Pitanje za eve_'85

Company

Početnik
Poruka
47
Vidim da dosta znas o skolovanju u SAD. Da li mozes da mi odgovoris na sledeca pitanja:

1.Npr: ja sam danas kontaktirao skolu i oni me primili. Da li mogu ja da odem tamo. Mislio sam da li trebam prvo da zavrsim ovde polugodiste ili tek onda mogu da odem tamo kada sam zavrsio drugi razred gimnazije?

2. Da li trebam da polazem neke ispite?
3. Ja bi zeleo da idem u skolu u New Yorku. Sta mislis???
4. Da li je jako tesko dobiti stipendiju? Dobar sam ucenik i odlican sam sportista.
 
Prvo nista ti ne znaci da te skola primi ako nemas kod koga da budes dok si u Americi u skoli.Mislim da ne mozes u sve skole da odes samo jedno polugodiste(neke mogu sigurno).Nije ti bas pametno(zbog novca) da ides 3 razred tamo,najbolje je samo 4(ako ti je to dovoljno).
Moras da ides na intervju u agenciju preko koje ides u USA i da znas super engleski(i u agenciji i u ambasadi posto mogu da ti ne daju vizu zbog engleskog).New York hmmm malo teze jer te niko nece pustiti maloletnog u New York ipak je to svetska metropola.Ucenici(ne studenti)se salju u mesta od 1000 ljudi pa navise.Jedan u 10 godina dobije veci grad(ne L.A ili New York ili Chicago).Stipendiju najlakse dobijes ako si sportista,ali u svakom slucaju treba dosta za nju da se potrudis!!!
To je sve!
Nadam se da ces uspeti!
 
Prvo nista ti ne znaci da te skola primi ako nemas kod koga da budes dok si u Americi u skoli.Mislim da ne mozes u sve skole da odes samo jedno polugodiste(neke mogu sigurno).Nije ti bas pametno(zbog novca) da ides 3 razred tamo,najbolje je samo 4(ako ti je to dovoljno).
Moras da ides na intervju u agenciju preko koje ides u USA i da znas super engleski(i u agenciji i u ambasadi posto mogu da ti ne daju vizu zbog engleskog).New York hmmm malo teze jer te niko nece pustiti maloletnog u New York ipak je to svetska metropola.Ucenici(ne studenti)se salju u mesta od 1000 ljudi pa navise.Jedan u 10 godina dobije veci grad(ne L.A ili New York ili Chicago).Stipendiju najlakse dobijes ako si sportista,ali u svakom slucaju treba dosta za nju da se potrudis!!!
To je sve!
Nadam se da ces uspeti!
 
Pa drugacije ja ne vidim da mozes da izadjes jer je svaki nacin van agencije ilegalan,sto znaci da ako te provale vracaju te u Srbiju i mogu da ti zabrane ulazak u Ameriku.
Veruj mi agencija je najlaksi nacin
 
Company:
A sta je ako kontaktiram skolu i ja im kazem da sam odlican sportista i ucenik, i da mi oni posalju neke papre da ja dobijem vizu??
Hehehe... pa kako to mislis da izvedes??? Sve ako ti ne posalje neko papire ako ti kazes da si odlican sportista i ucenik!!! :roll: Spusti se malo na zemlju, nije to tako lako, kao sto ti mislis... :wink:
 
ja sam bila u USA ove god. u aprilu, program razmene i sad me zanima kako bi mogla da se vratim...mozda na studije, do sad nisam uspela da iskopam neki dobar nacin (takoreci nikakav) pa zato molim jijiji da mi kaze o tome sta zna, vidim da ima nekih informacija...
hvala unapred!
pisi na milica_vuk@yahoo.com
 
Anonymous:
Ti si mnogo komplikovan covek! Nego kako ces, ako neces preko agencije ??????????????????/// :roll:

Evo sve sam sredio u Januaru idem u New York!!!!!! Bez zajebancije!

Nasao sam na www.roomatesclick.net devojku(18) koja je trazila momka, koji bi ziveo sa njom u stanu. Ja sam je kontaktirao i "primio" me. Stan je u Manhattanu. Mesecno ce kostati 500 dolara meni. E ona je napisala neku molbu ambasadi da dobijem vize jer imam gde da stanujem i sl. Ja sam dobio tz. studentsku vizu. U NY idem u Januaru. Ici cu u Brooklyn Tech HS.

.......i ti kazes ne moze bez agencije!!!! :wink:
 

Back
Top