FAKULTET BEZBEDNOSTI

Festomanka

Aktivan član
Poruka
1.059
Fakultet bezbednosti
(NE Fakultet za bezbednost kako novinari !?! pisu..)

Na krstarici nesto ne vidim da se o njemu pise, a vec 3 godine je navala na ovaj fakultet...

E sad, ne stidite se :D
polemisite...

www.ksfb.rs forum studenata fakulteta bezbednosti
http://www.fb.bg.ac.rs/ sajt fakulteta

Fakultet se nalazi na Vozdovcu, Gospodara Vucica 50.

prijemni: ekologija, sociologija i psihologija (bira se dva predmeta za prijemni)

Po upisu fakulteta postajete :cool: moje kolege :D
Po zavrsenom fakultetu postajete :per: Menadzer bezbednosti.
 
Ovo moja drugarica zeli da upise. Njena sestra je prosle godine upisala, upala je, nije na budzetu ali se trudi i da kucnem u drvo dobro joj ide pa mozda uspe od druge godine na budzet da se prebaci.
I kazu da je bas velika konkurencija ali da prijemni kao prijemni nije toliko tezak..
 
Fakultet bezbednosti
(NE Fakultet za bezbednost kako novinari !?! pisu..)

Na krstarici nesto ne vidim da se o njemu pise, a vec 3 godine je navala na ovaj fakultet...

E sad, ne stidite se :D
polemisite...

www.ksfb.rs forum studenata fakulteta bezbednosti
http://www.fb.bg.ac.rs/ sajt fakulteta

Fakultet se nalazi na Vozdovcu, Gospodara Vucica 50.

prijemni: ekologija, sociologija i psihologija (bira se dva predmeta za prijemni)

Po upisu fakulteta postajete :cool: moje kolege :D
Po zavrsenom fakultetu postajete :per: Menadzer bezbednosti.


fax nije na Vozdovcu,vec na Vracaru,a ulica je dobra... nije nesto bas preterano tezak,a kao sto sama rece,ogroman je broj kandidata koji se prijavljuju,a i svake godine sve vise primaju,tj prosiruju liste,pa onda i primaju ispod crte,pa proceni kakva je onda mogucnost zaposlenja?? Msm,to je vise onako fancy fax,nego sto je nesto kvalitetno i konkretno...
 
fax nije na Vozdovcu,vec na Vracaru,a ulica je dobra... nije nesto bas preterano tezak,a kao sto sama rece,ogroman je broj kandidata koji se prijavljuju,a i svake godine sve vise primaju,tj prosiruju liste,pa onda i primaju ispod crte,pa proceni kakva je onda mogucnost zaposlenja?? Msm,to je vise onako fancy fax,nego sto je nesto kvalitetno i konkretno...

Fax je na Vozdovcu, OPSTINA Vozdovac, svidjalo se to tebi ili ne :roll:
 
Pre se zvao fakultet narodne odbrane pa fakultet odbrane i zastite,fakultet civilne odbrane i sad fakultet bezbednosti. Mislim da je ovo jedini fakultet u Srbiji koji je ovoliko puta menjao ime. Dok se zvao fakultet civilne odbrane i dok je bio manje marketinski propracen manje ih je i upisivalo i onaj ko je voleo time da se bavi je mogao upisati.

Sada ovaj fakultet je tesko upisati. Dekan i profesori su smislili dobar nacin da privuku studente na ovaj fakultet,pa tako danas sve se upisuju odlicni djaci koje to uopste ne zanima nego cisto da bi dobili dobar posao. Taj fakultet je bio 1998 pred gasenjem,ali ga na kraju nisu ugasili i pitanje sta moze neko da radi sa tom diplomom.

Policija i vojska vec obavljaju svoj deo bezbednosti,a sto se tice bezbednosti banaka,posti itd...to moze da obavlja osoba sa nekom tehnickom strukom koja poznaje funkcionisanje sigurnosnih kamera itd... Smer zastita zivotne sredine je takodje nepotreban jer takav smer vec postoji na geografskom faksu i bioloskom faksu. Smer civilna odbrana tek to ne treba zato sto za to postoji vojna akademija. Smer ljudski resursi je preslikan sa smera andragogija filozofski fakultet.Takodje takav posao vec obavljaju psiholozi,sociolozi,filozofi,socijalni radnici tako da je apsolutno nepotreban smer.

