане душе да увек нађу начин да све уруше изнутра

не секирај се, чувај душу своју и не уздај се у оружје, јер нас усташе отрсише у босни у хрватској, поклаше све што поклати могу иако су саме хијене

тако заборави такав вид одбране
 
Iranu ne treba nuklearno oruzje jer Iran svojom kulturnom dominacijom osvaja islamske zemlje i njemu ne treba nuklearno oruzje.Iran zaista rizikuje ako misli da ce Amerika stati i da ih nece bombardirati.Za jak otpor treba jak razlog a to je da se treba podvuci zadnja linija kada se treba zaratiti a to je kada je ugrozena Islamsa Revolucija i licnost Ajatollah Homeini tada se treba zaratiti i braniti Iran svim raspolozivim sredstvima.Za proizvodnju struje imaju oni rijeke i more koje na osnovu toga mogu napraviti hidroelektrane i tako da im uz pomoc toga to proizvodi struju a neka se okanu nuklearne tehnologije jer ima jedna rijec Muamera Al Gadafija da ima politiku prezira prema nuklearnoj tehnologiji i da se zato odrice nuklearne tehnologije.Isto tako Iran treba odbiti nuklearnu tehnologiju i reci da nema namjeru vise proizvoditi ni struju uz pomoc nuklearnih elektrana.Vazno je samo ocuvati sistem Irana i da se ne takne ona tjekovina koja je donijeta 1979 godine.
 
Glavna je stega od UNa jer oni donose odluku o uvdjenju sankcija i ovjeravaju ono sto se dogovore velike sile a to je poziv ka uvodjenju sankcija i novih mjera prema Iranu.Mozda bi Iran i uspio da pobjedi ameriku unekom ratu pjesadje ili sicno tome ali ne smije se dovoditi zemlja Iran u opasnosti od bombardiranja i i rusenja gradova jer to ne vrijedi takvih posljedica jer ako Amerika bude htjela da skine drzavni sistem drzave Iran onda je vrijedno toga da se Iran brani svim raspolozivm sredstvima a zbog nuklearnog programa nije vazno ratovati jer nuklearna tehnologija i ne treba toliko Iranu.
 
Glavna je stega od UNa jer oni donose odluku o uvdjenju sankcija i ovjeravaju ono sto se dogovore velike sile a to je poziv ka uvodjenju sankcija i novih mjera prema Iranu.Mozda bi Iran i uspio da pobjedi ameriku unekom ratu pjesadje ili sicno tome ali ne smije se dovoditi zemlja Iran u opasnosti od bombardiranja i i rusenja gradova jer to ne vrijedi takvih posljedica jer ako Amerika bude htjela da skine drzavni sistem drzave Iran onda je vrijedno toga da se Iran brani svim raspolozivm sredstvima a zbog nuklearnog programa nije vazno ratovati jer nuklearna tehnologija i ne treba toliko Iranu.

UN ne donosi nikakve odluke . De ti zivis . UN donosi sve odluke samo onako , kako joj Amerika naredi .
Zapravo , to je samo jos jedna kancelarija Pentagona .
 
Iran se danas nalazi pred raskrscem i veoma opasnom stegom UNa koji ga preko Amerike prisiljava da prekine sa nuklearnim programom a Iran kaze da je nuklearni program namijenjen u svrhu proizvodnje struje.Mislim da Iran treba pametno da vodi politiku i da izbjegne svaki moguci sukob sa Amerikom i NATO Paktom jer Iran je lijepa zemlja i steta je da se ona bombardira od strane NATO Pakta.Iran treba imati zacrtanu crvenu liniju dokle smije da ide.Islamska Revolucija se ne smije ugroziti jer u tom slucaju Iran bi trebao da sa svakim zarati ko pokusa da mu srusi Islamsku Revoluciju iz 1979 godine.Nuklearni program ne vrijedi ulaska u rat i mislim da Iran treba suradjivati sa UNom i da prekine svaku upotrijebu nuklearnih centrala jer to ne vrijedi rata a da pazi strogo i pomno na tjekovine Islamske Revolucije.Danas su Siije pobjedile u ratu u Iraku i Afganistanu.U Iraku Siije su vecina i vode vlast a u Afganistanu su Siije slobodne i usle su u vlast Hamita Karzaia tako da Al Kaida nije saveznik Irana i ona ne smije doci na vlast u Afganistanu a Iran to treba iskoristiti i da sa UNom nadje zajednicki jezik kako bi se odrzala Islamska Revolucija i drzavno ustrojstvo.

