OSTVARENJE ZASTRASHUJUCIH PROGNOZA

tomcat318

Ističe se
Banovan
Poruka
2.412
Exclamation Dragos Kalajic - Ostvarenje zastrasujucih prognoza
Europa Invasa

ИМИГРАНТСКОМ ПРЕВЛАШЋУ У ЗАПАДНОЈ ЕВРОПИ ВИШЕ СЕ НЕ БАВЕ КАТАСТРОФОЛОЗИ НЕГО ПОЛИЦИЈА И ДНЕВНА ШТАМПА (1)
Остварење застрашујућих прогноза
У западноевропским градовима, изван видокруга камера званичних медија и светлости политички коректних рефлектора, одвија се урбани специјални рат великих размера између трећесветских имигрантских маса и европских староседелаца. У задњој години свог живота недавно преминули писац и сликар Драгош Калајић је, по наруџбини свог италијанског издавача, написао о овом проблему обимну студију под насловом „Инвазија Европе”. У наредним бројевима објавићемо шире изводе из тог рукописа, који је нашој редакцији, односно нашем главном уреднику, поверио лично аутор. Пред нама су одломци из опсежног поглавља под насловом „Страх”
Пише: Драгош Калајић

„Имам кћи која похађа школу у Тор Сапиенци и мора да путује тим возом. Шаљем је у теретану да јача мишиће” – тако се жали железничар извештачу миланског недељника Panorama на насртљиву и растућу масу те претње Цигана, што запоседају воз који у раним часовима полази од Авецана ка римској станици Тибуртина, превозећи не само радни народ већ и лажне просјаке са штакама, намерно осакаћену децу, лопуже и провалнике. Реч је о „пола часа пакла”: „Цигани нас гурају и ослањају се на нас, седају нам у крило док им не препустимо наше место. Урлају, зову, ждеру...” Службеници железнице не усуђују се да им траже карте јер знају да ће добити батине.
У циганском насељу главна, ноћна забава младих састоји се у демолирању украдених, луксузних аутомобила, које потом претварају у буктиње, уз експлозије што се разлежу километрима далеко, најављујући, суморно, време великих промена. Полиција се не усуђује да уђе у насеље уљеза већ само шаље општинске службе да кротко и понизно покупе остатке пира уништења. Ноћу Цигани истржу прагове железничке пруге – доводећи у опасност саобраћај – а најрадије бакар и алуминијум који добро продају. Жали се други железничар, који се не усуђује да саопшти своје име: „Да би украли тридесет центиметара бакра – растурили су нам неколико пута електричне уређаје за покретање трачница, због чега наши људи морају да раде целе ноћи.”Кад се управник станице побунио, Цигани су му запретили: „Ти си ноћу сам!” И доиста, ноћу се чују пуцњи ватреног оружја, а простор око станице и околне улице су препуни измета и трагова мокраће јер Цигани не воле да користе одговарајуће заходе, које им је општина ставила на располагање.1

Romi o kojima je ovde rech,uglavnom potichu s Balkana,prema tvrdnjama stranih medija.
Prema ugovoru o readmisiji,koji je g. Ivica Dachic potpisao s EU,svi Romi sa zapadnog Balkana bice vraceni u Republiku Srbiju,a jedan deo se vec bashkari u novim stanovima,KOJI SE GRADE O TROSHKU SRPSKIH GRADJANA. :dash:


&


ИСТИНА О КОЈОЈ СЕ У ХРВАТСКОЈ ШУТИ


Возач камиона из Словеније је негдје на ТВ-у рекао како ради дневно по 16-18 сати за голу плаћу, без плаћених прековремених сати, без плаћеног топлог оброка. Кад би се побунио, каже, то његов газда једва чека, јер би га послао на бурзу и узео Румуна који би му возио у пола цијене, али газда истовремено прича како је у ЕУ супер, јер сваки мјесец купи нови камион.
Бугарин (пословни партнер) прича како је Бугарска живјела од извоза воћа и поврћа, а сада све увозе из ЕУ, док се држава све више задужује,а пољопривреда пропада.
Мађари причају како су постали најамни радници у (до јучер својим) виноградима, јер су их Французи најприје уништили с ниским (дампиншким) цијенама, да би, када Мађари нису више могли враћати банци кредите, од банака купили за ситан новац готово све винограде. Тако се сада најпознатији Мађарски виногради (Токајац) налазе у власништву Француза и Енглеза.
У Чешкој је ЕУ присилила власнике шећерана да затворе творнице, док су радници завршили на бурзи, а све зато јер ЕУ има превише шећера, а превише шећера има зато јер га ЕУ увози из Кубе и на њему је пуно већа зарада.
Њемачка је због прекорачења квоте дозвољеног загађивања, према споразуму из Кyота, велики дио прљаве индустрије пребацила у Чешку.
Једини човјек који је збројио два и два је чешки предсједник Клаус који тврди да је улазак Републике Чешке у ЕУ чисти промашај и у знак протеста не дозвољава да се застава ЕУ извјеси на његову резиденцију.

