Protekal

Proces je u nekoliko faza. U početku se jede samo hrana iz kesica (prašak koji se rastvara sa vodom, verovatno dehidrirana hrana), koja je većinskim delom proteinska da bi se telo dovelo u ketozu, kao kod većine proteinskih dijeta. Kasnije se uvodi i konkretna hrana.

Pored toga se piju vitamini i minerali.
Oni sve obezbeđuju, ali to zadovoljstvo košta 500 i nešto evra nedeljno......... ili beše mesečno, sad nisam sigurna.:think:
Tako mi rekoše oni koji su bili na konsultaciji kod njih. A nemaju razloga da me lažu... ako oni slagaše mene, lažem i ja vas.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
da li je neko mozda saznao vise o protekalu ili ima iskustvo sa ovom metodom?
Dosta je vremena proslo od kada je pisano na ovu temu, valjda ima novih informacija :)
Pisite!
 
Dragi forumasi,

Evo da odgovorim na temu.
Ucestvujem u toj dijeti Protekalovoj. Tek nekoliko dana sam na njoj. Sastoji se iz obroka koji se prave iz kesica koje se kupe od Protekala. Metod dijete je da se organizam dovede u stanje ketoze, sto znaci (koliko sam razumeo) da kada telo ostane bez rezervi ugljenih hidrata i jos nekih cudesa koje se svakodnevno unose kroz namirnice u organizam, pa organizam u nedostatku toga pocinje da se okrece koriscenju masnih naslaga da bi organizam opstao.
Pored tih kesica koje se mute u vodi i tako jedu 5x dnevno,unose se i vitamini i minerali koji se takodje kupuju u Protekalu, kako organizam ne bi ostao bez vitalnih potrepstina za zivot.
Uglavnom, posle 3 dana od pocetka dijete nastaje stanje ketoze. Proverava se tako sto se urinira na jedan stapic koji se kupi u apoteci i boja pokaze stanje ketoze.
Ja sam upao u to stanje pre dva dana. Organizam je poceo da jede masne naslage i kilogrami se gube veoma brzo. Izgubih 3 kg kroz 5 dana. U pocetku ce to gubljenje biti rapidno. Prognoze lekara su 8-10kg za mesec dana.
Da se gube kilogrami, gube se. Da mislim o hrani.. O daaaa! Prasak je prasak, meso je meso!
Ako nekog jos nesto interesuje, sa zadovoljstvom cu odgovoriti.

Pozdrav svima
 
Koja koincidencija :D

Bas juce sam bila na nekom rucku gde je bila prisutna i devojka koja je na toj Protekalovoj dijeti .
Za mesec dana skoro , smrsala je 8 kg i zaista odlicno sad izgleda .
Cena za prvi mesec je 450 e ( ako nije smanjila cenu jer joj je bila prisutna i majka koja je samo prevrtala ocima na taj njen nacin ishrane :roll: )

Jede ona i drugu hranu , povrce .... bitno je da jede 5 obroka --kesica ali nije dozvoljen nikakav unos ugljenih hidrata .
Kaze da je sita i jedva je promrljala ono povrce iz tanjira ali zato su joj oci ispale nad mojim jagodama prelivenim flambiranim kremom :zper:

Drugi mesec valda kosta 250 e

E sad dokle tako .... nisam ulazila u detalje jer sam se bavila mojom jagnjetinom :mrgreen:

Generalno , protivnik sam kesica i hemikalija ..... e sad videcu kasnije dali ce kad prestane sa tim jednog dana .... vratiti se kilogrami :think:
 
Мени то звучи :eek:

:rotf: I meni jos vise ........... pogotovo sto znam koliko je para dala zadnjih godina na razne individualne trenere , rezime ovakve i onakve .....
... ali ajde ... ima ljudi koji su ''zadovoljni'' samo kad su pod nekim maltretmanom a nisu svesni lepote koju nose u sebi i sa par kg viska
Kad srede sebe u glavi nece jesti do momenta kad zeludac dodje u stanje pucanja i bice im cudno kako mogu da se zadovolje i sa parcetom torte umesto cele komplet ... a ima i toga :(
 
Али мршављење помоћу такве хемије :eek:

Боље да једе само месо, и поврће, без хлеба и слаткиша. Смршаће 10000%, а биће и јевтиније много. :lol:
 

Back
Top