Gradjani Srbije izvisili za akcije Galenike i JAT-a! Nista od akcija!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.024
Neće biti akcija Jata i Galenike
15. april 2010. | 11:40 | Izvor: B92
Beograd -- Akcije Galenike koje su namenjene građanima biće prebačene u Akcionarski fond, dok akcije Jat-a možda uopšte i neće biti podeljene, kaže Mlađan Dinkić.


"Galeniku ćemo prodati samo ako za nju bude zainteresovana neka prvoklasna kompanija iz farmaceutske industrije" rekao je Dinkić za B92. On je otkrio da se među poslednjima interesovala Astra Zenka jedna od najvećih farmaceutskih kompanija u Evropi, ali da još nisu dali konkrentu ponudu.


"Galenika je trenutno u fazi ispitivanja potencijalnih kupaca. Moj stav je da se ne treba ići u proces privatizacije, odnosno ne treba raspisivati tender ako se jave samo kompanije iz druge lige", kaže Dinkić.

Prema njegovim rečima u izmenama Zakona o besplatnim akcijama Galenika se ne pominje kao preduzeće čije će akcije biti podeljene, kao ni Jat o kome država još razmišlja kako će ga privatizovati.

"Procenjena vrednost Galenike je mala, pa će umesto direktne podele građanima oko 15 odsto akcija otići u Akcionarski fond a deo će biti podeljen zaposlenima i bivšim zaposlenima. Što se tiče Jata, to preduzeće ima tolike dugove da nema šta da bude podeljeno. Strategija za Jat predviđa potpunu reorganizaciju te kompanije i formiranje nove koja će se prodati pa se podela akcija Jata u izmenama zakona i ne pominje", kaže Dinkić.

On kaže i da se slaže da Telekom treba sada privatizovati.

"I rukovodstvo Telekoma smatra da je to preduzeće na vrhuncu moći i da u buduće neće moći da se održi u tržišnoj utakmici sa konkurencijom. Tajming je dobar i zbog toga što prihode od privatizacije možemo da iskoristimo za infrastrukturne projekte", kaže Dinkić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=15&nav_id=424554

-------------------------------------------------

Znaci nista narode od akcija al cete zato kao kompenzaciju da dobijete , povecanje poreza na plate sa 12% na 20% , kao i PDV od 22% :mrgreen:

ENJOY :super: :pivce: :jede: :jede:
 
Neće biti akcija Jata i Galenike
15. april 2010. | 11:40 | Izvor: B92
Beograd -- Akcije Galenike koje su namenjene građanima biće prebačene u Akcionarski fond, dok akcije Jat-a možda uopšte i neće biti podeljene, kaže Mlađan Dinkić.


"Galeniku ćemo prodati samo ako za nju bude zainteresovana neka prvoklasna kompanija iz farmaceutske industrije" rekao je Dinkić za B92. On je otkrio da se među poslednjima interesovala Astra Zenka jedna od najvećih farmaceutskih kompanija u Evropi, ali da još nisu dali konkrentu ponudu.


"Galenika je trenutno u fazi ispitivanja potencijalnih kupaca. Moj stav je da se ne treba ići u proces privatizacije, odnosno ne treba raspisivati tender ako se jave samo kompanije iz druge lige", kaže Dinkić.

Prema njegovim rečima u izmenama Zakona o besplatnim akcijama Galenika se ne pominje kao preduzeće čije će akcije biti podeljene, kao ni Jat o kome država još razmišlja kako će ga privatizovati.

"Procenjena vrednost Galenike je mala, pa će umesto direktne podele građanima oko 15 odsto akcija otići u Akcionarski fond a deo će biti podeljen zaposlenima i bivšim zaposlenima. Što se tiče Jata, to preduzeće ima tolike dugove da nema šta da bude podeljeno. Strategija za Jat predviđa potpunu reorganizaciju te kompanije i formiranje nove koja će se prodati pa se podela akcija Jata u izmenama zakona i ne pominje", kaže Dinkić.

On kaže i da se slaže da Telekom treba sada privatizovati.

