Metallica

Metallica se prodala,novi album je krs... :roll: a sad tu su njihovi fanovi da procene kakvi su.......ja ih nikad nisam nesto posebno slusala,ali imaju Ok pesama(mislim na stare).....Ako nemas nista protiv preporucujem ti da pocnes da slusas Black Metal. :wink: . :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
The Black Goddess:
Metallica se prodala,novi album je krs... :roll: a sad tu su njihovi fanovi da procene kakvi su.......ja ih nikad nisam nesto posebno slusala,ali imaju Ok pesama(mislim na stare).....Ako nemas nista protiv preporucujem ti da pocnes da slusas Black Metal. :wink: . :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
a sta od blacka? :roll:
 
Da ali je zato ceo stadion bio pun.Pa dobro nekazem ja da su naj,naj.Ima i boljih Nihtwish :?: Nirvana :?: i ostali :!: A sta od blek metala,mozda probam.I nema bas tako puno metalaca nego je vecina pozera,E NJIH TREBA UBITI
 
Ja isto volim metallicu i slusam je dugo,kao prvo ne mislim da ovu temu treba ugasiti
a drugo, mislim da Nightwish i Nirvana nisu bolji bend.
Bio sam na koncertu u BG-u i bilo je fenomenalno, zaista odlican koncert,
sad, da je stadion bio pun ne znam bas,jer koliko sam uspeo da primetim jug je
sve vreme bio prazan, ali dobro blizu 40.000 ljudi - za Srbiju dosta
Sto se tice njihovih albuma, prvih pet albuma su im strava, posle njih je doslo
do ,istina, male komercijalizacije (mislim na albume Load/Reload) mada su i oni doneli
dosta dobrih pesama kao sto su Fuel, Hero Of The Day, Bleeding Me, Outlaw Torn,
The Memory Remains... Album sa obradama tudjih pesama (Garage Inc.)ne bih da komentarisem,
mada su ga odradili vrhunski. Sto se tice St. Anger-a misli da je to jako dobar album
Metallice, jako energican,heavy sa sjajnim pesmama kao sto su Frantic, St.Anger,
Some Kind Of Monster, The Unnamed F.,Invisible Kid...
Sve u svemu Volim METALLICU

P.S. Zna li neko kad kod nas izlazi onaj dokumentarac o Met. "Some Kind Of Monster"
 
Flea.RHCP:
Ja isto volim metallicu i slusam je dugo,kao prvo ne mislim da ovu temu treba ugasiti
a drugo, mislim da Nightwish i Nirvana nisu bolji bend.
Bio sam na koncertu u BG-u i bilo je fenomenalno, zaista odlican koncert,
sad, da je stadion bio pun ne znam bas,jer koliko sam uspeo da primetim jug je
sve vreme bio prazan, ali dobro blizu 40.000 ljudi - za Srbiju dosta
Sto se tice njihovih albuma, prvih pet albuma su im strava, posle njih je doslo
do ,istina, male komercijalizacije (mislim na albume Load/Reload) mada su i oni doneli
dosta dobrih pesama kao sto su Fuel, Hero Of The Day, Bleeding Me, Outlaw Torn,
The Memory Remains... Album sa obradama tudjih pesama (Garage Inc.)ne bih da komentarisem,
mada su ga odradili vrhunski. Sto se tice St. Anger-a misli da je to jako dobar album
Metallice, jako energican,heavy sa sjajnim pesmama kao sto su Frantic, St.Anger,
Some Kind Of Monster, The Unnamed F.,Invisible Kid...
Sve u svemu Volim METALLICU

P.S. Zna li neko kad kod nas izlazi onaj dokumentarac o Met. "Some Kind Of Monster"
U potpunosti se slazem sa tobom,ali kako nekima ovde da objasnim da nisu tako losi :?: Uostalom zasto otvarate temu ako ne slusate metallicu???????????? :?: :?: :?: :?:
 
Da nije bilo tolikog uticaja Kim Bendix Petersena na njih,da se ljudi nisu toliko odusevljavali njime Metallica nikada ne bi postojala,a Lars Ulrich bi ocigledno ostao u København i svirao po nekim lokalnim klubovima.
Ali najsmesnije mi je njihova obrada pesama od Mercyful Fate "Curse Of The Pharaos","Satan's Fall", "Into The Coven", "A Corpse Without Soul" i "Evil".

