Predlozi za nove autnomne pokrajine u Srbiji

Акај

Elita
Poruka
15.631
Ne znam da li je bilo ranije... :confused: Predlozi Madjara i Sandzackih demokrata...

erlrvb.png
 
Ne znam da li je bilo ranije... :confused: Predlozi Madjara i Sandzackih demokrata...

erlrvb.png

Nemoj da laprdaš koješta. Ni jedna mađarska patrija nije tražila autonomiju Mađara, osim propale stranke Agoštona koja je pukla još za vreme Slobe.
Pojedine mađarske partije se zalažu sa samoupravu Mađara na severu Bačke, odnosno teritorijalnu jedinicu u sklopu Autonomne pokrajine Vojvodine!

Što se tiče Sandžaka, tu zaista postoje autonomaška strujenja, ali sve to pada u vodu, jer bi takva eventualna pokrajina bila nefunkcionalna.
Ako se otcepi crnogorski deo Sandžaka i pripoji Srbiji, onda bi sandžačka pokrajina imala smisla.
 
Hahahaha, važi... A na osnovu čijih vlažnih snova? Jel su to smislili Aligmudić i Koštunica u nedostatku medijske pažnje i smislenih tema?

tako nekako. pošto su Albanci istrošena priča, sad treba da se nađe novo žrtveno jagnje za sve probleme koje ima Srbija. Lojalne nacionalne manjine kao što su u Vojvodini su taman za beogradsku zločinačku šovinističku demagošku kliku.
 
ti si retardiran ako misliš da je zahtev za autonomiju = otcepljenje.
Sve normalne države su decentralizovane i podeljene u pokrajine, uskoro će biti i sa Srbijom ista situacija.

ali šta to vredi objašnjavati bolidu koji nije izašao iz smrdljivog Beograda.


:eek:Svako ko vredja ili pogrdnim nazivom zove nekog drugog korisnika ce biti kaznjen bez obzira da li je krenuo prvi sa tim ili je reagovao na prozivku nekog drugog korisnika.:eek:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10268207&postcount=5
 
Naša namjera je bila da proširimo vašu ideju o tom tko su vaši Bogovi, jer TI BOGOVI ĆE SE VRATITI NA ZEMLJU. Ovo je razlog zbog kojeg se sada na zemlji dešava veliki nemir i kaos. Kad vi naučite držati frekevnciju koja dolazi s kreativnim kozmičkim zrakama, vi ćete biti spremni da sretnete te Bogove. Kao što smo već rekli, neki od njih su već ovdje.
ONI HODAJU VAŠIM CESTAMA, ČLANOVI SU VAŠIH AKADEMIJA, VAŠE VLADE I VAŠEG RADNOG MJESTA.
Oni su tu da promatraju i oni su tu da usmjeravaju energiju. Neki dolaze da budu od pomoći, neki su tu da uče i evoluiraju. Neki od njih nemaju ni najmanje namjere.
 
Murat: Kazi mi momce, zar si toliko lud da poverujes, da ce ovo sta si ucinio samnom odluciti bitku?
Milos Obilic: Ako ne odluci ovu danas, odlucice neku sutrasnju
Turcin: O kakvim ti sutrasnjim bitkama govoris? Ni ovom danu neces videti kraj.
Murat: Pusti ga neka govori
Milos Obilic: Neka od danas zna ko nije znao da Srbija nije cilim iz usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz brusa, da Srbi znaju za nesto skuplje od glave.
Turcin: Pseto!
Murat: Ne udaraj ga vezanog
Turcin: Kad laje
Milos Obilic: Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar
Murat: Pusti sad Obilicu i vranu i pirinac. Sta je to kazi mi tako skupo, skuplje od glave? Zasta ti danas dajes svoju glavu?
Milos Obilic: Ja sam svoju glavu cestiti care dao za svoju rec
Murat: Ohoho...boze..sto ne mogu da se nasmejem.. To sto ti glavom placas svoju rec ne znaci da je tvoja rec skupa, vec da je tvoja glava jeftina
Milos Obilic: Da nije te reci, na cemu bismo stajali?
Murat: Slusaj momce, nece proci ni pola sata a od crva ni tebe ni mene nece deliti ni ta tvoja rec ni sva moja vojska.

