A posle uskrsa ....

Kaktusi, a mislim da to važi i za ostale sukulente, se ne ožiljavaju u vodi, i to nikako. ostavljaju se na suvom bar nedelju dana i onda se zasade. Dok su na suvom oni već puste majušne korenčiće.

Nego, ovo je bio slučaj gde je sve bilo ok, koren se lepo razvijao, telo je bilo zdravo, sve po ps-u, nego je biljka tvrdoglavo odbijala da mrdne mesecima. I to ne neka egzotika, koja raste samo u tropima, nego doslovno korov koji džiklja i divlja i ovde kod nas.
 
Само за Мирку,
данас сам купила, 50 динара.
 

Prilozi

  • vinka.jpg
    vinka.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 19
Само за Мирку,
данас сам купила, 50 динара.
Meni je terasa proslih godina bila sva u vinkama...samo ne belim vec pink i lila...one vole i mogu da podnesu jako sunce tokom celog dana kako je kod mene na terasi...
Ove godine cu makar dve saksije zasaditi...A mislila sam da ih nema jos...one uvek cini mi se nesto kasnije stignu na pijacu.
 
Moja je terasa 3x1,15. Samo je 1m sa šipkama, ostalo zid. Ali zato kod mojih sadim svakakvo cveće. Jedino volim cvet bogumile. Izgleda da mi je preživela zimu. Počela da se razvija, a ja je prežalila već.
 
Slucajno sam otkrila vinku.
Uselili smo se u novi stan prosle godine u aprilu i dok je terasa dosla na red bio je vec kraj maja. A na pijaci u krnjaci nista sem vinke.

Nisam znala kako to lepo i zbunasto raste pa sam ih sadila u plasticne zardinjere umesto u betonsku. Al kad su zazivela i postale lepe velike odusevljavale su me svaki dan nekako su bile neodoljive. Imala sam crvene , roze i bele.

Najmanje mi se svidja roze , nekako je bledunjava, pink je prelepa , bordo takodje....
I medju njima ima nekih podvrsta al da ne davim sad.

Skupljala sam semenke kad su pocele da izbacuju, uradila sve kako su me poducili al na zalost seme nije dalo ni jednu jedinu biljcicu.:(

Htela sam samo njih ove godine al nisam imala strpljenja da cekam sredinu maja jer tad dospeva....htela sam da mi terasa bude super sto pre.

Imam nekoliko saksija koje zvrje prazne cuvam ih za vinku.
Pa bar tri cetiri komada da imam ove godine.
 
Poslednja izmena:
ja bila na kaleniću sada, pošto na konjarniku ima nema mala pijaca i nemaju ono djubrivo tečno, i natovari me jedna bakuta kako se ususjdujem da tražim hemiju, kako ću da uništim cveće, i kako će da mi traje samo dok traje hemija
i nisam našla cvetal, niko ga nema...
nadjoh neki herbal (kažu da je isto ko cvetal) i biće ga sutra...
eto, a ovo vreme me ubija, jer ne znam da li da zalivam cveće i dalje na dva dana ili? pošto je porlično hladno i vlažno
 
Tara , ja imam nesto nemacko , ubi me ako znam ime , al ako sluzi prehrani biljaka sa cvetom onda je sve jedno kako se zove. Dobila sam od drugarice Cvetal na poklon iznenadila sam se nisam ni znala da to kao takvo postoji mislila sam da se prehrana narodski zove cvetal ...

Negde kod kalenica il u bulevaru ima biljna apoteka , najidealnije je te preparate kupovati u njima.
Ne moras da zuris sa prehranom bolje kupi sigurnu ...
Ako ides u hipermarkete tamo ima.
U tempu, u kortu u rodicu ....

O vremenu mi ne govorite nista.
Jedva gledam,
Pritisak nemam toliko se srolao
A o raspolozenju necu ni da pisem.
 
Tara , ja imam nesto nemacko , ubi me ako znam ime , al ako sluzi prehrani biljaka sa cvetom onda je sve jedno kako se zove. Dobila sam od drugarice Cvetal na poklon iznenadila sam se nisam ni znala da to kao takvo postoji mislila sam da se prehrana narodski zove cvetal ...

Negde kod kalenica il u bulevaru ima biljna apoteka , najidealnije je te preparate kupovati u njima.
Ne moras da zuris sa prehranom bolje kupi sigurnu ...
Ako ides u hipermarkete tamo ima.
U tempu, u kortu u rodicu ....

O vremenu mi ne govorite nista.
Jedva gledam,
Pritisak nemam toliko se srolao
A o raspolozenju necu ni da pisem
.

Isti slucaj...
a tek sto ne mogu da sedim na mojoj lepoj terasi to je posebna prica :sad2:

Mirka...
el ima u hipermarketima da se kupi ono zacinsko bilje...vec posadjeno?
Muz me smorio kako bi idealno bilo da na kuhinjski prozor naredjamo te saksijice..mis`im..da`l da ovde kazem da je i u taj segment mog zivota poceo da se mesa...il da idem na Dijamant :think:
 
Koliko sam ja videla nema.
Bosiljak sam kupila na pijaci.
Osim njega proslih godina je bilo papricica ove jos nisam videla .
Mogu ti reci ja sam se palila prosle godine na tu varijantu biljcice gajimo pa jedemo i sve ih naredjala na prozor u kuhinji , dal da ti kazem da ni jednu papricicu pojeli nismo plaseci se da se ne potrujemo.

:roll:

Vracam se u krevet , mrzi me da nosim lap top sa sobom.
Ni za terasu nisam ...
 
Koliko sam ja videla nema.
Bosiljak sam kupila na pijaci.
Osim njega proslih godina je bilo papricica ove jos nisam videla .
Mogu ti reci ja sam se palila prosle godine na tu varijantu biljcice gajimo pa jedemo i sve ih naredjala na prozor u kuhinji , dal da ti kazem da ni jednu papricicu pojeli nismo plaseci se da se ne potrujemo.

:roll:

Vracam se u krevet , mrzi me da nosim lap top sa sobom.
Ni za terasu nisam ...

Ne plaši se, Mirka, neće grom u ljubičice. :)
 
Isti slucaj...
a tek sto ne mogu da sedim na mojoj lepoj terasi to je posebna prica :sad2:

Mirka...
el ima u hipermarketima da se kupi ono zacinsko bilje...vec posadjeno?
Muz me smorio kako bi idealno bilo da na kuhinjski prozor naredjamo te saksijice..mis`im..da`l da ovde kazem da je i u taj segment mog zivota poceo da se mesa...il da idem na Dijamant :think:
ima u metrou
 
...evo mene malo u društvo...:lol:
...kod mene na pijaci vinke 50 din., bilo roze i bordo...ostale boje kaže
čika rasprodao sve..e, koje je imao nisam pitala...:confused:

...lepe jesu, al' ja em nemem kud sa njima, em saksija+zemlja+vinka, malo
mnog bi bilo...a baš mi je lepa terasa i bez nijh...:whistling:
 

Back
Top