Iran povecao obogaceni Uranijum za 20 odsto

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Iran proizveo obogaćeni uranijum
Međunarodni Radio Srbija - Pre 56 minuta
Iran je uspeo da proizvede prvu veću količinu značajnije obogaćenog uranijuma - izjavio je direktor iranske Agencije za atomsku energiju Ali Akbar Salehi. Prema njegovim rečima, proizvedeno je pet kilograma uranijuma obogaćenog do 20 odsto, koliko je potrebno da bi taj element mogao da se koristi kao gorivo u reaktoru za medicinska istraživanja. Vlasti u Teheranu su time potvrdile odlučnost da nastave razvoj nuklearnog programa, uprkos zahtevima Ujedinjenih nacija da taj proces odmah obustave jer će biti suočene sa mogućnošću uvođenja oštrih sankcija. Iako je za proizvodnju atomskog oružja potrebno da uranijum bude obogaćen za više od 90 odsto, američki i drugi zapadni zvaničnici iznose upozorenja da je Iran sve bliži završetku vojnog nuklearnog programa. Vlasti u Teheranu, međutim, nastavljaju da tvrde da je reč o proizvodnji uranijuma namenjenog za nuklearna energetska postrojenja i druge mirnodopske svrhe.
 
Ovo je sve u mirnodopske svrhe i bit ce jos obogacivanja uranijumaako UN ne sprijecidalji razvoj nuklearnog programa Irana.Iran treba ovest racuna dane bude rata jer mora ocuvati onaj recept drzavnosti kakav ga je propisao Ajjatollah Homeini-Bog mu se smilovao.

map_of_iran.jpg


Iran je lijepa drzava od ljepote joj se ne mozes nagledat.
 
Poslednja izmena:
Iran kad bi postao super sila onda bi mogao da raspolaze islamskim svijetom a to nije u intersu Saudijske Arabije ali ako budu super sila moci ce da budu ugledni u islamskom svijetu.Moraju pametno da rade i da predvide sve okolnosti sta zeli amerika od njih i kako da se ponasaju.

i kako to zamišljaš da budu super sila, a da pitaju drugog šta da rade,
da li možr tako pa zašto se poubijaše, za čije dobro...:bye:
 
Pa mislim da budu onako super sila i da budu ugledni u svijetu.Zelim od Irana da bude vdeca svjetska sila muslimana i da su muslimani ponosni na nju.Ona bi bila u redu super sila sa Kinom, Rusijom i Amerikom.Ali ne trebaju da imaju atmsku bombu ako zele da ih napdnu amerikanci.Bolje je da sacuvaju vlast i da sacuvaju model drzave koju imaju i da bude sve mirno i lijepo. Iran ima dosta zavidnika i ne voli je saudijska arabija a to je nesto sto svi vi znateda siiju niko ne voli i da zeli da ga srusi.
 
Pa mislim da budu onako super sila i da budu ugledni u svijetu.Zelim od Irana da bude vdeca svjetska sila muslimana i da su muslimani ponosni na nju.Ona bi bila u redu super sila sa Kinom, Rusijom i Amerikom.Ali ne trebaju da imaju atmsku bombu ako zele da ih napdnu amerikanci.Bolje je da sacuvaju vlast i da sacuvaju model drzave koju imaju i da bude sve mirno i lijepo. Iran ima dosta zavidnika i ne voli je saudijska arabija a to je nesto sto svi vi znateda siiju niko ne voli i da zeli da ga srusi.



Umes li ti da otvoris neku temu a da nije iskljucivo vezana za muslimane.Ili zelis da propagiras islam ovde?!:think:
 
Kad Iran to jest muslimani budu dosli do 90 odsto obogacenog uranijuma oni ce i dalje biti vezani za svoje politicke stavove da se nuklearni program koristi samo u mirnodopske svrhe.Mislim da ce tada iran izdejstvovati preko UNa realnost da mora priznati Iran i Severnu Koreju kao dvije nove super sile.Ali otom potom samo neka budu pametni Iranci i da budu intelegentni sa politikom.Mislim da ih amerika ne smije napasti pjesadijski narocito ne a nadam se da nece upotrijebiti nuklearni arsenal protiv te divne drzave.
 
Kad Iran to jest muslimani budu dosli do 90 odsto obogacenog uranijuma oni ce i dalje biti vezani za svoje politicke stavove da se nuklearni program koristi samo u mirnodopske svrhe.Mislim da ce tada iran izdejstvovati preko UNa realnost da mora priznati Iran i Severnu Koreju kao dvije nove super sile.Ali otom potom samo neka budu pametni Iranci i da budu intelegentni sa politikom.Mislim da ih amerika ne smije napasti pjesadijski narocito ne a nadam se da nece upotrijebiti nuklearni arsenal protiv te divne drzave.

:dash::dash::dash::dash::dash:
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Spržiće ih Izrael.
 
Ne vjerujem da ce ih Izrael sprziti .Opasnost vreba od amerikanaca jer oni su takvi da kad vide da gube oni ostavljaju prah i pepeo ali nadam se da to nece uciniti.

Vidite li da izrael nije bio na ovom samitu jer nije se izjasnio da posjeduje nuklearno oruzje.Lukavi su izraelci i oni mogu imati mozda neke nuklearne arsenale ali da predstavljaju opasnost po Iran mislim da nije realno.
 

Back
Top