A posle uskrsa ....

...egnleska muškatla.....;)
...baš joj je lepa boja.....a taj paradajiz je lep...još ćeš i pojesti koji....:heart:

je l mi verujes da nemam pojma sta je
na saksiji je pisalo geranijum:lol: ja joj dajem neku prehranu sto je moja svekrva kupila za orhideje pa nije ponela jer joj je bio pretezak kofer
i malo ovo za paradajz,kad dajem njemu dam i njoj isto:)
kad sam je uzela nije bila bas tako bogata,sad se rasirila
koliko ce da traje ovaj cvet i da li se to cvece cuva za sledecu godinu ili se baca?
 
je l mi verujes da nemam pojma sta je
na saksiji je pisalo geranijum:lol: ja joj dajem neku prehranu sto je moja svekrva kupila za orhideje pa nije ponela jer joj je bio pretezak kofer
i malo ovo za paradajz,kad dajem njemu dam i njoj isto:)
kad sam je uzela nije bila bas tako bogata,sad se rasirila
koliko ce da traje ovaj cvet i da li se to cvece cuva za sledecu godinu ili se baca?


...ma to treje koliko ga neguješ, sto godina, to je ona muškatla o kojoj sam ja pričala,
i možeš da je razmnožiš lako, ja moju imam punih 7 godina, i nosam je svud sa
sobom....delila pelcere svima..meni je u 2 žardinjere...

...ona samo voli da je sama...uništi svo ostalo cveće, ima jak koren, baš juče gledam,
da joj je stablo postalo drvenasto...da imam uslova da je posadim u nešto veće to bi
bilo čudo, a ne muškatla...cveta nonstop....samo je pazi, i zalivaj...eto prehranu već
daješ.....:super:
 
e super
samo ja ne znam da nadjem pelcer,kako da razmnozim
uvek sam se bavila gajenjem povrca,sa cvecem ne umem
znam to za paradajz,juce sam bas kidala neke nepotrebne grane kad me laura napala "ne kidaj ga!!!to ga boli :( "
:lol:

...hehhe....:heart:malo...

...jednostavno da jednostavnije ne može...samo joj odlomiš granu koja ti se
čini da npr., štrči....i posadiš u drugu saksiju...zalivaj, ona će sama da pusti koren,
to se prima kao korov...već sam negde pričala, da bi od nje mogla živa ograda da
se napravi....:heart:
..naravno ko ima uslove i takvu klimu da ne smrzne zimi...:ok:
 
Moja vinka ima neke veoma sitne crne tačkice,mada nema ih baš mnogo, što prouzrokuje anomalije na listovima. Vidim i tačkice na pupoljcima. Pitala sam jutros prodavačicu, ona kaže da je napao neki parazit, ali ja ne vidim ništa živo da mrda tamo. A sećam se da sam je takvu i kupila. Zna li koja od vas šta je u pitanju?
 
da vam se pohvalim sa svojim jedinim cvecem,to sam kupila da nam stoji na stolu


a u sledecem postu nesto za moje drugarice necvecarke :)


Jao kako joj je dobra boja - to kod nas nema :(
Tj ja nisam videla.

Cuvaj je , trajace ti sto godina i samo je nemoj zalivati puno.
Zimi je unesi u hodnik i sledece godine eto ti nje opet.

Jel ovo čeri paradajzić???

Sto volim čeri :heart:
Ne bi imala srca da ga ponjupam. :sad2:
 
Danas sam (opet) prenela saksije sa prozora na terasu, valjda će lepo vreme ovog puta da potraje.

Evo i ja da prijavim cvetiće :)

Mammillaria duwei, neumorno od kad sam je presadila


Mammillaria hahniana, konačno je otvorila svoj venac


Echinopsis ancistrophora ssp arachnacantha je izbacila svoj prvi pupoljak otkad je kod mene. Cvet će biti crven ili žut, u zavisnosti od toga da li je dobro identifikovana.
 
Hvala, afro.
Ovo proleće ih je totalno poremetilo, ali ajde, makar nema mrtvih. Od jednog sam se već bila oprostila, ali danas ga gledam, i dfinitivno će preživeti.
Još par su izbacili pupoljke, neki daju plodove od prethodnih cvetova, tako da se nadam da ću ipak imati cvetnu terasu uskoro :D
 
Jao kako joj je dobra boja - to kod nas nema :(
Tj ja nisam videla.

Cuvaj je , trajace ti sto godina i samo je nemoj zalivati puno.
Zimi je unesi u hodnik i sledece godine eto ti nje opet.

Jel ovo čeri paradajzić???

Sto volim čeri :heart:
Ne bi imala srca da ga ponjupam. :sad2:

videcu ako nabavim neku epruveticu donecu ti pelcer,pa je posle razmnozavaj;)
da da ceri je,bice to vise zabava za nas nego rucak,mada koliko se rascvetao mozda se iznenadim
 
imam neko cvijece kome ne znam ni ime ni kako da ga odrzavam
uglavnom, ima samo listove, pa velicine manjeg zenskog dlana... i ja sam ga prije god dana presadila u vecu vaznicu... medjutim, zemlja se odvojila od ivica vazne

smijem li ja nju da rastresem, ili da je ne diram, ili da donesem drugu zemlju pa da zamijenim
ja sam ga bila natopila, pa mi se cini da ne podnosi mnogo vode, jer je tada jedan list strunui, ali su ostali zivnuli

kako da prihranjujem cvijece? neke kapi? cula sam da je dobro liostove cistiti pivom
 

Back
Top