Ko je pravi gospodar mira?

Прво што себе треба да запиташ зашто ти је неко прилепио шамар и да ли си га заслужио. Јер... нико нормалан те неће шамарати само тако.

А са ненормалним да се качиш... опет само себи можеш наудити. :wink:
 
kada bi mi neko iz cista mira udario shamar postoje dva resenja:

1. opusteno sam raspolozena
POgledala bih ga u potpunom iznenadjenju i namrstila se i zatim okrenula i otisla.
Ne volim da se kacim sa budalama.

2. nervoznog sa raspolozenja
Pogledala bih ja iznenadjeno i trazila objashnjenje.
(Kad sam nervozna volim da cepidlacim i onda bih isla do najsitnijeg objashnjenja koje bi on mogao da mi da i zelela bih da potpuno razjasnim sve).

Eto. 8)
Kao sto vidite, u oba slucaja se sa moje strane ne pojavljuje nasilje. Ne volim da ga praktikujem i ljudi koji se tako ponasaju su waaaay beyond mog razuma da bih se spustala na taj nivo.
Pobogu, imam mozak i jezik. Koristim oba. :wink:
 
Pre nego što sam rodila decu bila sam mnogo drčnija i dovodila sebe u mnoge opasne situacije (pichenje sa drugim vozačima,učestvovanje u demonstracijama, kačenje sa policijom,suzavac itd)
Sada više ne - drugi su mi prioriteti...
Ako sam pri čistoj svesti, povukla bi se i sklonila od budale.
 
kaže se da je vrhunski majstor borilačkih veština onaj koji je u tolikoj meri ovladao sobom da i u najmračnijoj mornarskoj krčmi nema ko da se potuče sa njim.
što bi rekli, svako je uzrok vlastitih dešavanja, pa bi trebalo da porazmisli o tome čime je to uzrokovao da mu neko priđe i napadne ga.
 
maliPrinc:
divlja-u-srcu:
Ako bi mi neko iz cista mira lupio samar, automatski bih pala u stanje afekta! A u tom stanju ne odgovaram za posledice! A kako bih i mogla, pa to je AFEKTNO STANJE, bree! :P

PLJAS! 8)
Ima da te izudaram :lol: :lol: :lol:

ON MENI SAMAR, JA AUTOMATSKI NJEGA U MEDJUNOZJE- NOGOM! :P (AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!-jauce maliPrinc u pozadini ove moje price)

MENE TATA TAKO NAUCIO DA SE BRANIM JOS KAD SAM BILA MALA! PRVI TAKAV UDARAC U SAMOODBRANI UDELILA SAM JOS U VRTICU, CUVENOM LUKU SKAJVOKERU! NE PITAJTE KAKO SE SVE ZAVRSILO! :roll:
 
shx:
Ako ti neko pridje i udari samar, da li ces mu uzvratiti i zapoceti sukob koji moze biti fatalan ili ces se okrenuti i otici? Ko je gospodar mira? :idea:

Vide li ti kako tvoju filozofsku temu pretvoriše u primitivno šamaranje i aikido veštine , i kako mama kaše savete.

GOSPODAR MIRA JE ONAJ KOJI PRIMETI ŠAMAR KOJI JE KRENUO KA NJEMU I BLOKIRA GA.

U životu nemožemo uvek birati ko će biti u našoj blizini,jer i posao i okolina nisu uvek toliko prilagodljivi našim željama.
Zato bi pravi odgovor bio onaj koji je na oprezu i predvidi namere protivnika je GOSPODAR MIRA.
------------------------------------
A kad šamar padne , onda i vraćanje šamara nije dobro , ali ni nevraćanje šamara nije dobro.
-prvo izaziva dalje ulaženje u sukob
-drugo dovodi i do gubljenja autoriteta (što neki mogu , a neki ne mogu da podnesu) pred drugima ali i pred nasilnikom što svakako dovodi do nastavka ponižavanja.
-interesantno gledanje nudi i psihologija koja kaže da usled kontinuiteta (iako učinimo svestan čin uzdržavanja od vraćanja šamara) uzdržavanje deluje negativno na vrednovanje sebe...
-blokada daje POUKU onome koji ponižava da to nije rešenje koje će biti lako sprovodivo.
---------------------
Kao pitanje bih vam postavio sledeće :
Kad vam devojka udari šamar , iako ga neshvatate kao želju za ponižavanjem on upravo to jeste...DA/ne?
 
