CG do kraja godine kandidat za EU

Crna Gora do kraja godine kandidat za EU

  • Milo mi je

  • Nije mi milo

  • Svejedno mi je


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Еее чобанеее осврни сад на гласање :hahaha:
Шта ће им факс?
Сеоски туризам...сви ће имати посла јер ће у сезони доћи онолико туриста колико има становника Црне Горе :rotf:
 
Svejedno mi je.

Ne zanimaju me pristalice separatističke politike Mila Djukanovića. Koliko znam, svi pošteni i časni Crnogorci se delarišu kao Srbi, što i jesu, i ne podržavaju politiku dotičnog. A što se EU tiče, kada bi svi ovi jadnici koji toliko vole tu nakaznu pseudo-državnu tvorevinu čiji kreatori toliko teže ka stvaranju istoimene federacije znali šta ona sa sobom nosi, ne bi se tako lakomo opredeljivali.

Uostalom, kandidatura za EU ništa ne znači. Mogu se oni i sutra kandidovati, kada se izvrše i pretresu sve potrebne procedure za članstvo tog državnog Frankeštajna, ispašće da im je potrebno više od dvadeset godina da bi uopšte saznali rezultat.
 
Brisel: Dobri signali za Crnu Goru
15. april 2010.

okeu_img.gif


Evropska komisija će najvjerovatnije dati pozitivno mišljenje o spremnosti Crne Gore da postane država kanidat za punopravno člnastvo u Evropskoj uniji - potvrdilo je Pobjedi nekoliko izvora u Briselu.
Vasilis Maragos, iz Odsjeka za proširenje Evropske komisije, rekao je juče na skupu u Evropskom parlamentu da je Komisija zadovoljna otvorenošću crnogorskih vlasti i njenom spremnošću da u potpunosti sarađuju sa tom institucijom u procesu izrade mišljenja.
- Vlasti Crne Gore nijesu nam samo pokazale „trpezariju" nego su nam dozvolile pristup i u „kuhinju' gdje se hrana pripremala - kazao je Maragos.
Zaaničnici EK oklijevaju da daju ikakve naznake oko toga kakav bi bio ishod „avija", jer se pozivaju na proceduru i činjenicu da je prerano govoriti o tome. Zemlje članice koje predstavljaju politički dio procesa već najavljuju da postoji mogućnost da ova godina u Briselu bude u znaku još jednog kandidata za punopravno članstvo u EU.
Stalni predstavnik Italije pri EU Ferdinando Neli Feroči je u srijedu bio direktan u vezi sa očekivanjem zvaničnog Rima.
- Mislimo da će „avi" za Crnu Goru biti pozitivan - kazao je Feruči.
Još jedan visoki zvaničnik Evropske komisije izjavio je neslužbeno Pobjedi, insistirajući na anonimnosti, da je stav u Briselu da je Vlada Crne Gore pokazala spremnost da otvoreno sarađuje i da su u sjedištu Evropske unije „veoma zadovoljni dosadašnjim angažovanjima".

http://portalanalitika.me/politika/vijesti/4563-briseldobri-signali-za-crnu-goru.html
 
Svejedno mi je.

Ne zanimaju me pristalice separatističke politike Mila Djukanovića. Koliko znam, svi pošteni i časni Crnogorci se delarišu kao Srbi, što i jesu, i ne podržavaju politiku dotičnog. A što se EU tiče, kada bi svi ovi jadnici koji toliko vole tu nakaznu pseudo-državnu tvorevinu čiji kreatori toliko teže ka stvaranju istoimene federacije znali šta ona sa sobom nosi, ne bi se tako lakomo opredeljivali.

Uostalom, kandidatura za EU ništa ne znači. Mogu se oni i sutra kandidovati, kada se izvrše i pretresu sve potrebne procedure za članstvo tog državnog Frankeštajna, ispašće da im je potrebno više od dvadeset godina da bi uopšte saznali rezultat.

Ma naravno... ko nije Srbin, taj nije ni pošten :hahaha:
 
Crna Gora od 1. maja 2010. ima status pridruženog člana Evropske unije, pošto je 1. maja stupio na snagu Sporazum EU i Crne Gore o stabilizaciji i pridruživanju (SSP).

Svih 27 zemalja članica EU je ratifikovalo SSP koji su Crna Gora i EU potpisale u oktobru 2007. godine.

Evo tek sad saznajem za to, slucajno videh na internetu, jer nigde u srpskim medijima nije to ni spomenuto.
 

Back
Top