ISPOVEST

G

gresnica

Gost
Rastrgana izmedu sebe i porodice,to je opis mog trenutne situacije.Sa 17g.sam stupila u brak s covekom koji je bio moj prvi muskarac u zivotu,prva osoba s kojom sam ja cak i poljubac razmenila.Kako to tuzno mi zvuci sad u ovom danasnjem vremenu,posle deset godina.Dvoje divne dece su najlepsi produkt moga braka.Sad se pojavio stranac koji je uzdrmao sve moje principe i stavove po pitanju prevare i izazvao buru osecanja koje ja jedva prikrivam.On je sad trenutno u svojoj zemlji,sve se zavrsilo i nista nije imalo da se zavrsi-zato sto je sve bilo i svodilo se na razgovore.Obostrana privlacnost postoji,zove me da dodjem,zajedno sa decom,nudi mi brak.Koliko se samo zena nalazilo u ovoj otrcanoj situaciji?Zasto sam sebi dozvolila da osetim nesto za drugog muskarca?Osecaj krivice nizasta.Sta cu odluciti,naravno,zrtvovacu se,sacuvati obraz mojih roditelja,muzev ponos i cast,deci djetinjstvo uz oba roditelja.Jer, sta ova Balkanska zena iz male provincije drugo moze da uradi?Sve svoje zelje i porive zakopaj duboko u sebi,previse ljudi bi bilo povredjeno.A ja,sta ce biti kad me stignu godine i moja deca odu za svojom srecom,kako cu gledati na sve ovo?Sa dubokom setom i tugom, ili ponosna na sebe sto je sve islo po nepisanim pravilima sredine sacuvala se "cast i ugled"poridice S....!Hocu li se kajati....?
 
gresnica:
Rastrgana izmedu sebe i porodice,to je opis mog trenutne situacije.Sa 17g.sam stupila u brak s covekom koji je bio moj prvi muskarac u zivotu,prva osoba s kojom sam ja cak i poljubac razmenila.Kako to tuzno mi zvuci sad u ovom danasnjem vremenu,posle deset godina.Dvoje divne dece su najlepsi produkt moga braka.Sad se pojavio stranac koji je uzdrmao sve moje principe i stavove po pitanju prevare i izazvao buru osecanja koje ja jedva prikrivam.On je sad trenutno u svojoj zemlji,sve se zavrsilo i nista nije imalo da se zavrsi-zato sto je sve bilo i svodilo se na razgovore.Obostrana privlacnost postoji,zove me da dodjem,zajedno sa decom,nudi mi brak.Koliko se samo zena nalazilo u ovoj otrcanoj situaciji?Zasto sam sebi dozvolila da osetim nesto za drugog muskarca?Osecaj krivice nizasta.Sta cu odluciti,naravno,zrtvovacu se,sacuvati obraz mojih roditelja,muzev ponos i cast,deci djetinjstvo uz oba roditelja.Jer, sta ova Balkanska zena iz male provincije drugo moze da uradi?Sve svoje zelje i porive zakopaj duboko u sebi,previse ljudi bi bilo povredjeno.A ja,sta ce biti kad me stignu godine i moja deca odu za svojom srecom,kako cu gledati na sve ovo?Sa dubokom setom i tugom, ili ponosna na sebe sto je sve islo po nepisanim pravilima sredine sacuvala se "cast i ugled"poridice S....!Hocu li se kajati....?
Nesto sam mladji od tebe ali me je uloga tog neznanca iz tvog zivota podsetila na mene-prica je bila veoma slicna (pre par godina),i ona je kao i ti odlucila da ne rusi sklad svog zivota-mnogo je devojaka bilo posle nje...ali,veruj mi ne prodje dan da ne pomislim na nju,i cini mi se sve bih dao za jos jedan njen poljubac(to je najvise sto sam tada i dobio)...dobro razmisli,jedan je zivot--sa srecom.
 
Nisi ti gresnica,ti si jedna pacenica.Kajaces se sigurno.Ko ce da misli o tvojoj sreci ako neces ti.I tacno ako to ne uradis za 10,20god bices ocajna zena ,secaces se svega.Moras to da izvedes tako da ne povredis nikoga,a to je ipak izvodljivo.Bori se za sebe,za svoje osecaje,pobedi primitivizam u sebi,koji ti namece drustvo.Moras prvo biti zadovoljna sobom da bi mogla da zadovoljis druge.Budi sebi na prvom mestu.Budi jaka,ako to dovoljno zelis to ce ti se desiti. :twisted:
 
just a girl:
Nisi ti gresnica,ti si jedna pacenica.Kajaces se sigurno.Ko ce da misli o tvojoj sreci ako neces ti.I tacno ako to ne uradis za 10,20god bices ocajna zena ,secaces se svega.Moras to da izvedes tako da ne povredis nikoga,a to je ipak izvodljivo.Bori se za sebe,za svoje osecaje,pobedi primitivizam u sebi,koji ti namece drustvo.Moras prvo biti zadovoljna sobom da bi mogla da zadovoljis druge.Budi sebi na prvom mestu.Budi jaka,ako to dovoljno zelis to ce ti se desiti. :twisted:
Potpuno se slazem sa tobom....
 
