A posle uskrsa ....

babe sade muškatle =I
devojčice sade male bašte na balkonima
i u njima i jagode i ostale stvari
to su najnoviji trendovi, nisam ja tu ni dodala ni izmislila.

a ja sam ove godine već posadila
vlašac timijan i melisu
a presadila peršun i nanu
kumkvat standardno životari
sve to na prozorima
 
Ma kakve muškatle, petunije i ostale jagode...jedva čekam da mi se rascveta terasa :klap:

20090606_028_1-1.jpg
 
Ja ih ne volEm... valjda zato što baba ima 101 saksiju istih muškatli od kad znam za sebe :confused: Ja volim prkos, dan i noć, sad smo baš kupile neke ludilo kombinacije, liče na one iz Alise :heart: I prošle godine smo imali neku Jadransku lepoticu, baš je bila lepa, ali jednogodišnja...

Sta je tojadranska lepotica , hocu odmah da znam :rtfm:

:heart: cvece ma kako se zvalo, i obozavam te dane kad kupujem , sadim , mislim gde sta da stavim, koje boje dakombinujem ....uf :heart:
 
Poslednja izmena:
pa uskrs je (tradicionalno, odnosno još pre nego što je postao uskrsom) slavljenje buđenja prirode, početka novog životnog ciklus ai tako dalje
tako da je sasvim opravdano i prikladno da se tema pretvori u temu o.. pa ne baš cveću, al vegetaciji svakako
 
Tema o uskrsu spontano ( bar tako medved kaze ) je prerasla u temu o cvecu...o sadjenju...o onome sta volimo u svojim saksijama , zardinjerama , dvoristu....

Molim Kvinsi da nam tu spontanu prepisku prebaci na ovu temu , da je nastavimo u duhu u kome smo zapocele ....

A vi ostale prikljucite se....
Obecala sam Parki da je nece niko diskriminisati sto sadi persun umesto muskatli...
Molim vas da tako bude i sa ostalim cvecem.

Neka ovo bude KORISNA tema a ne ona gde cemo se ubedjivati koje je cvece bolje....
 
šta fali peršunu? I ja sam sadila peršun ranije. Međutim, kad je moj pas bio mali, najviše je voleo da legne u peršun:D. Od tad sam prestala da ga sadim.
Nekako sam se bolje osećala da stavim domaći peršun u supu:D
Ako sam omašila temu, javite slobodno:)
 
Meni cale ubio bosiljak prosle godine .
Spustio roletnu dok sam bila na moru i on umro jadan u senci.
A bas sam se lozila da stavljam svoj bosiljak u rucak.

Persun ne volim, ne bi ja to jela ni da mi plate al mirodjija ...mljac ...kako to samo mirise.

Vidis mogla sam je posaditi u saksiji....kad se to sadi ? Jesam zakasnika ??
Gde da kupim seme ???
 
Meni cale ubio bosiljak prosle godine .
Spustio roletnu dok sam bila na moru i on umro jadan u senci.
A bas sam se lozila da stavljam svoj bosiljak u rucak.

Persun ne volim, ne bi ja to jela ni da mi plate al mirodjija ...mljac ...kako to samo mirise.

Vidis mogla sam je posaditi u saksiji....kad se to sadi ? Jesam zakasnika ??
Gde da kupim seme ???

Imaš u poljoprivrednim apotekama na pijacama, tamo ja kupujem. Prošle godine sam uzela u jednoj, čini mi se da je Prizrenska ulica u pitanju, od Terazija što ide ka Zelenom vencu, prodaju neko slovenačko seme i bila sam baš zadovoljna.
Ja sam do sad sadila u martu i aprilu, htela sam ove godine ranije i da držim u kući, al sam zaboravila:rumenko:
 

Back
Top