OVO JE EU U KOJU MI SRLJAMO KAO MUSHICA BEZ GLAVE :dash:

:rtfm:
1 Panorama, 30. октобар 2002.
2 Corriere della Sera, 8. септембар 1999.
3 Le Libre Journal, 17. фебруар 2000.
4 Corriere della Sera, 14. јун 2004.
5 Corriere della Sera, 27. март 2005.
6 Corriere della Sera, 19. април 2005.
7 Corriere della Sera, 27. јануар 2005.
8 Corriere della Sera, 12. април 2005.
9 Panorama, 18. новембар 2004.
10 Corriere della Sera, 29. октобар 2003.
11 Corriere della Sera, 6. децембар 2004.
12 Corriere della Sera, 8. јун 2004.
 
Све се то што је наведено у теми ЗНА - сви знају. Једино питање које се поставља је зашто ови на власти ГУРАЈУ СРБИЈУ У ЕУ... јер погубност тзв.јЕвроинтеграција ВЕЋ САДА СВАКО МОЖЕ ДА СХВАТИ И УВИДИ... једноставно се ради о ЕКОНОМСКОМ ПОРОБЉАВАЊУ... тј. О ПОРОБЉАВАЊУ МИРНИМ ПУТЕМ...
 
Последње године двадесетог века онај који пише ове редове обрео се у Бреши , памтећи је као један од најбујнијих градова италијанског привредног
предузетништва .
Падао је сумрак, Трг Империје с
торжественом неороманском архитектуром Пијаћентинија био је пуст , али је суседни, Пиаца дела Лођа био препун, премда туђина, претворен у
арапски сук, где није било ниједног бледоликог.
Иза трга простире се стари део града, потпуно освојен афричким имигрантима, њиховим радњама и задасима или мирисима лоја, те несносном буком
арапске музике, лишене постојаног средишта и тежишта гравитације, што лелуја као неко звучно знамење људске поводљивости и изгубљености. Само
понеко лице страроседелаца, бледо, очајно.
Помислих, поносно, како храбро одолевају, али ме је пријатељ, водич, одмах разуверио: „Не, већ немају куда. Цене станова су толико пале овде да с оним
што би добили не би могли никуд отићи.”
 
”Кад се управник станице побунио, Цигани су му запретили: „Ти си ноћу сам!” И доиста, ноћу се чују пуцњи ватреног оружја, а простор око станице и околне улице су препуни измета и трагова мокраће јер Цигани не воле да користе одговарајуће заходе, које им је општина ставила на располагање.1
Dža bom kar.
 
Jедини човјек који је збројио два и два је чешки предсједник Клаус који тврди да је улазак Републике Чешке у ЕУ чисти промашај и у знак протеста не дозвољава да се застава ЕУ извјеси на његову резиденцију .
Прошле године у вељачи сам једне недјеље у вијестима на радију у осам сати чуо у шпици крајње узнемирујућу вијест - У Мађарској грађани
незадовољни с ЕУ изишли су на улице и кренули према парламенту , полиција направила барикаде, очекује се оно најгоре. Укључио сам радио да чујем
вијести, међутим Мађарска се није више спомињала.
Навечер сам с нестрпљењем чекао дневник на ТВ, о споменутом догађају ни ријечи.
Значи да је саборска комисија за информирање већ реагирала . Након пар дана стјецајем околности
срео сам се с неким Мађарима па сам упитао што је то било . Најприје нису схваћали на што мислим, а када сам им објаснио што је било на вијестима,
одмахнули су руком и рекли "Ма код нас су стално неке демонстрације против ЕУ".
Е па сада се питам гдје је демокрација, гдје је слобода штампе, којом се толико бусамо у прса.
Тврдим да је то зато јер би против ЕУ било не 50% грађана РХ, већ 90%да овакве вијести прикажу на
нашој телевизији. Бојим се да на крају грађани неће нити гласовати о уласку у ЕУ, већ ће до тог времена Сабор промијенити Устав, па ће Сабор
мјесто нас донијети најбоље рјешење, а то је улазак у ЕУ, јер знају да су им изгледи да народ гласа за ЕУ веома мали.
 