E tu su ti "genijalci i izvrsni muzicari" dokazali da ne znaju da sviraju uopste,jer su pesme toliko osakacane,solaze Kirk Hammeta su prepolovljene,glas Hetfielda zvuci kao da je Death Metal obrada,a o ritam sekciji i da ne pricam.

Metallica je smesan band,jos od samog pocetka,od Oktobra '81 kada su toliko bili pod uticajem raznih bandova da Kill 'em All je u stvari kradja svih mogucih solaza,brzina,tekstova i jos mnogo toga.
 
Stara dobra tema...Metallica...
Pre neki dan jedan moj drug je prokomentarisao neshto u stilu: 'Metallica je pop,ne valjaju oni nishta' E pa,sad vi vidite u koju su krajnost preshli ljudi,metallica se jeste usrala i komercijalizovala ali ne mozhemo poreci ono sto su usradili sa 'Ride the lightening' , '..and justice for all', 'master of puppets' i black albumom...
 
Šta reći? Briljantan bend. U relevantnoj rock kritici
se lome koplja oko toga da li su bolji prvih pet
albuma Metallice ili prvih pet albuma Led Zeppelina.
Po meni, Metallica u tom duelu pobedjuje sa 3 prema 2.
 
triple one:
Šta reći? Briljantan bend. U relevantnoj rock kritici
se lome koplja oko toga da li su bolji prvih pet
albuma Metallice ili prvih pet albuma Led Zeppelina.
Po meni, Metallica u tom duelu pobedjuje sa 3 prema 2.

A hajde onda uporedi legendarnih prvih pet albuma od Queensryche i prvih pet Metallica albuma pa vidi ko je originalniji,ko bolje peva,ko ima bolje tekstove,ko je mastovitiji,i ko nije plagijator.

"Queen Of The Reich"
"The Warning"
"Rage For Order"
"Operation:Mindcrime"
"Empire".
To su albumi koji su svojim kvalitetom pokopali i sahranili te jadne idiote iz San Francisca koji nikada,ali nikada nisu zasluzili da budu zvezde.
 
Metallica je NEKAD bila NESHTO i to je cinjenica.
Nekad su bili BOGOVI.
Kao sto sam rekao, za mene ne postoje od 91`.Nisu oni za mene band za kojim sam sekao vene ali su bili dobri.
Queen...Jeste odlican band,ali nisu uradili i imali uspeh kao sto je imala Metallica.Jesu, ali ne takav.
Jednostavno, ova dva banda se ne mogu uporedjivati NIKAKO.
 
Pa naravno da se ne mogu uporedjivati Queensryche i Metallica zato sto su Queensryche od samog pocetka bili originalni totalno i nisu bili ni pod cijim uticajem za razliku od tupave i jadne Metallice koja je proizvod mesavina brzine Motorhead,dugackim gitarskih solaza uzeith od Mercyful Fate,tekstovi koji su neodoljivo podsecali na Trust i Cliff Burtonovo preterano odusevljenje Steve Harrisom.

A od koga su to imali da uce Queensrche u zabacenom Richmondu u Washington state,pa su uspeli sami da naprave ni od cega nesto tako dobro i totalno unikatno.
 
Prvo, otkuda ti to da tektovi Hetfilda podsećaju na
tekstove Trusta, s obzirom da su Francuzi pisali pol-
itičke tekstove? Drugo, koje su to solaže uzete od M.
F.? Treće, nije bilo nikakvog oduševljenja Burtonovog
Harrisom, stilovi muziciranja su im potpuno različiti, a Burton je, uostalom, imao malu autorsku
ulogu u Metallici.
Dont Break..., ti imaš, iz mog ugla gledanja, veoma čudne i, usudio bih se reći, potpuno pogrešne ocene
vrednosti: sa jedne strane veličaš isprazne bendove poput Accept, Helow..., Queens..., a nipodaštavaš tako ozbiljan bend poput Metallice.
 

Back
Top