Obala slonovace izvozi vise od nas

Ne znam kako vi, ali meni je stvarno krivo kada pročitam ovakve vesti. K'o da smo najgori. :dontunderstand: Ja sam freelancer i moji klijenti su uglavnom iz inostranstva. Nemam firmu ali eto bar nešto izvozim, onoliko koliko jedan dečko sa Beogradske kaldrme može. Potpuno razumem privrednike koji su toliko opterećeni porezima da jedva mogu da dišu, ali mora da postoji bar nešto što bi se odavde moglo izvoziti a da se nekako zaobiđe država, jer od ovih očigledno nema vajde nikakve. :rtfm:
 
Cesto imam kontakta sa ljudima koji rade privatno - jednostavno nemaju racuna da rade sve legalno, a izvoz ako je nelegalan ne ulazi u zvanicnu statistiku ;).

Necu ulaziti u politiku, zaista ima ljudi koji MNOGO vise prate od mene a i nisam ekonomista da dajem strucno misljenje, ali moje vidjenje situacije je da ce tako i ostati sto se tice izvoza dokle god malisha privatni preduzetnik u Srbiji bude placao dovoljno poreza da kontrolor leta u JATu ima platu 20.000 eura. Ne moze malisha sa tolikim nametima da bude konkurentan kolegi iz inostranstva sto se finalne cene proizvoda tice.
 
Ja sam freelancer i moji klijenti su uglavnom iz inostranstva. Nemam firmu ali eto bar nešto izvozim

Mislis da njuska koja osmislja stope / akcize / kazne sta da izgovori ovo? Dokle god im neko pametan kaze da "ovaj posao" moze (i jelte zbog budzeta apsolutno treba) dodatno oporezivati moci cemo normalno da radimo i da budemo konkurentni strancima.

A kasnije cemo ici u ilegalu kao sto svi ostali "izvoznici" rade. Bash "ludo" vreme :whistling:
 
Potpuno se slažem, samo mislim da ovo nema veze sa politikom već sa zdravim razumom. Evo sada odobravaju nekakve potrošačke kredite, što u prevodu znači da i dalje tvrdoglavo podržavaju uvoznički lobi i nerealno čvrst dinar. Ovo je pretposlednja faza propasti naše ekonomije, a poslednja će biti kada se proarči još ovo nekoliko preostalih srbernih kašika i viljušaka što su ostali ...

Sramota je da je prošlo 10 godina od pada Miloševića, a da još uvek nije postignut nivo industrijske proizvodnja iz devedesetih...

Pitaju me zašto ne otvorim firmu, kao tako lakše mogu da komuniciram sa državom. Što se mene tiče, što manje komuniciram sa državom to bolje! Kad budem prešao 30.000$ godišnjeg prihoda, uplatiću im onaj porez (mada ni to ne moram jer je kazna simbolična - oko 100$) i nek se nose!
 
A šta da izvezemo kad ništa ne proizvodimo?

Jao, da samo znas koliko smo proizvodili, koliko smo izvozili, a koliko su zatvorili, pa i ja sam privatno proizvodio, dok me nije inspekcija reketirala(bilo je da im plupan zube i da dobijem neprijatelje na sve strane,(posto drzavna firma a lopovi se drze zajedno) dok je ulicne prodavce i kineze, oznacavala kao jadne, nije ih ni dirala, doveli kineze koji i dan danas neplacaju porez, da vidim jednog kineza da izdaje racun, pa oni ni slova neznaju, ali njihova ambasada stiti svoje gradjene, pa makar i nelegalne, neznam sta misle da sam je nesposoban da zaradim na drugi nacin, bezobrazno totalno, sve su pozatvarali, netreba pomoc, jednostavno samo da su ih pustili da rade svoj posao i da zakon za sve isto vazi, nista vise....jbo ih kredit, i njihovi evropski zelenasi.....
Imam 32 god, imam cebece kad sam bio beba, sad se moja cera pokriva snjim, kao novo je, a i najprijatnije, neda nikom, zamisli koji je to kvalitet bio, ali narodu nasem glpm je bolje kinesko kako je vidim, eto mu, ja mojoj deci imam po skoro istoj ceni ali dosta kvalitetnije....a i vecina je domace, kad bolje razmislim...
Sve u svemu ovo je namerno, da bi mogli da kradu, zato sto su na vlasti samo glupaci, koji nemogu da se snadju posteno.....
 