Zene su u stanju da ostave i muza,decu,porodicu,sve zbog ljubavi a muskarci nisu takvi. Mislim da treba da budes ponosna na sebe sto se nista nije desilo i sto si ostala uz muza i decu.Zrtvovala si se ali i treba .zbog dece,pa ona nisu nista kriva. Volis svoga muza, asto je najbitnije postujes ga. Svaka ti cast, uradila si pravu stvar.
 
Koko, tvoje mi reci dolaze kao melem na ranu.U pravu si ipak zbog te dece ne mogu da to uradim.Borim se svaki dan sa sobom,odrzavam i dalje vezu sa Strancem putem neta,ni to ne mogu prekinuti a kud sve to vodi..Samo mucim i sebe i njega,al` bez obzira sto ovo nema buducnosti ni on ni ja nemozemo reci zbogom.On je neozenjen,stariji je malo od mene,u proslosti je imao vezu iz koje je izasao jako povredjen,da bi se posle distancirao od tih dubljih veza..I hop,kao iskusenje srete udatu zenu, ni on ni ja nismo to hteli al`nesto nas je privuklo,nesto jace sto ne mozemo suzbiti...
Pokusavam zamisliti situaciju kako bih ja iz cista mira stala pred muza i decu i kazala muzu-Ja te vise ne volim,idem s drugim-a deci rekla pakujte svoje stvari mi idemo za inostranstvo.Ne,nemam srca da im to napravim.Treba mi snage al` proci ce i ovo.Kazu da vreme leci sve....Al`jednog se plasim,godina kad me stignu i straha od kajanja.....
 
bolje izgubiti trenutak u zivotu, nego zivot u trenutku.
iskusenja su da ih prozivimo (prezivimo) i da budemo zahvalni Bogu. Sve dolazi od djavola sva iskusenja.
treba naci svoju srecu... ljudu prave sebe nesrecnima povecavajuci svoje potrebe i prosiruju spisak svojojih zelja.
treba se okrenuti porodici, jer da nije tako i da nisi uspevala do sada da prevazidjes probleme koje si imala ti bi ostavila svog muza.sa jedne strane tvoja sreca a sa druge strane cija sve ne.
razmisli!!!!
 
Idi kuda te srce vodi. Kako to lako zvuci. Ja sam u principu za rizik i da sam u tvojoj situaciji , a sigurna da muza vise ne volim, prekinula bih sa dosadasnjim zivotom i potrazila srecu i smisao sa nekim drugim (pod uslovom da si svesna da sve nije samo strast i stvar trenutka vec mnogo vise od toga)
 
Svaki put se rastuzim kad cujem ovakvu pricu... A toliko mnogo ih je...
Kako god da uradis, jedan dio tebe ce se kajati zbog te odluke... U svakom slucaju, ti si na gubitku...
Eto sta ti je zivot... Tja...
 
PA STA HOCES OD NAS?TI U STVARI TRAZIS NEKOG KO CE TI RECI DA ODES ZA NJIM!PA IDI!STA CEKAS?ZIVOT JE SAMO JEDAN A TI OCIGLEDNO NISI ZADOVOLJNA NJIM!PRUZA TI SE PRILIKA DA BUDES SRECNA AKO JE NE ISKORISTIS BICES NEZADOVOLJNA DO KRAJA ZIVOTA I KAKAV CE TVOJA DECA IMATI ZIVOT UZ NEZADOVOLJNU,TUZNU MAJKU?AKO TVOJU PORODICU NIJE BRIGA ZA TVOJE ZELJE I OSECANJA ZASTO BI TEBE BILO BRIGA ZA OCEV OBRAZ I OSTALO?A DECA CE IMATI RUGOG OCA U TOM COVEKU,ZAR NE?
 
Eh,Pametnice,kao sto neko gore rece "Uvek je bilo lakse reci nego uraditi".Previse osoba bi bilo povredjeno mojim odlaskom, a samo ja i on srecni.Velika je cena te srece..
Sad me jos tesi sto on i ja nismo prekinuli,on zna stanje kod mene,ne postavlja uslove,tipa ili on, ili ja.On je moja dobrica...
 
Zar ne mislis ti pacenice,da je ovo sta radis tako bljutavo.Sedis na dve stolice.Zar ne shvatas da ako tako nastavis ces pasti sa obe.Krajnje iskreno. :P
 
ma ti stranci su u stanju da dube na trepavici zbog nase zene, goni ga u tri... odes li, za pet godina ce ti neko opet zavrteti mozak, neki nas, sigurno i nije neka marka u svojoj zemlji kad je poslat da snjuva po SRBIJI
 
ZENSKO SRCE JE DUBOK OKEAN PREPUN TAJNI!!! rece neko...