Bajazit: Jeli ziv? Jesi li tesko ranjen?
Murat: Ne mogu creva da zadrzavam sakama
Bajazit: Jeli ovo ubica?
Turcin: Jeste gospodaru.
Bajazit: Pa sta cekate?
Turcin: Cekali smo tebe gospodaru da odlucis
Bajazit: Odsecite mu glavu. Jeli ovome javljeno Jakubu?
Turcin: Jos nije, cekali smo tebe gospodaru
Bajazit: Pametan si ti covek Miraleme, koliko tvoja pamet danas valjade meni, toliko ce sutra valjati i tebi.

Bajazit: Gde ga to vodite?
Turcin: Pod onaj hrast da mu odsecemo glavu.
Bajazit: Secite ga tu, nemamo vremena za setnju. Neka sultan vidi smrt svoga ubice.
A ti hitno posalji Causa po Jakuba, nekog ko jos ne zna sta se desilo i neka mu ne kaze da ga zovem ja nego Murat. I neka leti..

Mislos Obilic: Bogoje?!
Bogoje: Nisam ja vise Bogoje nego Mustafa i vise nisam hriscanin nego musliman. I nisam vidar ni celebnik ni medikus nego hecim i vise ne idem u crkvu nego u dzamiju.
Milos Obilic: Za ime Boga Bogoje.
Bogoje: Nista se nemoj cuditi, mene je u drugu veru oterao Brankovic
Milos Obilic: Oni su gonili tebe da uhvate mene a mene su rusili da bi srusili Lazara. A ko je onaj junak sto me udario?
Bogoje: Rodom je srbin. Zovu ga srbin Hamza.
Milos Obilic: A zato znaci on udara i kad ne treba.
Bogoje: Poturici niko ne veruje. Ako je turcin krvav do lakata on mora do ramena.Brzo si naucio tu nauku Mustafa
Hamza: Jesi li spremn kaurine bogu na istinu?
Milos Obilic: Jesam, jesam...
Hamza Alah je milostiv, mozda ce da ti pomogne
Milos Obilic: Meni ce Hamza pomoci Bog kog se nisam odrekao
Hamza: Uludo Obilicu danas prolivas krv
Mislos Obilic: Ja mojom krvlju upisujem granicu Hamza
Hamza: Kakvu granicu?
Milos Obilic: Izmedju mene i tebe.
Hamza: Seci psa

Bajzait: Postavite tu glavu na neko koplje
Turcin: Gospodaru padisuh umire

Bajzit: Tvoj ubica je mrtav, pogledaj ga. Hoces li da ti pridignem glavu?
Murat: Ja sam jos ziv a tebe kako cujem vec zovu gospodaru. Bajazite slusaj, ne zaboravi da ti je Jakub brat.
Bajazit: Ne brini, budi miran. Dal te mnogo boli?
Murat: Ne ali ovo ponizava. Ne znam sta ce coveku ovolika creva ko u ovna.
Bogoje: Ne dajte mu da govori to ga povredjue
Murat: A kad cu da govorim ako necu sada? Znaj Bajazite brat je najveca svetinja Jesi li cuo sta ti kazem, najveca svetinja.
Bajazit: Cuo sam
Murat: Stedite snagu i ne navlacite mrznju. Ako hocete da raskomadate Srbiju oslanjajte se iskljucivo na Srbe. To ce Srbi uciniti bolje od vas.
Bajazit: Znam.
Murat: Pogledaj iza Kosova se jedna za drugom uzdizu crkve. Studenica Zica, Lazareva Ravanica...Dokle god dopire crkveno zvono dotle ces morati da dobacis islamsku strelu. Secas li sta nam je zavestao Alija?

Bajazit: Rekao je, mucite djavole gde god mozete. Rekao je, bolje da ih trazite sa sabljama u njinim domovima, no da ih sa kasikama cekate u svojim.
Turcin: Ne vredi da mu govoris vise te ne cuje.
Bajazit: Umro je.



