politika geografije

gde bi zatrazili azil


  • Ukupno glasova
    10
  • Anketa je zatvorena .

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
1. United States ........

2. France (EU)

3.Turkey

4.United Kingdom (EU)

5.Australia

6.Germany (EU)

7.Denmark (EU)

8.Italy (EU)

9.Luxembourg (EU)

10.Belgium (EU)

11.Poland (EU)

12.Switzerland

13.Sweden (EU)

14.Netherlands (EU)

15.Iceland

16.Slovenia (EU)

17.Finland (EU)

18.Japan

19.Canada

20. Monaco

21.Hungary (EU)

22.Liechtenstein

23.Korea, Rep.

24.Norway

25.San Marino

26.Czech Republic (EU)

27.Malta (EU)

28.Portugal (EU)

29.United Arab Emirates

30.New Zealand

cemu ova tema? pa interesuje me kakve su ovo zemlje.?kakvo im je politicko opredeljanje, kako se u njima zivi, da li postoji politicka sloboda i sl. ne mora o svakoj posebno, onako uopsteno, da li su one zemlje u kojima nema te slobode, gde je narod na niskom stupnju zivota, obrazovanja, ili pak prednjace u odnosu na neke koje nisam naveo.
 
1. United States ........

2. France (EU)

3.Turkey

4.United Kingdom (EU)

5.Australia

6.Germany (EU)

7.Denmark (EU)

8.Italy (EU)

9.Luxembourg (EU)

10.Belgium (EU)

11.Poland (EU)

12.Switzerland

13.Sweden (EU)

14.Netherlands (EU)

15.Iceland

16.Slovenia (EU)

17.Finland (EU)

18.Japan

19.Canada

20. Monaco

21.Hungary (EU)

22.Liechtenstein

23.Korea, Rep.

24.Norway

25.San Marino

26.Czech Republic (EU)

27.Malta (EU)

28.Portugal (EU)

29.United Arab Emirates

30.New Zealand

cemu ova tema? pa interesuje me kakve su ovo zemlje.?kakvo im je politicko opredeljanje, kako se u njima zivi, da li postoji politicka sloboda i sl. ne mora o svakoj posebno, onako uopsteno, da li su one zemlje u kojima nema te slobode, gde je narod na niskom stupnju zivota, obrazovanja, ili pak prednjace u odnosu na neke koje nisam naveo.

Кажи одмах на шта циљаш ?
 
Кажи одмах на шта циљаш ?

ciljam... mislim da su ove zemlje medju liderima u svakom pogledu. od slobode i postovanja ljudskih prava, pa do stubova demokratije u svetu. mislim da se u njima, vecini, zivi odlicno, i da bi svako pozeleo ziveti u tim zemljama, ili makar u 80 % od njih. i mislim da bi svakome bilo na cast da ih te navedene zemlje podrzavaju u bilocemo, ili da im bude na listi prijateljskih zemalja.
 
1. United States ........

2. France (EU)

3.

4.United Kingdom (EU)

5.Australia

6.Germany (EU)

7.Denmark (EU)

8.Italy (EU)

9.Luxembourg (EU)

10.Belgium (EU)

11.

12.Switzerland

13.Sweden (EU)

14.Netherlands (EU)

15.
16.

17.Finland (EU)

18.Japan

19.Canada

20. Monaco

21.
22.

23.Korea, Rep.

24.Norway

25.San Marino

26.

27

28

29.

30.New Zealand

ostavio sam samo dvadeset. da li ima iko od forumasa da bi odbio da ode da zivi u tim zemljama. i zasto?
 
ciljam... mislim da su ove zemlje medju liderima u svakom pogledu. od slobode i postovanja ljudskih prava, pa do stubova demokratije u svetu. mislim da se u njima, vecini, zivi odlicno, i da bi svako pozeleo ziveti u tim zemljama, ili makar u 80 % od njih. i mislim da bi svakome bilo na cast da ih te navedene zemlje podrzavaju u bilocemo, ili da im bude na listi prijateljskih zemalja.
Мора да су "вас" као "признали"! :hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
pa... a da obrnem sliku
1. kina
2. rusija
3. severna koreja
4. iran
5. spanija
5. cuba
6. venecuela
7....

Аха па тако реци да те одмах разумемо.
Ради се о земљама које су признале лажну државу Косово и оним земљама које то нису урадиле.
А ја те лепо питао на шта циљаш.
 
pa... a da obrnem sliku
1. kina
2. rusija
3. severna koreja
4. iran
5. spanija
5. cuba
6. venecuela
7....

Кина је заемља са нејвечим привредним растом?
Не схватам твоју поенту...
Шпаније је у ЕУ, Русија поново јака........а ово остало је нека ситна боранија.
Требао си да поменеш (уколико причаш о јакој економији) Бразил, Јужну Африку, Израел,Индију, Словачку, Грчку, Сингапур, Тајланд и још пар земаља које чине две трећине светске популације,
 
pa... a da obrnem sliku
1. kina
2. rusija
3. severna koreja
4. iran
5. spanija
5. cuba
6. venecuela
7....

Kina kao država i kineski narod su jedni od najstarijih civilizacija koje su opstale i traju
Rusija je država bogata istorijom, ratovima, i najvećim rudnim blagom ( takodje opstali i pored silnih ratova )
Severna Korea je doživela nezapamćen genocid od strane USA i nije ni čudo što ne prihvataju njihov sistem vrednosti
Iran je takodje država, jedne od najstarijih civilizacija ( verski je iskvarena ali nije usamnjen slučaj )
Španija, kolonizovali trećinu planete Zemlje, ne treba dalje komentarisati.
Kuba, prelepo karipsko ostrvo, nažalost u blizini USA
Venecuela, država gde je benzin 20 centi i ni malo naivni u USA demokratiju
 
Kina kao država i kineski narod su jedni od najstarijih civilizacija koje su opstale i traju
Rusija je država bogata istorijom, ratovima, i najvećim rudnim blagom ( takodje opstali i pored silnih ratova )
Severna Korea je doživela nezapamćen genocid od strane USA i nije ni čudo što ne prihvataju njihov sistem vrednosti
Iran je takodje država, jedne od najstarijih civilizacija ( verski je iskvarena ali nije usamnjen slučaj )
Španija, kolonizovali trećinu planete Zemlje, ne treba dalje komentarisati.
Kuba, prelepo karipsko ostrvo, nažalost u blizini USA
Venecuela, država gde je benzin 20 centi i ni malo naivni u USA demokratiju

gde se kina nalazi stose tice prava kineza u samoj kini? ili rusiaj???ili cubanac??? iranac???severnocoreanac??? to je poenta.
ps.sa "istorijom" se slazem, zemlje za respekt.
 
Аха па тако реци да те одмах разумемо.
Ради се о земљама које су признале лажну државу Косово и оним земљама које то нису урадиле.
А ја те лепо питао на шта циљаш.

Meni je u početku izgledalo da čovek hoće da zatraži azil u nekoj od zemalja sa spiska, pa od forumaša očekuje savet:zcepanje:
 

Back
Top