Da uhapse papu

#PPP

Ističe se
Poruka
2.106
Biolog Ričard Doukins i novinar Kristofer Hičens izjavili su „Sandi tajmsu“ da su angažovali advokata Džefrija Robertsona da pripremi zahtev tužilaštvu za hapšenje pape Benedikta XVI tokom posete Velikoj Britaniji.
------
Robertson smatra da je, prema današnjem shvatanju međunarodnog prava, tolerisanje maltretiranja dece zločin protiv čovečnosti. Prema principu univerzalne jurisdikcije za takve zločine nadležni su i britanski sudovi. Presedan predstavlja hapšenje bivšeg čileanskog diktatora Augustea Pinoičea koje je odobrio Gornji dom parlamenta.

Cela vest na srpskom.
Na engleskom.


Bice zanimljivo gledati papinu posetu Velikoj Britaniji 16. Septembra...
:ceka: :mrgreen:
 
Gledala sam neki dokumentarac o njemu, prisao mu novinar i pitao ga da prokomentarise price o njegovom zlostavljenju dece, gurnuo je novinara i produzio.
Meni nije jasno kako su uopste nekoga sa takvom istorijom izabrali za papu.
 
od toga nema nishta...koliko se ja razumem u neke stvari,on kao poglavar drzhave vatikan ima imunitet...mada bi bilo zgodno da ga uhapse,pa da ga je bu robijashi...da vidi kako to izgleda biti zlostavljan!
 
Gledala sam neki dokumentarac o njemu, prisao mu novinar i pitao ga da prokomentarise price o njegovom zlostavljenju dece, gurnuo je novinara i produzio.
Meni nije jasno kako su uopste nekoga sa takvom istorijom izabrali za papu.

shta ti nije jasno?kako se postaje papa?proshli papa je imao firmu koja je prodavala hemikalije za koncentracione logore...ima knjiga "Nepogreshivi" Andreja Deak...hronologija rimskih papa,pa kad to prochitash,sve ce ti biti jasno,i vishe od toga...
 

Back
Top