infekcija na oku od šminke

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Pre nedelju dana sam se nakon dugo vremena našminkala. Nakon par dana mi se pojavio svrab i ljuskanje kože na gornjim kapcima ka unutrašnjem uglu oka. Čime da to rešim? U apoteci su mi dali AD kapi ali ne pomaže. Da li bi pomogao hloramfenikol?
 
Pre nedelju dana sam se nakon dugo vremena našminkala. Nakon par dana mi se pojavio svrab i ljuskanje kože na gornjim kapcima ka unutrašnjem uglu oka. Čime da to rešim? U apoteci su mi dali AD kapi ali ne pomaže. Da li bi pomogao hloramfenikol?

Verovatno ti šminka nije kvalitetna......promeni senku ili olovku koju koristis. I ja sam imala tih problema.....:D
 
Otidji do najblize apoteke, kazi koji problem imas i pitaj za savet. Ako nisam sigurna, a ne mogu tek tako docekati susret sa ocnim lekarem - obicno tako radim.

Ukoliko ti ni pored terapije koju pocnes sama primenjivati ne krene na bolje, ocni lekar je jedino resenje.
 
Pre nedelju dana sam se nakon dugo vremena našminkala. Nakon par dana mi se pojavio svrab i ljuskanje kože na gornjim kapcima ka unutrašnjem uglu oka. Čime da to rešim? U apoteci su mi dali AD kapi ali ne pomaže. Da li bi pomogao hloramfenikol?

Hloramfenikol je antibiotik i sprecice infekciju,ako postoji,ali posto imas svrab moras da odes da ti prepisu kortikosteroid koji se daje za podruzije oko ociju.
hidrokortison 1% na primer. :)
 

Back
Top