Tuzni_patak:
shx:
Ako ti neko pridje i udari samar, da li ces mu uzvratiti i zapoceti sukob koji moze biti fatalan ili ces se okrenuti i otici? Ko je gospodar mira? :idea:

Vide li ti kako tvoju filozofsku temu pretvoriše u primitivno šamaranje i aikido veštine , i kako mama kaše savete.

GOSPODAR MIRA JE ONAJ KOJI PRIMETI ŠAMAR KOJI JE KRENUO KA NJEMU I BLOKIRA GA.

U životu nemožemo uvek birati ko će biti u našoj blizini,jer i posao i okolina nisu uvek toliko prilagodljivi našim željama.
Zato bi pravi odgovor bio onaj koji je na oprezu i predvidi namere protivnika je GOSPODAR MIRA.
------------------------------------
A kad šamar padne , onda i vraćanje šamara nije dobro , ali ni nevraćanje šamara nije dobro.
-prvo izaziva dalje ulaženje u sukob
-drugo dovodi i do gubljenja autoriteta (što neki mogu , a neki ne mogu da podnesu) pred drugima ali i pred nasilnikom što svakako dovodi do nastavka ponižavanja.
-interesantno gledanje nudi i psihologija koja kaže da usled kontinuiteta (iako učinimo svestan čin uzdržavanja od vraćanja šamara) uzdržavanje deluje negativno na vrednovanje sebe...
-blokada daje POUKU onome koji ponižava da to nije rešenje koje će biti lako sprovodivo.
---------------------
Kao pitanje bih vam postavio sledeće :
Kad vam devojka udari šamar , iako ga neshvatate kao želju za ponižavanjem on upravo to jeste...DA/ne?

U stvari, mogli bi zakljuciti da kada "padne samar" onda je gotovo. Tj. mnogo je teze leciti posledice nego se baviti prevencijom. Jer u slucaju "samara" dolazimo u situaciju u kojoj je veoma tesko predvideti kakav vid uzvracanja je bolji.
A ako koristimo blokadu, da li je to blokada bez kontraudarca ili jednostavno blokada koja upucuje poruku mira (opominje) onom ko je posegao za primenom sile???
U potpunosti se slazem da je prevencija najbolja stvar ("blokada").

Mislim da upucivanje samara od strane jedne devojke moze da bude veoma produktivno. Svi mi negde u nekim trenucima zapadnemo u neki "san", stranputicu gde je mozda samar i potreban (poput onih histericnih likova iz filmova, kada samar leci sve). Potrebno je samo (sto nije nimalo lako) veoma dobro (ako je doslo do samara) zaviriti u njegov koren. Iz njegovog korena mozemo da zakljucimo ko je u sustini ponizen. Onaj ko je uputio samar, ili onaj ko je primio. A uostalom, da li uopste i treba gledati na samar kao ponizenje? Mislim da ne. Treba se samo baviti odnosom uzroka i posledica, jer nista nije crno belo.
 
to je mozda moguce na mesecu... diplomatija i to... ljudi su zivotinje, pokazesh li slabost druga jedinka ce te salomiti, svaki put sve vishe i vishe... i to je ono zivotinjsko u nama, priznali vi to ili ne... kada se chovek brani znachi da vredi, da poshtuje sebe, samim tim i druge, sve ostalo su nijanse...
 
И господар мира и господар рата је онај ко има МОЋ. Не мора да је употреби, довољно је да стави до знања да је поседује и он је господар.
На силу се не мора увек одговорити силом. Понекад је довољно показати да си моћнији и бићеш победник.
( Да се разумемо, МОЋ не мора да подразумева физичку силу.)
 
Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.
 
Hektor:
Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.

potpuno se slazem, Hektore. 8)

covek mora u svakom trenu imati zen... :wink:
 

Back
Top