Upoznao sam par studenata i prilicno su nadobudni,ali ne mora da znaci da su takvi svi. Problem je i sto je velika navala na taj fakultet,a mnogi koji upisaju nemaju predstavu o cemu se tu radi i upisuju da bi bili inspektori,spijuni,ili da bi radili pri vojsci.
 
Poslednja izmena:
fax nije na Vozdovcu,vec na Vracaru,a ulica je dobra... nije nesto bas preterano tezak,a kao sto sama rece,ogroman je broj kandidata koji se prijavljuju,a i svake godine sve vise primaju,tj prosiruju liste,pa onda i primaju ispod crte,pa proceni kakva je onda mogucnost zaposlenja?? Msm,to je vise onako fancy fax,nego sto je nesto kvalitetno i konkretno...

Druga ekonomska i Fax Bezbednosti su na Vozdovcu http://www.vozdovac.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=65

Dobro, posto smo to utvrdili :cool:

Mogucnost zaposlenja.. Ista je kao i sa ostalim fakultetima.. Moras u toku studija da se usavrsavas, ovisno od toga sta zelis da radis posle.. Streljastvo, bezbednosno operativne vestine, krav maga, realni aikido, seminari, strucna putovanja.. Niko te nece zaposliti samo sa znanjem sa fakulteta, jer ono nista mnogo ne znaci u praksi.. Kao sto je slucaj i sa drugim fakultetima...

:hvala:
 
Druga ekonomska i Fax Bezbednosti su na Vozdovcu http://www.vozdovac.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=65

Dobro, posto smo to utvrdili :cool:

Mogucnost zaposlenja.. Ista je kao i sa ostalim fakultetima.. Moras u toku studija da se usavrsavas, ovisno od toga sta zelis da radis posle.. Streljastvo, bezbednosno operativne vestine, krav maga, realni aikido, seminari, strucna putovanja.. Niko te nece zaposliti samo sa znanjem sa fakulteta, jer ono nista mnogo ne znaci u praksi.. Kao sto je slucaj i sa drugim fakultetima...

:hvala:

e pobedila si,nemam bre ja snage da se natacem sa tobom... :p niti bih smeo,ipak si ti verovatno neki "bezbednjak'' ... :lol:
 
ja sam trenutno na fakultetu bezbednosti, prva godina(prvi semestar). ako ste lenja buba, ovaj faks je veliki no-no, pošto ima puno da se radi, iako mnogi valjaju price kako je lak i opušten. ljudi moji, NIJEDAN faks nije lak i opušten ako ne učite. govorim iz iskustva nekog ko ništa ne uči :D

moram da napomenem da je profesor čika Ljuba Stajić ovde urbana legenda... ''ja sam čika Ljuba Stajić da znate, posle 11. pada šesticu dajem na rate'' tako da je 'veoma omiljen'. iako je super predavač, moram mu odati priznanje..

konflikti su takođe kritični valjda! dosta obimna knjiga!

bezbednjaci! kakve su naredne godine? postaje li sve lakše?
 
kuku lele..pa još je super nama na prvoj.

čula sam da milašinović daje lakša ispitna pitanja ako se izađe u januaru, februaru nego kasnije kako je pokvaren. :eek: tom tipu niko ne dolazi na predavanja. o čemu on priča... :hahaha:
 
"Menadzer bezbednosti" interesantno, ja sam pre nekih 10ak godina diplomirao na istom fakultetu i na diplomi mi piše "Profesor odbrane i zaštite". "Profesor" je nekako mnogo zvučnije nego "Menadzer" a i tada se pominjao termin kao "Diplomirani defendolog" što bi tek zbunilo neupućene. Uglavnom koliko vidim sada su menadzeri zamenili inžinjere.
 
Faks je popularan, jer je dosta radjeno na marketingu...
Inace, niko ne zna sta se na njemu tacno uci, i u kojoj je tacno grani takvo znanje primenjivo.

Sad pogledah spisak predmeta... covece... pa 80% predmeta iz preve dve godine je "prepisano" sa spiska predmeta pravnog fakulteta...uce kompletan gradjansko-pravni opus... krivicno pravo... krivicno procesno.. ustavno... upravno... medjunarodno javno.. ekonomiju... itd...
Od bezbednosnih predmeta sve sto imaju su preuzeli sa Vojne i Policijske akademije...
Tako da... nit' mozes da ih nazoves pravnicima... nit policajcima...
Oni mu valjda dodju nesto izmedju...


