Homoseksualnost u porodici, kako biste reagovali?

trunks_

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
200
Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?
 
Poslednja izmena:
molim da se tema obrise zbog sirenja dezinformacija, netrepljivosti i petljanja vjere

u slucaju da se ipak zadrzi,
molim da se uvodni post edituje tako da ne naziva ni djecu koja umiru zbog genetike ni tijedzere homoseksualcima
a "ne daj boze" da nestane iz recenice
ooo novljanko, pa što si tako oštra :D
znam šta su gore pomenuti poremećaji, ali ne dobro. ja sam išao u tehničku srednju:cool:
nisam medicinar:)
vidi se :neutral:
 
molim da se tema obrise zbog sirenja dezinformacija, netrepljivosti i petljanja vjere

u slucaju da se ipak zadrzi,
molim da se uvodni post edituje tako da ne naziva ni djecu koja umiru zbog genetike ni tijedzere homoseksualcima
a "ne daj boze" da nestane iz recenice

vidi se :neutral:

evo napisi kako treba da izgleda uvodni post, ja cu ga editovati :cool:
verovatno sam manje vredan? :cool:
 
evo napisi kako treba da izgleda uvodni post, ja cu ga editovati :cool:

verovatno sam manje vredan? :cool:
zadrzi prvi paragraf, i makni boga
ne znam za klipove, nemam vremena da ih gledam, ali ako sadrze "naucne informacije" koje si vec naveo, i oni su za brisanje

i, ne, to te ne cini manje vrijednim
samo potencijano opasnim
bar ove predrasude bi trebale da izumru sa starijim generacijama, ne da se nastavljaju kroz mladje

i da odgovorim na topic,
bilo bi mi apsolutno svejedno sa kim bilo ko u porodici djeli krevet
(osim ako nije djete u pitanju, onda bih prijavila tu pedofiliju :neutral:)
 
Pa bila bih u soku verovatno . Ili mozda bih prvo pomislila da je sala jer je danas trend izigravati da si sklon istom polu :roll: , kada bih shvatila da zaista jeste gej -prihvatila bih naravno .
Prvo jer svako ima pravo da bude ono sto jeste, zivi svoj zivot kako njemu odgovara bez da ugrozava druge , a drugo jer ja ili ta osoba ne moze to da promeni pa stoga nema smisla da se borim protiv toga
 
ovako bih reagovao kad bi mi rekao sin

2715.jpg
 
Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

Ako je u pitanju neko meni jaaako blizak, tipa brat ili dete (ili ne daj bože muž....:lol:) znala bih za njegove/njene sexualne afinitete i pre no što bi mi priznao/priznala.....
I, osim ako je muž u pitanju (njemu bih otfikarila skalp što me lagao), bilo bi mi žao jer znam sa kojim sve predrasudama, odbijanjima, uvredama će morati da se bori ako se javno deklariše kao homosexualna osoba....
Niko ne voli da u moru ovčica što pasu travu, on bude ona što repuje i igra lastiš. U ljudskoj prirodi je da ma koliko želi da bude jedinstven i originalan, čovek jednim delom želi i da se uklopi i bude prihvaćen (čitaj "voljen"). Teško je nositi breme "različitosti". Kad nekog izistinski voliš, podeliš sa njim taj teret....Ili mu bar olakšaš....To je ljubav....:)
 
što mi se sviđa taj fazon liberalan - ALI, prihvatio bih - kao nužno zlo, okej - to je trend

donekle kapiram sve, al mi je dascinantno da 1 posto nema suštinski opušten, ravnoprvan i normalan doživljaj

a bilo bi mi upravo tako - kul

to je ko da šiznem što mi se dete rodilo crno a ne plavo i što nema talenta za jezik nego za matematiku...
 
Apsolutno bi mi bilo svejedno i ne bih ulazila u to da li je osoba fizički predodređena za to ili to radi zato što je u modi biti gej - njegova/njena stvar. Homoseksualnost je jedna od stvari koja na mene kao treće lice ne može da utiče tako da bih svakako podržala da taj neko radi ono što ga ispunjava, isto kao i da je reč o heteroseksualnoj vezi. Nemam pojma da li mi je neko u familiji gej (rođene braću i sestre nemam) ali ne bih imala problem sa tim da to saznanje prihvatim. Smetalo bi mi da sam u srodstvu sa nekim vatrenim gej aktivistom koji ide na one silne tribine, hoće da paradira, usvaja decu i glumi neko ludilo ali sama činjenica da neko ima emotivni i seksualni odnos sa istim polom me sigurno ne bi poremetila, to mi je ok skroz.
 
Poslednja izmena:
mislim da bi bilo fino da ponovis svoju srednju skolu, pa kada naucis sto su tacno homonalni i genetski poremecaji, mozemo da se vratimo ovdje i pricamo
o nesreci tvog prisustva na forumu
Ova informacija nije potvrdjena tako da mozes govoriti samo kao o svom misljenju a ne cinjenice .

Pishologija kaze jedno, nauka drugo .
Pa bila bih u soku verovatno . Ili mozda bih prvo pomislila da je sala jer je danas trend izigravati da si sklon istom polu :roll: , kada bih shvatila da zaista jeste gej -prihvatila bih naravno .
Prvo jer svako ima pravo da bude ono sto jeste, zivi svoj zivot kako njemu odgovara bez da ugrozava druge , a drugo jer ja ili ta osoba ne moze to da promeni pa stoga nema smisla da se borim protiv toga

Ovo sam primetio u svom drustvu , Jedan momak koji inace ima devojku i sve ono ok fino, a u odeljenju dal da skrene paznju ili kako ponasa se verujte mi namerno i svesno kao zena . smeje se kao zene, ponasa se kao zena i sve ostalo i jos kad mu neko kaze nesto na taj racun on se smeje i prihvati to olako :eek:

Meni to bas nije jasno

@tema

Pa mislim da bi mi sve to bilo ok . Sto kaze neko to je kao da zalis sto ti dete nema sklonosti za jezike nego za matematiku :lol: Mislim da bih primio to vrlo dobro, bio bih iznenadjen cinjenica ali ... ne bih pravio toliki bauk oko toga :neutral:
 
Svi bi kao bili ql, ali malo sutra...:hahaha:

Nije isto, ako je dete plavo mozete ga ofarbati u crno, ako ne zna matematiku moze je nauciti itd... Znaci, moze se nesto popraviti... Mada je glupo i porediti, ali ajde..:roll:Sigurno mi ne bi bilo svejedno, ne bih histerisala ali bih bila u bedaku... Kada bi mi sin doveo decka, posle 3. puta bih se navikla...:mrgreen:
 

Back
Top