Све се то што је наведено у теми ЗНА - сви знају. Једино питање које се поставља је зашто ови на власти ГУРАЈУ СРБИЈУ У ЕУ... јер погубност тзв.јЕвроинтеграција ВЕЋ САДА СВАКО МОЖЕ ДА СХВАТИ И УВИДИ... једноставно се ради о ЕКОНОМСКОМ ПОРОБЉАВАЊУ... тј. О ПОРОБЉАВАЊУ МИРНИМ ПУТЕМ...
Jel stvarno neznas il se bojis bama?
Pa nasi aktuelni vlastodrsci su uzeli velike pare da Srbiju nolens volens uguraju u jevropu.
Ne uspeju li u tome prodjose ko njihov rodonacelnik sto uze lovu pa se predomisli.
I svi znamo kako je zavrsio.
 
OTKAZI
Fiat otpušta pet hiljada radnika?
Autor/izvor: SEEbiz/Beta
RIM - Rimski list "Republic" piše u današnjem broju da najveći italijanski proizvođač automobila Fiat gasi pet hiljada radnih mesta u okviru svog novog
strateškog plana.
Otkazi će pogoditi tri fabrike u Italiji.
 
OTKAZI
Fiat otpušta pet hiljada radnika?
Autor/izvor: SEEbiz/Beta
RIM - Rimski list "Republic" piše u današnjem broju da najveći italijanski proizvođač automobila Fiat gasi pet hiljada radnih mesta u okviru svog novog
strateškog plana.
Otkazi će pogoditi tri fabrike u Italiji.

Umjesto da sacuvaju svoje a da otpuste radnike u Srbiji.... taj Fiat sve radi naopako.
 
Sukobi u Milanu zbog ubistva imigranta
Ubistvo mladog Egipćanina, žrtve obračuna imigrantskih bandi, pokrenulo je talas nasilja u Milanu koji se proširio i na susednu Via Padovu. Nasilje se proširilo i u susednu Via Padovu, a
uništeni su brojni automobili i razbijeni prozori na prodavnicama.
Za počiniocima ubistva se još traga.
To je drugi slučaj nasilja među imigrantima ove
godine. Početkom januara su izbili neredi na jugu
Italije, gde su imigranti palili vozila i razbijali
izloge u znak protesta zbog napada lokalnih mladića
na afričke radnike na farmama.
RTS
 
Jедини човјек који је збројио два и два је чешки предсједник Клаус који тврди да је улазак Републике Чешке у ЕУ чисти промашај и у знак протеста не дозвољава да се застава ЕУ извјеси на његову резиденцију .
Прошле године у вељачи сам једне недјеље у вијестима на радију у осам сати чуо у шпици крајње узнемирујућу вијест - У Мађарској грађани
незадовољни с ЕУ изишли су на улице и кренули према парламенту , полиција направила барикаде, очекује се оно најгоре. Укључио сам радио да чујем
вијести, међутим Мађарска се није више спомињала.
Навечер сам с нестрпљењем чекао дневник на ТВ, о споменутом догађају ни ријечи.
Значи да је саборска комисија за информирање већ реагирала . Након пар дана стјецајем околности
срео сам се с неким Мађарима па сам упитао што је то било . Најприје нису схваћали на што мислим, а када сам им објаснио што је било на вијестима,
одмахнули су руком и рекли "Ма код нас су стално неке демонстрације против ЕУ".
Е па сада се питам гдје је демокрација, гдје је слобода штампе, којом се толико бусамо у прса.
Тврдим да је то зато јер би против ЕУ било не 50% грађана РХ, већ 90%да овакве вијести прикажу на
нашој телевизији. Бојим се да на крају грађани неће нити гласовати о уласку у ЕУ, већ ће до тог времена Сабор промијенити Устав, па ће Сабор
мјесто нас донијети најбоље рјешење, а то је улазак у ЕУ, јер знају да су им изгледи да народ гласа за ЕУ веома мали.
Ako EU odluci da je za nju bolje da rvatska udje u EU, bojim se za rvate da ce to i morati,
..........jednostavno sve sto EU pozeli od rvata oni ce to i morati napraviti.........sto nije slucaj i sa Srbijom..........mi NE MORAMO, samo imamo debilnu vlast............a posle mogu i objasniti zasto je to tako:mrgreen:
 
Hоћу криминал имиграната, који већ чине петину становништва, поприма паклене размере.
Извештач Corriere della Sera бележи жалбе грађана:
„Кроз средиште града више није могуће проћи.
Отворити музеје ноћу? Била би то лудост јер нас је страх да ноћу изађемо из куће. И ко ће да нас брани? Прођите
кроз уреде: колико полицајаца и карабињера је заузето пискарањем? Али зашто на та места не доведу војску и не пошаљу полицајце на улице? Пре
него што буде прекасно, јер се пустошење средишта града одвија истовремено с бујањем криминала...
Зато нам људи одлазе и ми страхујемо од смрти десетине малих предузећа . Многи су затворили радње и отишли...”
EU nema alternativu.
 

Back
Top