A posle uskrsa ....

Ja sam morala sve da sklonim u ćošak.
Bockavci su zalivani prekjuče, pa nisam smela da ih ostavim da ih kiša natopi, podaviće se...pogotovo što će da padne temperatura.
A počelo mi pupoljenje :dash:
Jedan dan sunca i imala bih prve cvetove.
Ako mi pocrcaju pupoljci od ovog zahlađenja...grrrr :tiganj:
 
Kod nas danas nije bila neka narocita kisa...ja sisla da pomerim auto kad je krenulo da duva, jerbo jos nisam nabavila one metalne korpice za petunije,(naravno da ih nigde nema kad meni trebaju :evil: )
Nego ljudi moji kakvu sam fenomenalnu dugu videla ne bi verovali...:)
i taman kad sam krenula da joj se divim iz te iste duge zveknu munja da sam se sledila momentalno...:lol:
 
Kod nas danas nije bila neka narocita kisa...ja sisla da pomerim auto kad je krenulo da duva, jerbo jos nisam nabavila one metalne korpice za petunije,(naravno da ih nigde nema kad meni trebaju :evil: )
Nego ljudi moji kakvu sam fenomenalnu dugu videla ne bi verovali...:)
i taman kad sam krenula da joj se divim iz te iste duge zveknu munja da sam se sledila momentalno...:lol:

Slikala sam je! :heart: I videla se još jedna iznad... i taman kad sam htela da kliknem razvali takva munja da sam uletela u kuću... baš u tvom pravcu :lol:
 
daklem sanjala sam noćas da idem na neodložno putovanje i da mi je ovo šugavo vreme urnisalo petunije i da ćedok nisam tu dolaziti mirka da ga zaliva specijalnim djubrivom : ))
e,da, neke petunije su mi stvarno stale sa cvetanjem
 
Vidim da pominjete petunije pa rekoh da pitam, meni zadnje dve sezone se sve nekako umuse, zapravo brzo osuse i ako sam ih polevala dva puta dnevno :sad2:,tako da bas zbog toga jos nisam kupila to balkonsko cvece jer sam u dilemi :roll:.Petunije obozavam kada se onako rascvetaju pa milina samo da ih gledas :zaljubljena:, ali kada se setim onih nikakvih jednostavno ne znam, razmisljam se sta bi drugo mogla uzeti za zandinjere a da opet bude tako puno cveta .:think:

Svaki predlog dobro dosao .:hvala:
 
Pajz sad ....poducio me prodavac petunija.
Kad kupis petuniju pa ti se malo primi , znaci jedno 7 dana , polomis je do 10 cm od zemlje i ostavis ....ona u borbi za zivotom pocne da izbacuje puno sporednih grancica i onda bukvalno napravi zbunic. Probala ja prosle godine ....uspelo na 8 od 10.

Ove dve su se osusile.

Obzirom koji je datum, mozda jos nije kasno da to uradis ...
Al ne garantujem da ces uspeti .
Pre kidana pogledaj dal nisu vec pokidane , desava se i to, ja sam i neke takve kupila pa ih nisam kidala .

Tara ...ti nemoj to da radis...nisam ni ja , jer kad to nismo uradile na vreme bojim se da cemo sad ubiti biljku.
 
Pajz sad ....poducio me prodavac petunija.
Kad kupis petuniju pa ti se malo primi , znaci jedno 7 dana , polomis je do 10 cm od zemlje i ostavis ....ona u borbi za zivotom pocne da izbacuje puno sporednih grancica i onda bukvalno napravi zbunic. Probala ja prosle godine ....uspelo na 8 od 10.

Ove dve su se osusile.

Obzirom koji je datum, mozda jos nije kasno da to uradis ...
Al ne garantujem da ces uspeti .
Pre kidana pogledaj dal nisu vec pokidane , desava se i to, ja sam i neke takve kupila pa ih nisam kidala .

Tara ...ti nemoj to da radis...nisam ni ja , jer kad to nismo uradile na vreme bojim se da cemo sad ubiti biljku.

: ))))
e dok sam čitala post već sam videla sebe kako ih kidam i pravim od njih najbujnije petunije ikada vidjene: )
 
Na mojoj biljci taman ostaje 10 cm :) kad skinem tih 2/3

Sto ce reci - obrni okreni - svodi se na deset cm :zcepanje:

A tu caku mi nije rekao onaj sto prodaje nego cika koji uzgaja.
Kad sam ove godine kupila petunije bile neke male nikakve ...kukala samvam vec - rekao mi prodvac koji prodaje na tezgi pored ovog gde sam kupila kako sam se zeznula jer su ove moje gajene u blatu a on ima hibridne i da moje nikad nece biti lepe ko te hibridne :(

Al evo izvukose se ...nisu dzinovske al su lepe .
Jel ima logike to sto je rekao il je samo ljubomorna prodavceva sujeta tu na delu bila ???
 
pa ako on ima hibride f1, a tvoje su iz semena - jaci su od tvojih, nema sumnje ali ne zbog blata - dodaces ti njima djubrivo, nije to problem. prosto jaca je prva generacija, to ne znaci uopste da ce tvoje biti lose :)
 

Back
Top