ПУТ КОЛИМА ЗА ТУРСКУ - молим за искуства!

papiloni

Zainteresovan član
Poruka
197
:super:pozdrav svima na forumu ja sam milan urošević iz čačka zanima me dali je neko prošle godine letovao u sarimsakliju hotel berk kakvi su vam utisci i kako je ići kolima pošto imam bebu od 8 meseci ali u junu će biti 11 meseci a drugo dete je 4 godine pa nebih baš da se usudim da sa bebom putujem od 24 do 28 sati u busu.Dali je neko išao kolima kakvi su putevi :?: kuda je najbliže,znam da se ide preko bugarske do svilengrada ali u tursku nisam išao kolima nikad,kakve su cene benzina i što je važno dali postoje pumpe koje toče metan ili CNG prirodni gas pošto vozim fijata multiplu.Dobio sam informaciju da ima 1000 i neki kolometar do Sarimsaklija.ako ima neko kakvu iformaciju javite se.pozdrav:super:
 
:super:pozdrav svima na forumu ja sam milan urošević iz čačka zanima me dali je neko prošle godine letovao u sarimsakliju hotel berk kakvi su vam utisci i kako je ići kolima pošto imam bebu od 8 meseci ali u junu će biti 11 meseci a drugo dete je 4 godine pa nebih baš da se usudim da sa bebom putujem od 24 do 28 sati u busu.Dali je neko išao kolima kakvi su putevi :?: kuda je najbliže,znam da se ide preko bugarske do svilengrada ali u tursku nisam išao kolima nikad,kakve su cene benzina i što je važno dali postoje pumpe koje toče metan ili CNG prirodni gas pošto vozim fijata multiplu.Dobio sam informaciju da ima 1000 i neki kolometar do Sarimsaklija.ako ima neko kakvu iformaciju javite se.pozdrav:super:

...www.viamichelin.com
...ukucash mesto polaska ( Chachak, Serbia ), pa mesto dolaska u Turkey i dobijesh ukupnu kilometrazhu...

...nisam ishao kolima u Tursku, ali ako ikada budem ishao, icci ccu preko Soluna, Kavale itd.

pozz
 
Poslednja izmena:
:super:pozdrav svima na forumu ja sam milan urošević iz čačka zanima me dali je neko prošle godine letovao u sarimsakliju hotel berk kakvi su vam utisci i kako je ići kolima pošto imam bebu od 8 meseci ali u junu će biti 11 meseci a drugo dete je 4 godine pa nebih baš da se usudim da sa bebom putujem od 24 do 28 sati u busu.Dali je neko išao kolima kakvi su putevi :?: kuda je najbliže,znam da se ide preko bugarske do svilengrada ali u tursku nisam išao kolima nikad,kakve su cene benzina i što je važno dali postoje pumpe koje toče metan ili CNG prirodni gas pošto vozim fijata multiplu.Dobio sam informaciju da ima 1000 i neki kolometar do Sarimsaklija.ako ima neko kakvu iformaciju javite se.pozdrav:super:

Gps pokazuje 1061 km. od centra Čačka do hotela Berk. U obzir je uzeta obilaznica oko Sofije i trajekt Galipolje-Lapseki.
 
Ako je duze preko Grcke,mislim da je bolje jer je nonstop autoput.Ja sam dvaput bio i prosao po 3000km i super se proveo

...super...reci mi, planiram jednom da se zaputim tim putem...chim se predje Grchko-Turska granica autoput prestaje...barem tako vidim na viamichelin-u...i koliko se cheka na Dardanelima trajekt ili bilo koji drugi transport na drugu obali, koliko koshta i koliko traje plovidba...kakav je put do Bodruma, takodje me interesuje, pa benz. pumpe...? Ako te ne mrzi...
 
Da, ima više autoputa preko Grčke, ili i 100-njak kilometara više, a to je nekih sat vremena, + jedan granični prelaz više. A sa graničnim prelazima nisi nikada siguran koliko će trajati prelazak. Barem je tako na ovom "brdovitom Balkanu". Ne znam da li se plaća neka putarina na relaciji Solun - Grčko-Turska granica?

...koliko ja znam ne, ali provericcu danas...pa ccu napisati ako se placca...u suprotnom, neccu tipkati...
 
Zadnji put sam u Tursku išao 2008. godine i sećam se da je litar benzina bilo 1,9 eura! Trajekti na relaciji Galipolje-Lapseki idu često, pogotovo danju, skoro jedan za drugim, tako da tu nema mnogo čekanja. Vožnja traje nekih 40-tak minuta.


