A posle uskrsa ....

sad sam skontala da to imam u kuci.sluzi za skupljanje prasine
 

Prilozi

  • DSCN0399_resize.jpg
    DSCN0399_resize.jpg
    34,5 KB · Pregleda: 13
Posto ove godine bas kasnim sa balkonskim cvecem , ne kupih petunije, jer izbor je bio ocajan, vec belagone.Eto po prvi put ih imam i toliko kasnim da su oni bas duuuuugacki :mrgreen: eto kao da sam ih na vreme posadila :hahaha: Pa bih da pitam posto su stvarno duuugacki i imam strah da ce se prelomiti svakog casa jos kad kisa udari sve u njih gledam kroz vrata od terase da l` ce nesto ostati od njih, da li se oni rezu i kada precvetaju da li se taj deo sece da bi mogao izbiti novi pupoljci ili sta :dontunderstand:
 
...to je ledena muskatla....

....imam takvu belu i bordo....mnogo su teze za odgajanje nego obicne, krte
su i zacas zna vetar i nevreme da ih slomi, ne trpe jako sunce..vise im prija
neka sarena hladovina....

....moje ce ove godine biti na sucnu do podne dok ne zadje i bas se pitam
sta ce od njih ostati...e sad ih je jos ova kisa toliko zalivala, da ne znam
ni hoce li docekati leto....videcemo....:confused:
 
@affrodita
@Mojrae

Hvala vam na pomoci :zag:

Verujte nisam ni znala za te ledene muskatle a da su nezne jesu , jedna mi je vec napukla i to takoreci do korena nego je ne diram vidim da cvetovi se otvaraju pa neka je do kraja leta, ako naravno izdrzi :sad2:. Pa ono i moje su na suncu skoro celog dana , hlada jedva da imaju, ali posto i nije neko leto nadam se da ce biti nesto od njih.;)
 
...nema na cemu Nalence....:D

...nego, ako se skroz odlomi....nemoj se plasiti, slobodno taj deo "zabodi" pored
nadji mu malo mesta..i zalivaj normalno...ja sam tako ove moje, da kazem "spasavala"
i sad mi je u toj zardinjeri pomesano, malo tih bordo, malo belih...isprepletale su se,
pa izgleda kao da je jedna, a cveta u dve boje....:lol:

...ucvrste se one...i lako puste koren..samo su im listovi dosta krti..inace moje su
obe...te sa duplim cvetom i jako su lepe kad se rascvetaju...mada im ni ovakvo vreme
bas ne prija....

...kad se "zaljubis" u muskatle, onda sve radis,da bi opstale, i da bi ih razmnozila...meni
je upravo jedna sasvim obicna procvetala, ima tako dupli cvet u ciklama roza boji i bas
sam se iznenadila, da je pored sve ove kise uopste uspela da otvori cvet....:lol:
 
e ne pamtim kada sam se poslednji put probudila ovakoodvratno raspoložena
kad odem na terasu, a tamo imam šta da vidim, ona tvrdoglava petunija procvetala, a boja je tako lepa (skroz sam zaboravila koje je boje) i divna i jedva čekam da cela procveta

evo je

img3235r.jpg


a i još neke su se baš bacile na cvetanje : )

img3238m.jpg
 
Poslednja izmena:
Jaoooo i muskatle su mi dobro .
Spasila si ih.
Ponovo ima malo budji al vreme je odvratno i jako kisno ne brinem znam da je od toga.
Ovih dana dodje red na prskanje opet.

Nisam slikala jednu super saksiju sa petunijama koje su poludele nacisto moracu to sutra sad je mrak . Komsije mi redom kazu da ih odusevljava a i mene .

Malo sam se oraspolozila danas kad sam sredjivala cvece i videla kako je sve lepo.
 

Back
Top