УКИСЕЛИЛА НАМ СЕ ВОДА!!!

gost 186421

Elita
Poruka
16.871
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=14&nav_id=424241
Generalni štrajk u "Knjaz Milošu"
14. april 2010. | 09:04 -> 12:29 | Izvor: B92, Tanjug Aranđelovac -- U kompaniji "Knjaz Miloš" jutros u šest sati je počeo generalni štrajk, kada je oko 300 radnika prve smene obustavilo proizvodnju vode i sokova.

Razlog je to što sa predstavnicima vlasnika fabrike koja posluje u sastavu "Denjub fuds grup" na pregovorima koji su trajali do kasno sinoć, nisu postigli dogovor da 106 radnika Knjaza ne bude otpušteno, potvrdio je jutros za B92 predsednik Sindikata Živorad Kolarević.

Kako kaže Živorad Kolarević, u štrajku je i stotinak radnika Distributivnog centra u Beogradu.

Prema Kolarevićevim rečima, skoro 12-časovni pregovori sa poslodavcem nisu uspeli, jer je zapelo oko jedne reči - "prevashodno".

U pregovorima je, kako je rekao, veliku kooperativnost pokazao direktor za kooperativne i regulatorne poslove Rade Pribićević, ali potpis na sporazum nije hteo da stavi generalni direktor Mihailo Janković.

Kolarević je dodao da se, za razliku od poslodavca, sindikat ponaša odgovorno, tako da je u fabrici obezbeđen minimum proizvodnje od 20 odsto.

Strajk će biti nastavljen do ispunjenja zahteva o obustavi iskazivanja viška od 106 radnika, povećanju zarada zaposlenih koji rade najednostavnije poslove i poštovanju kolektivnog ugovora.

800 radnika “Knjaza Miloša” zahteva i povećavanje zarada zaposlenih koji rade najjednostavnije poslove, kao i poštovanje kolektivnog ugovora.

Direktor za korporativne i regulatorne poslove kompanije "Knjaz Miloš" u Aranđelovcu Rade Pribićević izjavio je da sindikat u tom preduzeću, u kome je počeo generalni štrajk, obustavom proizvodnje vode i sokova, nije bio spreman na ustupke.

"Nije baš tačno da pregovori poslodavca sa sindikatom nisu uspeli zbog jedne reči, možda je zapelo oko te reči 'prevashodno', ali je ona bila ključna", rekao je Pribićević i naveo da za sindikat nije bilo prihvatljivo ništa od onoga što je poslodavac predlagao.

"Njihov ultimatum se sveo na to da se mi odreknemo prava na organizovanje programa tehnološkog viška, što je pravo koje nam je kolektivnim ugovorom i zakonom zagarantovano", istakao je on i dodao da je pregovaračka strana rukovodstva ponudila sindikatu dvomesečni moratorijum na bilo kakve dobrovoljne odlaske i obnovu razgovora po isteku tog roka.

"Ponudili smo da se putem raznih mera reorganizacije radnog vremena, upućivanja na rad kod drugog poslodavca, eventualnog linearnog smanjenja ličnih dohodaka, u što većoj mogućoj meri izbegne napuštanje kompanije, ali ništa od svega toga za sindikat nije bilo prihvatljivo", istakao je Pribićević.

"Nakon deset sati pregovora, u dva ujutro, pod pritiskom mase od 200 ljudi koja se okupila ispred fabrike, mi smo procenili da nema prostora za dalje pregovore", rekao je on, ali je naveo da je rukovodstvo kompanije spremno da nastavi pregovore, "zato što je štrajk najgore rešenje za sve".

Pribićević je rekao da su razgovori "u suštini, ostali zaglavljeni na prvom zahtevu, a to je da nema tehnološkog viška".

"U kompaniji koja je iskazala gubitak u prošloj godini, koja je u problemima, kao što je u problemima cela branša, pa i cela srpska privreda, vi jednostavno ne možete da se odreknete te mogućnosti", rekao je Pribićević, naglasivši da je rukovodstvo ponudilo da se pokuša da se problem reši programom dobrovoljnog napuštanja kompanije, ali da "nema garanciju da će se ljudi javiti".

Као што министар за економију и регионални развој у народу познатији као "џукела" рече јуче у Мостару - криза је на самом крају!!!
 