...1,9 Eur...? da nije neka greshka...?...koliko su meni prichali, bezolovni je neshto jeftiniji od Grchke...oko 1,1Eur/lit...
...a za trajekte...to je onaj tesnac najblizhi Egejskom otvorenom moru Eceabat - Canakkale ? Ne bih da idem preko Stambol grada...koja je cena trajekta...ima li guzhve...?
 
Poslednja izmena:
Od Ipsale(GR/TR granica) je dobar sirok put sa 2 lente u jednom pravcu pa se jedno vreme stesnjava(prema Canakkale)ali sve je ok!Posle dardanela-sve do Ayvacik-a je malo bezvezan put i jedan planinski prelaz koji je nocu zbog frekvencije malo zeznut i voze kao ludi ali nista strasno.Posle toga skoro zapocinje autoput kojim ides skoro do Bodruma.Jedino treba paziti po mogucnosti da ne udjes u Izmir(ja sam usao prvi put) jer je ogromna guzva(3miliona ljudi od kojih mislim da ima 1 milion ludih sofera) i ima jedna petlja koja nije bila dobro obelezena ,a videces je na via michelinu,koja te vodi na ring road pa produzujes autoputem(3 trake)!za trajekt se ne ceka mnogo,zavisi od frekvencije,ali maksimum 15-20min jer voze non-stop!platio sam mislim 11EUR za kola,2 odraslih+2 dece(9 i 2god).Na povratku nisam kupio kartu jer sam zurio da udjem(kupuje se na trafici-na lice mesta kada stignes na red kolima do pred trajekta)vec sam mu tutnuo 6-7 sitnih evra i nista mi nisu rekli.Putarine nikakve nema,samo treba paziti na gorivo jduz Egnatia odos-u u Grckoj nema pumpi(ja sam ulazio u Asprovalti jednom i na povratku u Alexandropolisu da punim rezervoar-pa je jos bila nedelja i Grci standard nisu radili sem jedne pumpe u centru grada u kojoj je kao bilo samo V-racing b-100,najskuplje gorivo)!U turskoj je pa suprotna situacija,nisam video toliko pumpi na tolko malo razmaka!
Sve u svemu je super i ja cu opet ici ali za Antaliju za neku godinu jer ove godine idem za Krit!
 
...jos nesto...policije skoro da nema-jedino u Tursku pred Izmirom ima ali cak stoji i znak da ima kontrole!Ali zato PAZI KROZ MAKEDONIJU(ja sam Makedonac-ovo sa policijom stvarno prevazilazi sve mere)!Kazne su sa novim uvedjenim zakonom veoma visoke i non-stop ima patrole i kontrole nije normalno!platio sam pre mesec dana 150eura u Skoplju jer kao nisam pustio pesake na prelazu!(snimaju kamerama)U Turskoj je ista kazna 50eur!cena benzina je stvarno bila skoro 2eura
 
...jos nesto...policije skoro da nema-jedino u Tursku pred Izmirom ima ali cak stoji i znak da ima kontrole!Ali zato PAZI KROZ MAKEDONIJU(ja sam Makedonac-ovo sa policijom stvarno prevazilazi sve mere)!Kazne su sa novim uvedjenim zakonom veoma visoke i non-stop ima patrole i kontrole nije normalno!platio sam pre mesec dana 150eura u Skoplju jer kao nisam pustio pesake na prelazu!(snimaju kamerama)U Turskoj je ista kazna 50eur!cena benzina je stvarno bila skoro 2eura

...znam za Makedoniju, Grchku...za Tursku ne znam...nisam nikad kolima ishao tamo...samo avionom...tako skup bezolovni kod njih...nije mi jasno zashto...

...hvala na ostalim informacijama...:ok:
 
Ja sam prosle godine isla autobusom od istanbula do antalije... put je trajao 12 sati... bilo je ok mada bi bilo mnogo udobnije ici kolima...
Gde je taj Sarimsakli?
Turci brzo voze, ali u principu postuju u saobracaju... Ako idete preko Bugarske onda jaaaako vodite racuna jer oni zaustavljaju za sve i svasta i ne smete nikako brzo da vozite... kada udjete u tursku totalno je druga prica...
Turski putevi (koliko sam mogla iz busa da provalim) su obezbedjeni pumpama, stajalistima, odmoristima... tako da za to nema nikakvih problema... Turci vrlo predusrteljivi i ljubazni, uvek pitaju odekle ste... meni vrlo prijatan narod...
Jedan evro je oko 2 turske lire tacnije 1.7 lira... cene su ok, kao nase i nize...
Ako idete srecan vam put.... i lepo se provedite... meni je svaki put tamo bilo extra!
 