Muslimani danas trebaju reci ne Al Kaidi jer ona je teroristicka organizacija.

Americka doktrina "preventivni rat" je prerasla u doktrinu "rat za svaki slucaj". To je realnost, i znaci da ni jedna zamlja nije sigurna za svoju bezbednost ako nije savremeni vazal Amerike. Jedini nacin da zamlja sacuva suverenitet je da poseduje dalekometno nuklearno oruzje. Takve zemlje Amerikanci gledaju drugim ocima.

Zaustavljanje sirenja nuklearnog oruzja je moguce samo ako se Amerika odrekne svoje agresivne politike. Madlen Olbrajt, i posle nje Kondoliza Rajs su rekle gotovo istu recenicu (licno sam video i cui na TV) koja otprilike glasi: ako imas oruzje upotrebi ga, ne trosi vreme na pregovore koji su ionako neizvesni.

U program nesirenja nuklearnog oruzja treba ukljuciti i Izrael koji ima oko 100 nuklearnih bojevih glava.
 
Iranu ne treba nuklearno oruzje jer Iran svojom kulturnom dominacijom osvaja islamske zemlje i njemu ne treba nuklearno oruzje.Iran zaista rizikuje ako misli da ce Amerika stati i da ih nece bombardirati.Za jak otpor treba jak razlog a to je da se treba podvuci zadnja linija kada se treba zaratiti a to je kada je ugrozena Islamsa Revolucija i licnost Ajatollah Homeini tada se treba zaratiti i braniti Iran svim raspolozivim sredstvima.Za proizvodnju struje imaju oni rijeke i more koje na osnovu toga mogu napraviti hidroelektrane i tako da im uz pomoc toga to proizvodi struju a neka se okanu nuklearne tehnologije jer ima jedna rijec Muamera Al Gadafija da ima politiku prezira prema nuklearnoj tehnologiji i da se zato odrice nuklearne tehnologije.Isto tako Iran treba odbiti nuklearnu tehnologiju i reci da nema namjeru vise proizvoditi ni struju uz pomoc nuklearnih elektrana.Vazno je samo ocuvati sistem Irana i da se ne takne ona tjekovina koja je donijeta 1979 godine.

jasno je meni sta tebe...zapravo brine...al sta tjes...
ko visoko leti...nisko pada...tj. uglavnom ga...sruse...to ti je...neminovno
sto se mene tice; navijam da Ameri bar to jos stignu odraditi...prije nego se i oni...sapletu
jer nema strasnije...mracnije i retrogradnije ideje
od te...islamske revolucije i islama generalno
kriscanstvo je bahato i okrutno, al za islam je...boza...:)
 
jasno je meni sta tebe...zapravo brine...al sta tjes...
ko visoko leti...nisko pada...tj. uglavnom ga...sruse...to ti je...neminovno
sto se mene tice; navijam da Ameri bar to jos stignu odraditi...prije nego se i oni...sapletu
jer nema strasnije...mracnije i retrogradnije ideje
od te...islamske revolucije i islama generalno
kriscanstvo je bahato i okrutno, al za islam je...boza...:)

Jashta, pa svi vidimo da su muslimani navalili da okupiraju Zapadni svet, a ne obrnuto, zar ne? :roll:

Sta oni veruju, neka veruju u svojim zemljama, to je njihov problem.

Meni su najgori ovi koji sire hriscanstvo tako sto pushkom krste, a barutom kade.

Sto ne navijas da udare na Saudijsku Arabiju? :kafa:
 
Jashta, pa svi vidimo da su muslimani navalili da okupiraju Zapadni svet, a ne obrnuto, zar ne? :roll:

Sta oni veruju, neka veruju u svojim zemljama, to je njihov problem.

Meni su najgori ovi koji sire hriscanstvo tako sto pushkom krste, a barutom kade.

Sto ne navijas da udare na Saudijsku Arabiju? :kafa:

muslimani zapadni svijet okupiraju odavno....
ili je tebi ok da od tebe traze da se izujes u gostima, a kad ti kod svoje kuce
zatrazis to isto onda pocnu kukat kako ih...diskriminiras?
ocu rec...stvar je u...metodama...davno utvrdjenim i propisanim...
da mogu oruzjem, radili bi to bez problema...uz pismeno opravdanje...od Allaha...

kriscanstvo nije nista bolje, u sustini, ali je makar imalo malo vise vremena...da se...slegne...
+ su se na evropskom tlu odigrale...neke bitne stvari koje su ucinile da religija dodje u drugi plan...tj. sekularna smo drustva...

to se u islamskom svijetu nikada nije, zaista, dogodilo...
i nikada se nece ni dogoditi...jer sustavno rade na tome da taj proces zaustave...