Poslednja izmena:
Njih mi vala nije zao, stalno su imali ekstra plate,
a oni koji su otisli i otpremnine od nekoliko hiljada evra.

Zar je visina plate, kod tebe, odlučujući faktor koji utiče na odnos prema nekom problemu?
Misliš li da oni koji rade u profitabilnijim preduzećima ne treba da imaju svoja prava, ispoštovan kolektivni ugovor i slično?
Meni nije jasno kako "Knjaz" može da radi sa gubitkom, kad su na našem tržištu najveći. Nema prodavnice i kafića koji ne drže njihovu vodu, imaju jake i česte marketinše kampanje.
 
Као што министар за економију и регионални развој у народу познатији као "џукела" рече јуче у Мостару - криза је на самом крају!!!
Dinkić za novu SFRJ?
Potpredsednik Vlade Srbije Mlađan Dinkić predložio je u Mostaru da se jednom u tri meseca održavaju zajedničke sednice vlada Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske u cilju rešavanja zajedničkih problema i ekonomskog jačanja sve tri zemlje.
„Samo zajedničkim radom možemo privući još više investicija i uklanjati prepreke među našim privredama i državama“, rekao je Dinkić i ocenio da se okretanjem budućnosti, razvoju i regionalnoj saradnji može stvoriti ambijent za otvaranje novih fabrika i novih radnih mesta
------------------------------------------------------------------------------------

Оправио Србију, па сад решио да се баци и на БиХ и Хрватску. Какав мајстор за - генералке !
Умислио да је стварно најбољи министар економије, најбољи министар финансија, најбољи гувернер .... на свету. Још му нису рекли да је само највећи џукац на Балкану !
 
Zar je visina plate, kod tebe, odlučujući faktor koji utiče na odnos prema nekom problemu?
Misliš li da oni koji rade u profitabilnijim preduzećima ne treba da imaju svoja prava, ispoštovan kolektivni ugovor i slično?
Meni nije jasno kako "Knjaz" može da radi sa gubitkom, kad su na našem tržištu najveći. Nema prodavnice i kafića koji ne drže njihovu vodu, imaju jake i česte marketinše kampanje.

zbog krize je opala kupovina flasirane vode za 20 %,sto znaci da knjaz milos mora da smanji proizvodnju za toliki proicenat,a normalno je da ce otpustiti radnike jer za novi obim proizvodnje im ne treba isti broj kao pre,kad budu povecali proizvodnju morace ponovo da zaposlavaju,radili bi sa gubitkom ako ne bi kresali troskove,medju njima i brojj radnika
 
zbog krize je opala kupovina flasirane vode za 20 %,sto znaci da knjaz milos mora da smanji proizvodnju za toliki proicenat,a normalno je da ce otpustiti radnike jer za novi obim proizvodnje im ne treba isti broj kao pre,kad budu povecali proizvodnju morace ponovo da zaposlavaju,radili bi sa gubitkom ako ne bi kresali troskove,medju njima i brojj radnika

Jasno mi je da je kriza i da je smanjena potrošnja/proizvidnja, ali mi nije jasno kako su u to isto vreme krize, kupili brend "Moć prirode". Proširuju se i kupuju, u medijima su stalno prisutne njihove kampanje, dok u isto vreme otpuštaju radnike?
 
Jasno mi je da je kriza i da je smanjena potrošnja/proizvidnja, ali mi nije jasno kako su u to isto vreme krize, kupili brend "Moć prirode". Proširuju se i kupuju, u medijima su stalno prisutne njihove kampanje, dok u isto vreme otpuštaju radnike?

pa zato sto pametni investitori kupuju u vreme krize kad je niza cena ,i cekaju trenutak izlaska iz krize kad ce efekat te kupovine doci do izrazaja,a to nema nikakve veze sa proizvodnjom vode,kupovinu ce pretpostavljam finansirati kreditom neke banke koji ce otplacivati u narednih nekoliko godina,i marketing budzet se odredjuje na godisnjem nivou i valjda sa agresivnom kampanjoom zele da pospese prodaju svojih proizvoda,ja i ti ne znamo ali oni svaki dan imaju podatke o prodaji tako da logicno donose odluke o broju radnika potrebnih za trenutnu proizvodnju
 

Back
Top