pozdrav svima na forumu i na mojoj temi:super:Ipak je vidim na mapi dobar put i kroz bugarsku skoro sve auto put,planiram da nocim u sofiji posto imam mogucnosti odnosno rodjaka kod kojeg cu da prespavam,i ujutru palim put turske.idem 25.juna ako neko hoce drustvo usput nek se javi ipak je bolje ici kroz te zemlje sa vise kola,pogotovo sa malom decom,tu ce da bude cescih odmora itd..,razmisljam se dali mi treba kakav GPS jer ovako gledano na mapi turske i bugarske nije nesto smrseno jedino neznam te obilaznice oko gradova,kruzni tokovi itd..i zna li neko dali ima CNG-a odnosno metana ili prostije prirodnog gasa u turskoj dali je neko dosao do neke informacije i gde bi mogao da kopnem po netu ukucavao sam CNG FULING STATIONS ali mi na nekim sajtovima nista neotvara dali su stariji ili ne neznam,video sam da u bugarskoj ima pumpi koje toce gas CNG,ali u turskoj izgleda nema sem u insambulu ali sta cu tamo to mi je dalje do sarimsaklija.ipak je CNG dosta jeftiniji u odnosu i na plin i na benzin,ja se odmorih i ja i moj dzep otkako vozim ovaj fijat multiplu 600 kilometara prelazim sa 2000 dinara naravno na otvorenom putu.Video sam da mi je neko postavio pitanje gde se nalazi sarimsakli to je jedno letovaliste kod ajvalika posle 7 kilometara i idem tamo na preporuku ljudi koji su prosle godine bili ali su isli busom i putovali 24 sata a to je stvarno mnogo sa malom decom.nalazi se tacno prko puta grckog ostrva LESBOS,ili tacnije ukucas sarimsakli turska i tacno ti izbaci mapu gde se nalazi u turskoj.
 
Gps pokazuje 1061 km. od centra Čačka do hotela Berk. U obzir je uzeta obilaznica oko Sofije i trajekt Galipolje-Lapseki.

pozdrav koldar recimi na kojem GPS-U gledas kazu da ima tih gpsova sa losim programima i mogu da te zavuku kad putujes da nemozes lako da se snadjes posle nikako.mislim se dali sta da kupujem od tih uredjaja pa neznam sta da kupim i posto je.
 
pozdrav koldar recimi na kojem GPS-U gledas kazu da ima tih gpsova sa losim programima i mogu da te zavuku kad putujes da nemozes lako da se snadjes posle nikako.mislim se dali sta da kupujem od tih uredjaja pa neznam sta da kupim i posto je.

Ja koristim gps Blueberry, model 351, koji je i najjeftiniji u ponudi ovog proizvođača, i platio sam ga 60€ (nov) + 10€ za softver i mape, pošto to nema instalirano. Na njemu je I go 8 sa najnovijim mapama i za sada sve radi o.k. i zadovoljan sam ovom kombinacijom, pogotovo za ove pare. Ima jedna "caka" kod gps navigacija, a to je da nije baš sigurno da ćeš uvek dobiti iz prve onu rutu koju si zamislio. Zato uvek proverim sa auto-kartom, pa ako to nije to što sam zamislio, onda rutu na gps-u korigujem ručno. Uvek je korisno imati jednu dobru auto-kartu, koju ćeš prostudirati, i sa njom uporediti gps rutu. Ova kombinacija se i pokazala najboljom. Ni gps nije baš uvek savršen, ali jako puno pomaže u vožnji. Trudim se da rutu držim u glavi a praćenje putokaza i znakova se podrazumeva.
 
Poslednja izmena:
Na putu su non-stop pumpe i mislim da bi trebalo da nije problem za gas(procitao sam da u Turskoj ima 12.000 postaja za plin na jednom sajtu)ali vidi ovde cak i gde su pumpe mozes da procitas http://www.poas.com.tr/news.aspx?lng=en,ovaj znak (PETROLOFISI)ces mnogo cesto sretati uzput,kakav Istanbul!
Od Edrene ide autoput za Istanbul,a ti treba da se isklucis prema Canakkale,odnosno prvo prema mestu Kesan pa ides nadole(D-550 odnosno put E-87)za dardanele(Eceabat,ja sam dvaput tamo isao) a potom cao Evropa i za 2 sata si u Ajvaliku!
 

Back
Top