A posle uskrsa ....

I moje cveće se smušilo :( Što od kiše, što od prašine/maltera/pur pene/majstora :(
Stoje mi 3-4 zatvorena pupoljka petonija već 7 dana, nikako da se otvore, valjda što nema sunca :( A to nam je ono prošlogodišnje, što smo izneli saksiju i počeli da zalivamo a ono nikao prkos i petonije :zurka:
 
samo ih ti naprskaj a kisa posle moze da pada... u tome i jeste poenta prskanja. i ne brini, videla si sada na pocetku sezone sta sve moze da se desi, posle ce biti lakse - taman ce stici sve da se normalizuje.
 
mirk,a je li ti ta budj po listovima baš ili je ima onako izmedju listova i cvetova? sad se tripujem na tu paučinu, koja je meni izmedju listova i cvetova, pa ne znam da li je to to : S

Slikacu ti kako izlgeda
ne bini ovo sto ja imam nije paucina.
Vise budj.

kazu u apoteci hoce to i od vasi.
Kupila fungicid + jos nesto.
Napisacu kasnije tacno sta za vas koje bi mozda isto to radile.
Receno mi jednom u 20 dana preventivno , al to sam znala i juce rekla mi Mojra :)
takodje i ruzu time da prskam.
I da cekam da krenu pupoljci kazu sad bi vec morala da izbije bar nesto ako je ziva. :(

Veceras opercija prskanje .
Samo en znam gde da zamutim 10 l vode.
I sta cu sa tolikom vodom i tecnoscu posle ?

Jel to moze da stoji mojra ??'

Ja sam kao svaki megaloman kupila od svega po 5 kesecia .
A jedna kesica ide na 10 l vode :roll:
 
e, da li je čuo neko za neku bolest petunija (ne znam da li je karakteristično samo za njih ili i za ostalo cveće) ne znam kako se zove, ali izgledao kao paučina, koja se širi po biljci??
baka me nešto istripovala, da im se to desi kada je mnogo vlage i da onda polako umriu, guraju npr još par cvetova i to je to
i naravno,ja sad na mojim petunijama vidim tu paučinu(al ubedjujem sebe da su mace)

ok sad si ti mene istripovala jako
pošto jutros prema suncu i ja vidim da je moje drvce puno te paučine
ja bi je otpisala na mace, sad je vreme za mace
al sam se sam nešto zbzbzbzbzbzbb

hm
jel tvoje ovakvo?
 

Back
Top