"I rukovodstvo Telekoma smatra da je to preduzeće na vrhuncu moći i da u buduće neće moći da se održi u tržišnoj utakmici sa konkurencijom. Tajming je dobar i zbog toga što prihode od privatizacije možemo da iskoristimo za infrastrukturne projekte", kaže Dinkić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=15&nav_id=424554

-------------------------------------------------

Znaci nista narode od akcija al cete zato kao kompenzaciju da dobijete , povecanje poreza na plate sa 12% na 20% , kao i PDV od 22% :mrgreen:

ENJOY :super: :pivce: :jede: :jede:
Trazili ste, zvizda li ste, udarali u serpe, itd sad gledajte i uzivajte.:hahaha:
Gledanje se ne placa:hahaha:
 
pa jasno da nema nista od tih akcija.
dinkic, vrsni ekonomista, liberalni kapitalac morao je da uci malo o osnovama ekonomije na greskama prosli put.

tip odtsmpao milione akcija i cak im odredio vrednost. sam samcat.
trziste akcija ga nesto nije slusalo hehehe, bezobraznici.

yebiga, mogu i ja na ime moje kuce da odstampam milione papira i da za svaki kazem da vredi 1000 evra, ma milion evra, al da nadjem budalu koja ce to da kupi za te pare je veliko pitanje.
 
A vi na sledecim izborima opet zaboravite kako su vas Dinkic i Tadic napravili budalama pa im opet dajte glas za neku novu laz da opet ispadnete majmuni i budale.

pa naravno, ti prevaranti imaju sarma, ko i svi ostali njihove struke.
al ajd da su jedanput prevareni, nego ih ti mangupi varaju jos od 5-og oktobra, skoro u svakoj vladi.

to je preslo u veru, religiju, to nije ono navijanje vise kao sto sam mislio da je, u stilu, radnicki do groba ili trece lige.

to je sumanutost, masa vise nije sposobna da racionalno razmislja
 
Jesam itekako, samo se bojim da ti ne bi razumeo ništa. A istraživanja su i pokazala da mnogoobrazovani građani Srbistana sve otpremnine koje dobiju potroše u šoping molovima i drugde. Bolje da ga komšija vidi kako vozi bemve star deset godina ali u fulu, a da kući gladuje, nego da uloži u neki posao.

je li, a sta tebe zabole gde ko trosi pare i sta njegov komsija misli dokona babo?
 
MODERACIJO AKO OVO NIJE ZA TRAJNI BAN, STA JE ONDA?

ma jok, moras da dozvolis "drugacije misljenje" iako je ono sustinski obican prdez. malopre meni obrisase post gde spamere nazivam spamerima.
valjda pokusavaju modfovi da nadju neko drugacije misljenje makar to bilo zapisavanje i zaprdjivanje topika bez da se ima ikakav argument.

treba da bude neki balans bre!
 
pa naravno, ti prevaranti imaju sarma, ko i svi ostali njihove struke.
al ajd da su jedanput prevareni, nego ih ti mangupi varaju jos od 5-og oktobra, skoro u svakoj vladi.

to je preslo u veru, religiju, to nije ono navijanje vise kao sto sam mislio da je, u stilu, radnicki do groba ili trece lige.

to je sumanutost, masa vise nije sposobna da racionalno razmislja

da i ja to ne mogu da razumem.

kako mozes konstantno da pravis budalu od sebe i dajes glas opet onima koji su te ne jednom vec 4-5 puta do sad prevarili i slagali.
 
ma jok, moras da dozvolis "drugacije misljenje" iako je ono sustinski obican prdez. malopre meni obrisase post gde spamere nazivam spamerima.
valjda pokusavaju modfovi da nadju neko drugacije misljenje makar to bilo zapisavanje i zaprdjivanje topika bez da se ima ikakav argument.

treba da bude neki balans bre!

Ja pričam o tome kako građani Srbije savim glupo potroše tih 10-20 000 evra koje dobiju na kola i stvari, umesto da ih ulože u neki posao i time doprinesu boljoj ekonomskoj situaciju u Srbiji.Znaš ono, profit, izvoz, porez...ali ne, oće baja da se vozika u bemveu, da crkne komšija. Šta je to nego marva? Čast izuzecima.
 
da i ja to ne mogu da razumem.

kako mozes konstantno da pravis budalu od sebe i dajes glas opet onima koji su te ne jednom vec 4-5 puta do sad prevarili i slagali.

i to bre strastveno. primetio sam da ako kritikujem vlast, ljudi se bre licno uvrede, i to dotle da krenu ostre uvrede, ko da si mu majku ospov'o.
par puta sam nesto bio pomenuo, i to medju familijom i prijateljima, krenuse na mene ko osice, one raspamecene.
al pazi, nista argumenti, pa makar malo nesto racionalno, ma jok bre, krenulo na licno.
posle toga, nisam hteo o politici ni da pricam da se ne zameram svojima, koji polako kopne i odlaze ionako.
 

Back
Top