Skoda fabia

7.990 bez klime
http://www.skodasamardzic.rs/news/index.php?newsID=36&page_news=1&row_news=0

2wqc078.jpg
 
Taj trocilindrični motor je očajan.
Moja sestra ga ima u Polu 2007. godište i nije prešao ni 60000km i već pravi probleme. Pale se lampice, gubi ulje i trom je. Ne bih ga vozio ni da mi ga poklone.
 
a znam da nije, al isto tak znam da im je lakse da smuljaju tek nesto neg da prave iznova ceo motor..:) xD

Развијен је на бази тог 1.4, то свакако, али не би чак ни коленасто вратило радило ако би просто избацио један цилиндар.
 
ja mislim da je ubedljivo najbolji odnos ulozeno/dobijeno. Strasno izdrzljiv auto - video sam sta im rade komercijalisti Dijamanta, Coca Cole, Bramaca... strasno.

Tо је неоспорна чињеница, али је исто тако и јако ружан ауто, ружнији чак и од Дачије Соленце.
 
Pogledaj moju temu o pozaru na tom automobulu, skoda fabia 1.2htp.Kazu da im je losa servo pumpa i da se cesto kvari, bar tako kazu u servisima.Ne bi ti bas preporucio skodu,a narocito AUTO CACAK.Zao mi je sto moram da kazem ali je tako.Mozda bi bilo bolje da je neko drugi zastupnik i importer kako oni sami sebe nazivaju.Dok ti prodaju auto dobri su, umiljati,ma super, a nedajboze da imas problema sa autom posle tesko tebi.Pricam iz licnog iskustva.Realnost je takva.Na kraju zakljucak,mozda sam ja imao losu srecu sa autom koji se posle 23 km voznje od kupovine zapalio voleo bi da se nikom ne desi nesto slicno,kazu da su ovi jaci motori 1.4, 1.9 bolji ali u svakom slucaju razmisli.Ja sam hteo vw polo a onda su mi rekli:uzmi bolje za iste pare 2 godine mladji auto skodu fabiu i onako je isti motor.Nisam strucan u ovoj oblasti samo pisem iz licnog iskustva.
 
Pogledaj moju temu o pozaru na tom automobulu, skoda fabia 1.2htp.Kazu da im je losa servo pumpa i da se cesto kvari, bar tako kazu u servisima.Ne bi ti bas preporucio skodu,a narocito AUTO CACAK.Zao mi je sto moram da kazem ali je tako.Mozda bi bilo bolje da je neko drugi zastupnik i importer kako oni sami sebe nazivaju.Dok ti prodaju auto dobri su, umiljati,ma super, a nedajboze da imas problema sa autom posle tesko tebi.Pricam iz licnog iskustva.Realnost je takva.Na kraju zakljucak,mozda sam ja imao losu srecu sa autom koji se posle 23 km voznje od kupovine zapalio voleo bi da se nikom ne desi nesto slicno,kazu da su ovi jaci motori 1.4, 1.9 bolji ali u svakom slucaju razmisli.Ja sam hteo vw polo a onda su mi rekli:uzmi bolje za iste pare 2 godine mladji auto skodu fabiu i onako je isti motor.Nisam strucan u ovoj oblasti samo pisem iz licnog iskustva.
Da se meni to desilo na 23km rodili bi mi drugu!
Ali vecina naseg naroda se primi na taj sugavi 1,2 trocilindricni motor koji je tesko s*anje i onda posle kuka a za malo vise para se uzme 1,4 koja je mnogo bolja.
Uostalom ovo je jos jedan dokaz da je nekad bolje kupiti dobar polovnjak nego nov auto na koji ti ne priznaju garanciju jer pokusavaju maksimalno da je izbegnu.
 
Ljudi, batalite tu priču... posle 23km u garanciji im niko ne bi oprostio požar. Tu vam tržišna inspekcija svaka završava posao bez suda. Potpisujem.

Taj auto je bio polovan (a pre toga verovatno lupan, pa je zato instalacija bila u haosu). Viđao sam Fabie 1.9 sdi, čak i vozio neke, sa 150-200k na satu i rade ko zmaj.
 
Cak sta vise ,ja sam kupovao Fabie od firmi koje je vozio ko je stigao i uglavnom su bile sa 1,4MPI motorom i imale po 200k km i savrseno su radile i jednu sam cak vozio od NS za Vrbas i vozio je 180 km/h (toliko je bilo na satu).
Ta 1,4 MPI je pogotovo zahvalna za odrzavanje jer nema zupcasti kais nego lanac i prakticno kad radis servis menjas samo ulje i filtere a lanac odlazi tek na 200 k i vise km.
 

Back
Top