Ostavi to u sebi i cuvaj ono sto imas bar zbog dece,
jer koliko sam shvatio tebi je brak OK. Nemoj da zalis sto ti je on prvi. Bilo je sta je bilo, tada si tako odlucila i nema kajanja za ono sto se desilo odavno. Isto tako moras i sada da prelomis, ali ako je nesto dobro, zasto ga kvariti i ici u nesto nepoznato!?!?
 
Erykah Badu ima jednu diiivnu pesmu o tome kako joj prilazi divan mladić, ali ona već ima vezu, ozbiljnu, i kaže mu, s puno ljubavi i topline, najiskrenije, maybe in the next lifetime...we ll be baterflies....
Skoro sam počela da cmizdrim čitajući ovo. Što ne biste bili prijatelji, prijateljstvo može da traje večno i da nikoga ne ugrozi....Šteta je odreći ga se, a nezamislivo je lišiti decu porodičnog kutka, pogotovo ako je tvoj muž OK prema vama...
Ja, da sam u takvoj situaciji, pretvorila bih ga u porodičnog prijatelja. Upoznala bih ga sa svima, i ako treba, svi bi ga zavoleli. A on...možda bi shvatio čega ti treba da se odrekneš u ime vaše, imaginarne jel, nerealizovane još, nadam se (?), ljubavi....
Raskorak je ovako strašan. Ako je ikako moguće, upoznaj ga sa suprugom i dečicom.
Možda grešim, ali poenta je da se volite i da se ne rastajete u životu, niko ni sa kim? Probaj. Nije strasna ljubav, ali je vrednija i dugovečnija.
 
Hm...Ovo je tako klasicna zenska prica...naravno, ti si vec odlucila, ostaces tu gde si a potajno ces u srcu zauvek prebcivati svojoj porodici, da si njihova ZRTVA...da si odustala od ljubavi zbog njih...imaj toliko MUDA i odluci sama osvom zivotu, jer on pripada samo tebi..i kakva god da je odluka, neka bude tvoja, neka niko drugi ne bude razlog...veruj mi, znam kako to izgleda, ne pricam napamet...tvojoj deci ce biti mnogo bolje ako si ti srecna i ako stojis iza svojih odluka, nego ako se pretvoris u nekog ko je ogorcen na zivot, samo zato sto si propustila svoje sanse za srecu. Razmisli dobro. Prilike se ne ponavljaju, a zivot prolazi!
 
srbolog:
ma ti stranci su u stanju da dube na trepavici zbog nase zene, goni ga u tri... odes li, za pet godina ce ti neko opet zavrteti mozak, neki nas, sigurno i nije neka marka u svojoj zemlji kad je poslat da snjuva po SRBIJI
Ja bi da pokusam da opisem tog srcelomca: ima preko metar i 90,crna kosa,oci duboko crne,izrazito crn ,maljav po citavom telu, lepa guza i trenutno je na osluzenju vojnog roka.
 
A mislim da je ova tema jedna od njih
1. Zar ne mislis da je malo sebicno gledati samo na sebe?
2. Da li bi ta deca zaista imala "calca" u tom strancu?
3.Ljubav, sta kada sve to polako pocne da bledi a klinci odrastu i pitaju sta se desilo, sta ces reci kako oni to da shvate?
4.zar ih mozes spakovati i reci "idemo u inostranstvo" a sta je sa caletom, kako im to objasniti?
etc. etc.
Mislim da je ideja prilicno sebicna, kao i svi koji te hrabre tipa "poslusaj srce".
Razum uvek mora biti na prvom mestu
Ljubav je prolazna
pozdrav

p.s.
Just a girl moram ti reci da se od tvojih komntara prosto najezim, kladim se da ti je IQ max 0.2
cao
 
:) Ajde da te malo nasmejemo, gresnice. Vidi ovako, ti imas dvojicu, a ko zna koliko zenskih osoba u nasoj zemlji nema nikog pored sebe. Pa blago tebi. Budi fer prema drugim zenama i resi se jednog! Salim se, naravno, ali ne mozes uvek drugima da udovoljavas. Moras da budes sebi na prvom mestu. Ne mogu mnogo da mudrujem jer nemam decu i ne nalazim se u takvoj situaciji, ali ako odbijes tog stranca mozda ces se jednog dana kajati. Pozdravljam te!
 
Samo nemoj da slusas Gazdaricu. Ona uvek daje kontra savete i pokusava vec posranog da jos gore posere Slusaj svoje srce i to je to. Veruj meni. Na svetu ne postoji gresniji a sretniji covek zbog svojih grehova od mene. :lol:
 
A kad te prodje pijanstvo ljubavi mozda ces se kajati sto si to uradila.Ko zna kakav je on kad juri tebe sa decom.I nije isto povremeno pricati sa nekim i ziveti sa nekim.Tuzno je da ces se kajati sta god uradis.Tako ti i treba kad si se udala sa 17 godina
 

Back
Top