Dobrovoljno davanje krvi i THC

ruffrave

Zainteresovan član
Poruka
309
Imam jedan mali problem, zeleo bih da dam krv u skoliu u petak, ali se plasim da ne provale da sam konzumirao vutru.
Naime zadnji put sam u ponedeljak pusio sa drugovima, iako sam uzeo samo 2 dima, frka mi je da me ne provale.
Pre sam pusio pre 2 nedelje, a pre toga nisam pusio pola godine.
Molim vas odgovorite mi sto pre, bas bih zeleo da se upisem u listu davalaca ^^
:confused:
 
Davanje krvi uopste nije niti preporucljivo, niti zrdavo niti previse humano.

Sa izuzetkom kada se to cini za vama poznate drage licnosti.

Davati krv da bi je drzava izvozila ZA DOBRE PARE, nije bas ok. (Uglavnom sva krv dobrovoljnih davalaca se prodaje inostranstvu, a kada treba u domacim bolnicama onda se zovu rodjaci i prijatelji).

Kada se krv daje po nekad, recimo jednom godisnje, to ne mora da ima stetne posledice, ali i to je jedan sok za organizam.

Kada se krv daje cesce, to prouzrokuje razne anomalije jer organizam se NAVIKAVA da proizvodi vise krvi nego sto je potrebno, pa to izaziva u poznijem zivotnom dobu povisen pritisak, a on opet izaziva razna opasna i smrtonosna kardiovaskularna oboljenja.

Naravno, o tome necete cuti od vasih lekara nista, na protiv, svi oni LAZU (jer i njihove plate od tog zavise), ali budite uvereni da je tako.

Sve ono sto se radi organizmu, a NIJE PRIRODNO - nije ni zdravo. To uostalom i zdrava logika kaze.

(Molim da ovde ne mesate menstrualni ciklus kod zena jer on je PRIRODAN, dok vadjenje krvi to - nije)
 
Imam jedan mali problem, zeleo bih da dam krv u skoliu u petak, ali se plasim da ne provale da sam konzumirao vutru.
Naime zadnji put sam u ponedeljak pusio sa drugovima, iako sam uzeo samo 2 dima, frka mi je da me ne provale.
Pre sam pusio pre 2 nedelje, a pre toga nisam pusio pola godine.
Molim vas odgovorite mi sto pre, bas bih zeleo da se upisem u listu davalaca ^^
:confused:

Pitanje ti je malo nezahvalno.:)

Niko ti to ovde nece reci,jer ako ti kaze ''ne,nece te otkriti'' daje ti dozvolu da nastavis sa konzumiranjem iste vec navedene,sto nije dobro za tvoje zdravlje i fizicko i mentalno.
A ako ti kaze ''otkricete'' onda ti stavlja veto na dobro delo koje zelis da ucinis,a to je da das krv i mozda nekome spasis zivot. :)
 
Davanje krvi uopste nije niti preporucljivo, niti zrdavo niti previse humano.

Sa izuzetkom kada se to cini za vama poznate drage licnosti.

Davati krv da bi je drzava izvozila ZA DOBRE PARE, nije bas ok. (Uglavnom sva krv dobrovoljnih davalaca se prodaje inostranstvu, a kada treba u domacim bolnicama onda se zovu rodjaci i prijatelji).

Kada se krv daje po nekad, recimo jednom godisnje, to ne mora da ima stetne posledice, ali i to je jedan sok za organizam.

Kada se krv daje cesce, to prouzrokuje razne anomalije jer organizam se NAVIKAVA da proizvodi vise krvi nego sto je potrebno, pa to izaziva u poznijem zivotnom dobu povisen pritisak, a on opet izaziva razna opasna i smrtonosna kardiovaskularna oboljenja.

Naravno, o tome necete cuti od vasih lekara nista, na protiv, svi oni LAZU (jer i njihove plate od tog zavise), ali budite uvereni da je tako.

Sve ono sto se radi organizmu, a NIJE PRIRODNO - nije ni zdravo. To uostalom i zdrava logika kaze.

(Molim da ovde ne mesate menstrualni ciklus kod zena jer on je PRIRODAN, dok vadjenje krvi to - nije)

Molim da se ovaj post ne uvažava kao ozbiljan jer je prepun gluposti i neistina. Neću se dalje produbljivati diskusiju na ovu temu.

A odgovor na temu je - zašto bi želeo da daš krv ako to može nekom da šteti? :think: Zbog dva slobodna dana? Ma jooook, to može mnogo lakše da se opravda ;)
 

Back
Top