Samsung bolje hladi manastirske porte od Boga ...

Ali ovo nije na crkvi, nego na manastiru koji se cesto drugacije gradi od crkve, od drugacijeg materijala.
svit
=)
aj malo razradi ovo, strahovito me interesuje
mislim ti materijali i to

Ruzno je samo sto nisu to zamaskirali necim.
Inace nemam nista protiv modernih tehnologija
Onda monasi ne bi trebali da se voze automobilima, avionima, ne bi trebali da koriste telefon, internet i sl. sto bi bilo besmisleno i nepotrebno
nije stvar u modernim tehnologijama
nego ili u pomodarstvu
ili u nekim finansijskim malverzacijama
konaci su skroz načičkani klimama, a kad valjda nisu više imali gde oni turili i na crkvu.
u ravanici nikad, ali nikad nije bilo vruće.
ovo izgleda grozno od spolja, tu nema zbora
a šta će učiniti mikroklimi i sirotim freskama koje se i tako raspadaju - ko to zna.

ja sam ovo videla pre par godina kad su postavili i samo što se nisam izvrnula
i onaj gadni suvenir šop ispred... joj.. otad mi se i ne mili više da odem tamo =I
 
17622479.jpg


neko je zapravo, pomerio klimu....:confused:
 



Ovo je manastir Ravanica(kod ĆUPRIJE ), zadužbina cara Lazara.
Vidite i sami šta su uradili neki ludaci na toj crkvi?
Овде је затајила инспекција или како се већ зове ,можда комисија за заштиту споменика на региону где се налази манастир Раваница.
Постоји пропис како се постављају "достигнућа савремене технологије" на објекте који су проглашени за споменике културе.
На гимназију коју сам ја похађала а чија је зграда проглашена за споменик културе, комисија није дозволила да се на овакав начин поставе клима уређаји.
Постоји пропис како се то ради , а овде су очигледно извођачи радова и комисија за заштиту споменика општине Ћуприја затајили.
Остаје нам де се само надамо да ће неко од надлежних видети ову фотографију и наредити да се испоштује пропис.
 

Back
Top