Inace, to sa zaposljavanjem posle FB je vrlo neizvesno... jer BIA i Policija (dve baze gde bi najvise buducih FB diplomaca trebalo da se zaposli) najvise cene diplome pravnog fakulteta (tek nakon njega dolazi diploma KP akademije)... a i dobro znamo koliko opstih i posebnih uslova treba da se zadovolji da bi te primili da radis u tim institucijama...
Tako da... buducnsot sa FB je vrlo neizvesna... i na dugom stapu... i ja ga nikako ne bih preporucio dok se situacija sa buducim zaposljavanjem ne iskristalise!
 
Ne bih se slozila sa tobom... ;)

Prvo sto se tice marketinga?!? Nas Fakultet nema marketing (osim ako pod tim ne podrazumevas mene koja ovde kuckam?). Megatrend, Singidunum itd rade na marketingu.

Sto se tice naziva - nismo mi ''izmedju'' pravnika i policajaca, mi smo Bezbednjaci.
Koji su postojali i pre 50 godina a postoje i sada. Nisu izmisljen kadar.
a Zaposlenje - Bezbednjaci nisu ograniceni na Policiju i BIA-u.
http://www.fb.bg.ac.rs/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=78&Itemid=1304
ovde mozes videti gde su neki bivsi studenti zaposleni.

Dakle, Bezbednjak i Policajac normalno nisu isto zanimanje, a svaka veca organizacija, bilo firma, Ministarstvo - treba Bezbednjaka.
A Fakultet Bezbednosti obrazuje i kadar Zastita zivotne sredine, kao i Ljudski resursi :rtfm:

+ Najvise je nezaposlenih Pravnika u nasoj drzavi. :roll:


Sto se tice predmeta nisu 80% ''prepisani'' kako kazes.

1. god. Bezb:
nedeljno
1.Sociologija koju imas na svakom fakultetu
2.Osnovi bezbednosti
3.Uvod u pravo
4.Psihologija
5.Osnovi ekologije
6.Teorije konflikata
7.Uvod u menadžment
8.Ekonomske osnove bezbednosti
9. Engleski jezik I koji imas na svakom fakultetu

1.god. Prava:

1. Uvod u pravo
2. Rimsko pravo
3. Uporedna pravna tradicija
4. Strani jezik
5. Ustavno pravo
6. Nacionalna istorija države i prava
7. Osnovi sociologije sa sociologijom prava
8. Pravna informatika (veština)
9. Engleski jezik I


Zasto su pravni predmeti bitni na nasem fakultetu - iz prostog razloga sto Bezbednjaci kao kadar treba da poznaju zakon kako bi mogli sutra da rade u skladu sa njim. Kao i Politicki sistem - bitno je poznavati p.sistem nase zemlje, a za nas posao jos bitnije poznavati pol.sisteme i drugih zemalja, a to dalje objasnjava i Medjunarodne odnose i sve ostalo sto tebe ''buni''.

2. god. Bezb:

1. Sistem civilne odbrane
2.Politički sistem
3.Sistemi bezbednosti
4.Etika
5.Informatika
6.Međunarodni odnosi
7.Regionalna geografija
8.Sistemi odbrane
9.Engleski jezik II

2. god. Prava:

1. Građansko pravo - opšti deo i Stvarno pravo
2. Porodično pravo
3. Osnovi ekonomije
4. Krivično pravo
5. Nasledno pravo
izborni:
1. Kriminologija sa pravom izvršenja krivičnih sankcija (pravosudno - upravni smer)
2. Ekonomsko pravo (poslovnopravni smer)
3. Politički sistem (teorijskopravni smer)

Nadam se da sam ti razjasnila nedoumice.

Veliki pozdrav :bye:
 
E imam ja jedno pitanje...
Posto je prosle godine FB bio sponzor republickog takmicenja iz istorije,oni su nam rekli da imamo neke odredjene povlastice prilikom upisa na fakultet,ako imamo diplomu istorije sa rpb.takm.E ja to bas nisam nesto slusala o cemu se tacno radi,tako da jel zna neko nesto o ovome?
Posto ne kontam kako,jer se istorija ne polaze na samom prijemnom...
 

Back
Top