Srednja klasa

Ti i ja pod hitno da stranku osnujemo...isto mislimo!

Kao ukini carine, daj slobodni uvoz...a onda unište naše proizvođače.
uvoza treba tek toliko da održi konkurenciju, al ne po cijenu GAŠENJA SOPSTVENE PRIVREDE. Idiotizam.

Pazi ima situacija kad je uvoz nečega preko potreban ne samo zbog konkurencije, ovde kod nas je očigledno da je uvoz radi propasti sopstvene privrede,poljoprivrete, stočarstva i svega što čini jednu ekonomiju države... ne vidim čemu to vodi i kome to odgovara ali nama građanima ove države ne odgovara.

A za stranku možemo da se dogovorimo.;):lol:
 
Pazi ima situacija kad je uvoz nečega preko potreban ne samo zbog konkurencije, ovde kod nas je očigledno da je uvoz radi propasti sopstvene privrede,poljoprivrete, stočarstva i svega što čini jednu ekonomiju države... ne vidim čemu to vodi i kome to odgovara ali nama građanima ove države ne odgovara.

A za stranku možemo da se dogovorimo.;):lol:

da...a građani biraju...ili građani SPAVAJU???????
 
:( Srednja klasa se sistematski, sigurno i brzo unistava u Evropi i budite sigurni, za pet godina je to "sneg od juce" u celom "civilizovanom" svetu. Globalizacija je zakoracila dubokim koracima i bice samo dve...oni koji previse imaju (daleko ispod jednog procenta) i ostali...beda i sirotinja, prava (kod nas) zeljena, americka (ne)kultura. Zalosno, ali nazalost, neizbezno.:mrgreen:
 
Srednja klasa u Srbiji postoji ali je ona ipak relativno "tanka"
Ne verujem da u doglednoj buducnosti moze znatnije ojacati
U svakom slucaju stvaranje odgovarajuceg poslovnog ambijenta nikako ne sme da znaci ogranicavanje uvoza,jer po pravilu vecina stvari proizvedena u Srbiji nije kvalitetna,a ni jevtina
 
Srednja klasa u Srbiji postoji ali je ona ipak relativno "tanka"
Ne verujem da u doglednoj buducnosti moze znatnije ojacati
U svakom slucaju stvaranje odgovarajuceg poslovnog ambijenta nikako ne sme da znaci ogranicavanje uvoza,jer po pravilu vecina stvari proizvedena u Srbiji nije kvalitetna,a ni jevtina

Hm..pazi...da bi ojačao svoju privredu moraš maximalno da smanjiš uvoz robe jer mogaš ojačati sopstvenu proizvodnju i samim tim i prodaju toga što se proizvede.Ovde je većina naših fabrika imala odličan kvalitet robe koji je bio poznat širom sveta ali su one zatvorene.:confused:...kada bi se strogo kontrolisao kvalitet malih proizvođača tada bi se oni pridržavali standarda i svakako da bi bilo više kvalitetnije robe koja bi se mogla izvesti.

Pa zar hoćeš da kažeš da je recimo kineska roba koja je najzastupljenija na našem tržištu kvalitetna?!:roll:
 
:rumenko: Kad vas covek ovako "slusa", primeti, da niste bas upoznati kako to funkcionise i sta se dogadja u svetu...kinezi imaju robu za "svako" trziste; kako se to kaze "kol`ko para, toliko muzike. Nije bas to tako jednostavno, kako izgleda ili kako bi jednostavnom matematikom funkcionisalo :mrgreen:...Kada bi politicari nase drage Srbije malo vise mislili i na "narod", mozda bi nam i bilo bolje...ali :sad2:
 
Hm..pazi...da bi ojačao svoju privredu moraš maximalno da smanjiš uvoz robe jer mogaš ojačati sopstvenu proizvodnju i samim tim i prodaju toga što se proizvede.Ovde je većina naših fabrika imala odličan kvalitet robe koji je bio poznat širom sveta ali su one zatvorene.:confused:...kada bi se strogo kontrolisao kvalitet malih proizvođača tada bi se oni pridržavali standarda i svakako da bi bilo više kvalitetnije robe koja bi se mogla izvesti.

Pa zar hoćeš da kažeš da je recimo kineska roba koja je najzastupljenija na našem tržištu kvalitetna?!:roll:

Tacno je,ali to je bilo pre 30+ godina:eek:
A u medjuvremenu se podosta toga promenilo u svetu
Ne treba ogranicavanjem uvoza "dizati" domacu proizvodnju nego treba omoguciti fer trzisnu utakmicu pa ako su domaci proizvodi konkurentni-narod ce ih u vecoj meri kupovati
Evo banalan primer: kada kupujem kecap uvek uzimam Heinz a ne neki domaci npr Polimark.Jeste ovaj domaci znatno jevtiniji ali dzabe kad je njesra.Ako bi se pak pojavio neki domaci koji bi bio kvaliteta ravan Heinz-ovom a pri tom jevtiniji-kupovao bih taj.
E sad ono sto kazes kada bi... onda bi Slazem se ja sa time ali to nije sada tako a kada ce biti-to niko ne zna
Sto se tice kineske robe kod nas mislim da ti je jedan od sagovornika vec odgovorio-koliko para toliko muzike...
 