Saudijska Arabija je iz iste price, al ne moze se sve odjednom...i cisto sumnjam da ce Ameri
i ovo izgurati bez velikih problema...moze se dogoditi i da ih citava ta prica...povuce za sobom...

takodjer, nuklearno oruzje u rukama Amera i Rusa...ajde, de...bar su se medjusobno drzali u...ravnotezi...
al nuklearno oruzje u ruci fanatika koji u drugoj drzi knjigu u kojoj pise otprilike...da mu se sve moze, ako mu se bas oce...meni je to...zabrinjavajuce...
 
Poslednja izmena:
muslimani zapadni svijet okupiraju odavno....

A zapadni svet je sad prvi put navalio na muslimane? :dontunderstand:

ili je tebi ok da od tebe traze da se izujes u gostima, a kad ti kod svoje kuce
zatrazis to isto onda pocnu kukat kako ih...diskriminiras?

Ne razumem, sta hoces ovim da kazes.

ocu rec...stvar je u...metodama...davno utvrdjenim i propisanim...
da mogu oruzjem, radili bi to bez problema...uz pismeno opravdanje...od Allaha...

Aha, a zasto onda Zapad ne radi to takvim metodama, nego barutom, eksplozivom i osiromasenim uranijumom?

Zar je Hrist propisao takve metode?

kriscanstvo nije nista bolje, u sustini, ali je makar imalo malo vise vremena...da se...slegne...

To nije nikakav argument. Sta sad, mi smo stalozeni, a oni nisu, pa daj da im se nahebemo majke muslimanske... :confused:

+ su se na evropskom tlu odigrale...neke bitne stvari koje su ucinile da religija dodje u drugi plan...tj. sekularna smo drustva...

Pa nas to opravdava da istrebljujemo sve sto nije sekularno?

Mislis, oni humanitarni izgovori za sirenje ljudskih prava... Muslimanke u Iranu ne mogu na ulicu bez feredze, daj bombardujemo Iran dok ne ostane ni kamen na kamenu, to ce sigurno da im ulepsa zivot! :dash:

to se u islamskom svijetu nikada nije, zaista, dogodilo...
i nikada se nece ni dogoditi...jer sustavno rade na tome da taj proces zaustave...

Pa sta i da je tako. Ko kaze da oni moraju da idu istim putem kao Zapad i zbog cega bi?

Saudjska Arabija je iz iste price, al ne moze se sve odjednom...i cisto sumnjam da ce Ameri
i ovo izgurati bez velikih problema...

Nije iz iste price.

ap_bush_saudi_080115_mn-1.jpg


BushSaudiKing-1.jpg


Saudijska Arabija je bila kofinansijer avganistanskih pobunjenika protiv SSSR-a uz CIA-u i pakistanski ISI, zahvaljujuci cemu danas postoji Al-Kaida koja se pripisuje, Iraku, Iranu, avganistanskim pobunjenicima itd, a koja nekim cudom napada na Zapadu samo kad treba da se obezbedi politicka podrska za nove trupe na Bliskom Istoku.

Citava americka ekonomija se odrzava zahvaljujuci sporazumu sa Saudijcima iz 70-ih o prelasku sa zlatnog na naftni standard americkog dolara. Ako hoces da kupis naftu od Saudijaca, to mozes da uradis iskljucivo u americkim dolarima, dakle da prvo kupis dolare, da bi kupio naftu.

Kada bi bilo ko na Bliskom Istoku, kao sto je pokusao Sadam, poceo da prodaje naftu za neku drugu valutu, cela Amerika bi bila na kolenima.

Ni Saudijci nisu nista vise sekularni od ostalih muslimana, samo taman koliko treba da cine Amerikancima ustupke, a da se ovi zauzvrat pobrinu da Saudijci zadrze dominaciju na Bliskom Istoku.

takodjer, nuklearno oruzje u rukama Amera i Rusa...ajde, de...bar su se medjusobno drzali u...ravnotezi...
al nuklearno oruzje u ruci fanatika koji u drugoj drzi knjigu u kojoj pise otprilike...da mu se sve moze, ako mu se ba soce...meni je to...zabrinjavajuce...

Aha, i zasto onda jos niko od tih fanatika nije ispalio nuklarku na Zapad, ako su vec toliko nenormalni kao sto kazes? :think:
 

Back
Top