Bajazit: Sada Srbima ne dajte oka otvoriti. Pripazite na Vuka Brankovica.
Turcin: Vuk Brankovic se povukao sa Kosova.
Bajazi: Povukao?
Turcin: Povukao.

Turcin: Imam za padisaha vaznu vest.
Bajazit: Kazi sta imas
Turcin: Janjicari su zarobili srbskoga kneza
Bajazit: Sta kazes?
Turcin: Zarobljeno je i mnogo velikasa

Bajazit: Sinoc u zlatu svili i kadifi a jutros blatnjav i krvav.Ssinoc na prestolu a jutros u medvedjoj jami.
Lazar: I ovo je Bajazite od Boga.
Bajazit: Da si znao sinoc ono sto znas jutros ne bi se nasao na ovom putu
Lazar: Znao sam i sinoc da ovim stradanjem kupujem visnji zivot
Najazit: Kakav visnji zivot? Glava ce tis panja pasti u prasinu, tu dole u prasinu gde su ti sada noge. Tvoj zivot ni visnji ni niznji ne vredi ni zizljiva graska.

Lazar: Zivot covekov vredi onoliko koliko je spreman da ga plati
Bajazit: Ostavi ti te varnice i pahuljice i cinjnicama pogledaj u oci. Cinjenice bez glave nogu i ruku leze u krvi lpo celom Kosovu
Lazar: Kada uporedim nasu pobedu i tvoj poraz
Bajazit: Poraz, moj?
Lazar: Tvoj poraz Bajazite je u tome sto ne vidis u cemu je nasa pobeda.
Bajazit: Pobeda. Ovo pobeda?
Bice da si izgubio mnogo krvi pa ti se muti. Pogledaj okolo sebe po Kosovu. Pa zar je ovo tvoja pobeda Lazare? Jesu li ova trupla po Labu i Sitnici tela pobednika? Ove odsecene ruke i slomljene noge, jesu li to ruke i noge pobednika? A ova glava sto s koplja gleda na zemlji sopstvnu trupinu, da nije i to glava pobednika?
Lazar: Jeste Bajazite. Pogledaj dobro da je upamtis, ne vidja se ovakava glava svakoga jutra.
Ako taj zivot vredi zaista koliko kazes, zasto ga toliko nije platio i Brankovic? Vukov ne vredi ali vredi Obilicev. Pridji Bajazite, pogledaj kako je lepa glava kojom se kupuje carstvo nebesko.
Bajazit: Za tu glavu kojom ti kupujes nebo niko ti ne bi dao ni glavicu luka.
Lazar: Ova glava se ne polaze u grob nego u temelj.
Bajazit: Ova glava mnogo prica. Odsecite je.

Sluga: Dopusti cestiti care.
Bajazit: Ko si ti?
Sluga: Sluga Milutin
Bajazit: Ako hoces da molis za njegov zivot samo ces dzabe otvarati usta.
Sluga: Dopusti cestiti care Bajazite da na ove gresne i ranjene ruke docekam svetu Lazarevu glavu.
Bajazit: Pa docekaj. Ne vidim da ce mu od toga biti lakse.

Bajazit: Kazi sad Lazare ko je pobednik, ti s glavom na panju ili ja s krunom na glavi?
Lazar: Ono sta je za tebe panj, za mene je prag. A sto se pobede tice Bajazite mi smo se tukli u razlicitim bitkama. Ti si pobedio u tvojoj, ja u mojoj. Hvala ti gospode sto si mi dopustio da me na ovom pragu ozari i ogreje vecanj suncanog dana.
 
Poslednja izmena:
Evo ti niški autonomaši http://www.differentia-nis.org/forum/
najviše glasova za autonomiju dolazi iz Šumadije i Niša!

]

Ma bezi bre uzeo si neku NVO iz Nisa koja se hrani na inostranoj sisi, i sad lazes narod da autonomija dolazi iz Nisa!?

Sram te bilo!

Bilo je takvih inicijativa, ali samo u cilju skretanja paznje Beogradu i Republici, a ne za stvarno.
 

Back
Top