Tacno je,ali to je bilo pre 30+ godina:eek:
A u medjuvremenu se podosta toga promenilo u svetu
Ne treba ogranicavanjem uvoza "dizati" domacu proizvodnju nego treba omoguciti fer trzisnu utakmicu pa ako su domaci proizvodi konkurentni-narod ce ih u vecoj meri kupovati
Evo banalan primer: kada kupujem kecap uvek uzimam Heinz a ne neki domaci npr Polimark.Jeste ovaj domaci znatno jevtiniji ali dzabe kad je njesra.Ako bi se pak pojavio neki domaci koji bi bio kvaliteta ravan Heinz-ovom a pri tom jevtiniji-kupovao bih taj.
E sad ono sto kazes kada bi... onda bi Slazem se ja sa time ali to nije sada tako a kada ce biti-to niko ne zna
Sto se tice kineske robe kod nas mislim da ti je jedan od sagovornika vec odgovorio-koliko para toliko muzike...

Msm ja mogu da obalavim objašnjavajući ti neke stvari ali ti to opet nećeš razumeti.Vidiš ti kupuješ uvoznu robu, još kad bih ti rekla da je ta roba dosta sumnjivog kvaliteta ti bi je i dalje kupovao...kvalitet se razlikuje od tržišta do tržišta, samim tim na naše dolazi veliki broj njihovog đubreta kojeg bi se oni otarasili da sad ne navodim razloge,dosta je kasno pa bih to mogla sutra da ti obrazložim.
 
Da li mislite da bi se u Srbiji mogao napraviti takav poslovni ambijent da bi ona mogla imati jaku srednju klasu?

I da li mislite da u Srbiji sada postoji srednja klasa?

Naravno da bi moglo.

Ako politicari daju primat na ono gde Srbija ima KOMPARATIVNE PREDNOSTI: POLJOPRIVEREDA, INFRASTRUKTURA, BANJSKI I MEDICINSKI TURIZAM

Jos i danas, po inerciji iz Jugoslavije, Srbi u Srbiji zive nizom srednjom klasom.
 
Msm ja mogu da obalavim objašnjavajući ti neke stvari ali ti to opet nećeš razumeti.Vidiš ti kupuješ uvoznu robu, još kad bih ti rekla da je ta roba dosta sumnjivog kvaliteta ti bi je i dalje kupovao...kvalitet se razlikuje od tržišta do tržišta, samim tim na naše dolazi veliki broj njihovog đubreta kojeg bi se oni otarasili da sad ne navodim razloge,dosta je kasno pa bih to mogla sutra da ti obrazložim.

Da,svo njihovo djubre dolazi ovde i kupujuci to isto ja propustam izuzetnu priliku da kupujem nase proizvode koji su vrhunskog kvaliteta i dobitnici svih mogucih svetskih priznanja za kvalitet:dontunderstand:
Nemoj mi nista obrazlagati...pali ti lepo nazad na temu "poslovi za glupe" posto si navela da trazis posao a vidim da si tamo bila veoma aktivna...nekako ti vise lezi
 
Da,svo njihovo djubre dolazi ovde i kupujuci to isto ja propustam izuzetnu priliku da kupujem nase proizvode koji su vrhunskog kvaliteta i dobitnici svih mogucih svetskih priznanja za kvalitet:dontunderstand:
Nemoj mi nista obrazlagati...pali ti lepo nazad na temu "poslovi za glupe" posto si navela da trazis posao a vidim da si tamo bila veoma aktivna...nekako ti vise lezi


Ako si hteo da me uvrediš veruj mi da nisi uspeo, navikla sam da svako ko nema dovoljno mozga lupa ‚‚po kolenima‚‚ sagovornika, tako da jedan manje ili više sve jedno mi je, ti i dalje nećeš imati mozak da razumeš bilo šta.:kafa:
 
Naravno da bi moglo.

Ako politicari daju primat na ono gde Srbija ima KOMPARATIVNE PREDNOSTI: POLJOPRIVEREDA, INFRASTRUKTURA, BANJSKI I MEDICINSKI TURIZAM

Jos i danas, po inerciji iz Jugoslavije, Srbi u Srbiji zive nizom srednjom klasom.

Da ali mi imamo problem upravo zbog toga što država do sad nije našla za shodno da se orijentiše šta će raditi i na čemu će zarađivati tj. po realnom stanju stvari, opredelila se da puni budžet od raznih taksi:dash:... što dovodi do ponovne situacije koja se zove ‚‚presipanje iz šupljeg u prazno‚‚ što je već viđeno u zadnjih 20 godina.
 
Кад не буде тајкуна - за једно 50 година, можда ћемо имати средњу класу.
Или пре, када буде порастао стандард грађана ;)
Јавни или државни сектор није средња класа јер оних чија су примања 800, 1.000 € имамо недовољно за класу..имамо само екстреме и неке прелазе..
 
Кад не буде тајкуна - за једно 50 година, можда ћемо имати средњу класу.
Или пре, када буде порастао стандард грађана ;)
Јавни или државни сектор није средња класа јер оних чија су примања 800, 1.000 € имамо недовољно за класу..имамо само екстреме и неке прелазе..

Izvini ali na koji način da poraste standard građana kad imamo skoro trećinu radno sposobnih a nezaposlenih...a prizvodnja nam je neprimetna i u stalnom gašenju...o izvozu neću ni da govorim to je tek tuga.
 

Back
Top