Либија, Венецуела и Иран-обећане земље

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Недавно сам путовао возом са једним новинаром из Либије који овде истражује нашу економију и међусобне односе Либије и Србије и човек је просто био ужаснут колико смо пропали јер је студирао овде и не може да поверује да изгледамо као пре 30 година, чак и горе. А онда ми је причао како је у Либији минимална плата 1500евра ито за само 25 радних сати у недељи. Причао ми је да незапослености готово да нема а факултетски образован човек налази посао за највише месец дана чим дипломира. Рекао је да је био и у Ирану и да је тамо ситуација слична као у Либији, само су плате мало ниже.
 
Недавно сам путовао возом са једним новинаром из Либије који овде истражује нашу економију и међусобне односе Либије и Србије и човек је просто био ужаснут колико смо пропали јер је студирао овде и не може да поверује да изгледамо као пре 30 година, чак и горе. А онда ми је причао како је у Либији минимална плата 1500евра ито за само 25 радних сати у недељи. Причао ми је да незапослености готово да нема а факултетски образован човек налази посао за највише месец дана чим дипломира. Рекао је да је био и у Ирану и да је тамо ситуација слична као у Либији, само су плате мало ниже.


A nije vise Rusija? :think:
 
A gde je tu Venecuela?

Веома је слично уређење у Венецуели и Либији, заједничко им је нафтно богатство, харизматични лидери који су одлучили да то богатство подело на социјално правичан начин.
 
Веома је слично уређење у Венецуели и Либији, заједничко им је нафтно богатство, харизматични лидери који су одлучили да то богатство подело на социјално правичан начин.

A da li je i u Venecueli plata 1500E, tj. preko 2000$?
 
Недавно сам путовао возом са једним новинаром из Либије који овде истражује нашу економију и међусобне односе Либије и Србије и човек је просто био ужаснут колико смо пропали јер је студирао овде и не може да поверује да изгледамо као пре 30 година, чак и горе. А онда ми је причао како је у Либији минимална плата 1500евра ито за само 25 радних сати у недељи. Причао ми је да незапослености готово да нема а факултетски образован човек налази посао за највише месец дана чим дипломира. Рекао је да је био и у Ирану и да је тамо ситуација слична као у Либији, само су плате мало ниже.

a koliko u pomenutim drzavama ima procentualno fakultetski obrazovanih ljudi?
 
Moj brat od tetke je u Libiji igrao kosarku jedno 6 meseci i vratio se ,ne planira tamo vise da ide .
Nema nocnog zivota,kafica,disko,plaze puste,ponekada vidis neku sa feredzom kako se kupa i tako.
Mozda te zemlje imaju para al slobode tesko

То је рекао и овај новинар с којим сам причао, питао сам га зашто не развију туризам кад имају лепо море а рекао је да туристи не би долазили јер је и њему лично живот у Либији досадан.
 
A где онда иду паре од нафте, Венецуела има дупло већи GDP per capita од Србије?

Zemlje Centralne Amerike imaju najvece raslojavanje na svetu, saku bogatih i masu siromasnih...mahom su velike drzave u pitanju pa ta saka bogatih ima masu ali ova masa siromasnih je ogromna...to su zemlje sa favelama pobogu...:dash:
 
Zemlje Centralne Amerike imaju najvece raslojavanje na svetu, saku bogatih i masu siromasnih...mahom su velike drzave u pitanju pa ta saka bogatih ima masu ali ova masa siromasnih je ogromna...to su zemlje sa favelama pobogu...:dash:

Познато ми је али то све за Венецуелу најмање важи јер она има Чавеза.
 
A где онда иду паре од нафте, Венецуела има дупло већи GDP per capita од Србије?

Venecuela DNEVNO samo od izvoza petroleja zaradjuje preko 200 miliona dolara!

Znaci, mesecno (samo od nafte) ulazi oko 6 MILIJARDI dolara...

Izvozi jos zlato, dijamante, uranijum, rudu gvozdja.....

Ali, gde su pare ne zna niko....

Cavez poklanja drugim zemljama i kupuje oruzje od Rusa.
 
Zemlje Centralne Amerike imaju najvece raslojavanje na svetu, saku bogatih i masu siromasnih...mahom su velike drzave u pitanju pa ta saka bogatih ima masu ali ova masa siromasnih je ogromna...to su zemlje sa favelama pobogu...:dash:

U Venecueli ima EKSTREMNO bogatih ljudi, ali i ekstremno siromasnih.

Srednja klasa gotovo ne postoji.

Cavez nesto pokusava, ali sumnjam da ce uspeti.
 
A Cavez je kao nesto dobro?...pitaj Blajbija ja se bolje razumem u ove malo severnije postavljene u Karipskom zalivu...

Па ако је по чему Чавез познат, то је по подели пара на социјално правичан начин. За његове владавине се Џини индекс смањио са 56 на 44, дакле смањила се контраст богатих и сиромашних колико толико.
 
Venecuela DNEVNO samo od izvoza petroleja zaradjuje preko 200 miliona dolara!

Znaci, mesecno (samo od nafte) ulazi oko 6 MILIJARDI dolara...

Izvozi jos zlato, dijamante, uranijum, rudu gvozdja.....

Ali, gde su pare ne zna niko....

Cavez poklanja drugim zemljama i kupuje oruzje od Rusa.

У ово ми је врло тешко да поверујем, да толике паре иду на куповину оружја, па да је тако, да све иде на оружје, Венецуела би имала сад јачу војску од Русије и Америке заједно. А не верујем да и поклања толики новац, једино ако не даје великим силама да га не дирају, односно да га бране, дакле класичан рекет. Мада сумњам да је то у питању, пошто државна нафтна компанија врши целокупну експлоатацију нафте.
 
U Venecueli ima EKSTREMNO bogatih ljudi, ali i ekstremno siromasnih.

Srednja klasa gotovo ne postoji.

Cavez nesto pokusava, ali sumnjam da ce uspeti.

Па вероватно има доста сиротиње, као последица Чавезових претходника и то се не може преко ноћи променити, али не би сви они(сиротиња) били слепо уз Чавеза да није добар према њима. Што се тиче ове друге стране, богаташа, верујем да има и тога, не знам додуше које им је порекло имовине, да ли је то нафта или нешто друго, међутим слабо сам чуо за велике тајкуне, милијардере из Венецуеле. На Форбсовој листи додуше постоје двојица, извесни Густаво Кизњерос и Лоренцо Мендоза. Прилично су тешки обојица али први се наводно обогатио на телекомуникацијама а други на производњи хране, што указује да је Венецуела богата држава, ако је то истина.

За крај Блајби, шта је тебе навело да се запутиш ка Венецуели, којим добром, којим послом се бавиш?
 
У ово ми је врло тешко да поверујем, да толике паре иду на куповину оружја, па да је тако, да све иде на оружје, Венецуела би имала сад јачу војску од Русије и Америке заједно. А не верујем да и поклања толики новац, једино ако не даје великим силама да га не дирају, односно да га бране, дакле класичан рекет. Мада сумњам да је то у питању, пошто државна нафтна компанија врши целокупну експлоатацију нафте.

Upravo je ovih dana kupio oruzja od Rusije za 5 milijardi dolara (dve podmornice i ne znam jos sta)...
 

Back
Top