Poslednja izmena:
eto Bogi,ja ti mogu uvesti robu u kinu
ogromno trziste,ekonomski,trenutno najjace u svetu,sto tri kineza prokockaju za vece,tri srbina ne vide u zivotustoga,ajd da vidim,sta to iz srbije moze da se izveze a da nisu vino i maline:):)
E kad bi ti reko za obucu ti bi se smejao, pogledaj tamo, ali kavalitetnu, to tamo kosta sacuvaj boze, kod nas je u nabavci decja patofnica sa mirisljavim djonom, koznim anatomskin uloskom i ojacanjem naped inazad, i kofercetom, prelepa, kosta 400 din. znas li ti koliko je u kini taj kvalitet, jedino sto nas glpi narod misli da je kinesko jeftino, a sto traje 2 dana po suvom pa bos kuci, nikom nista, Meni kinez kaze koji stanuje kod mene, kaze da se u srbiju uvozi samo ono sto je 10 godina proslo, da to ni u kini nezele, ono sto otpisano, samo da je jeftino....ovo je primer koji mi je pao napamet, bitna je i malo tehnologija,(za neku godinu necemo moci da ih stignemo) ali malo da se zakon promeni, video bi kako bi nicale fabrike, ovde i fijat ima da se vrati odakle je dosao i jos da nam doplati za bezaniju....:hahaha:
 
Poslednja izmena:
E kad bi ti reko za obucu ti bi se smejao, pogledaj tamo, ali kavalitetnu, to tamo kosta sacuvaj boze, kod nas je u nabavci decja patofnica sa mirisljavim djonom, koznim anatomskin uloskom i ojacanjem naped inazad, i kofercetom, prelepa, kosta 400 din. znas li ti koliko je u kini taj kvalitet, jedino sto nas glpi narod misli da je kinesko jeftino, a sto traje 2 dana po suvom pa bos kuci, nikom nista, Meni kinez kaze koji stanuje kod mene, kaze da se u srbiju uvozi samo ono sto je 10 godina proslo, da to ni u kini nezele, ono sto otpisano, samo da je jeftino....ovo je primer koji mi je pao napamet, bitna je i malo tehnologija,(za neku godinu necemo moci da ih stignemo) ali malo da se zakon promeni, video bi kako bi nicale fabrike, ovde i fijat ima da se vrati odakle je dosao i jos da nam doplati za bezaniju....:hahaha:

hm......jedini domaci brend,koji bi imalo smisla izvesti su cipelice pavle
sve ostalo,neverujem da bbi bilo gde proslo
to sto je kinez rekao je ziva istina,ovo trziste se smatra vrlo siromasnim
u vezi decije cipelice od 400 din.....ja koliko sam upoznat.....decije cipelice su basnosnovno skupe
a ovo,moze biti uvezeno u delovima pa kod nas sklopljeno
no nebitno,i tako,se moze dalje izvoziti na zapad gde je carina 0 posto trenutno

ajdmo dalje....sta jos srbija moze da izveze,a ima ga u izobilju
 
hm......jedini domaci brend,koji bi imalo smisla izvesti su cipelice pavle
sve ostalo,neverujem da bbi bilo gde proslo
to sto je kinez rekao je ziva istina,ovo trziste se smatra vrlo siromasnim
u vezi decije cipelice od 400 din.....ja koliko sam upoznat.....decije cipelice su basnosnovno skupe
a ovo,moze biti uvezeno u delovima pa kod nas sklopljeno
no nebitno,i tako,se moze dalje izvoziti na zapad gde je carina 0 posto trenutno

ajdmo dalje....sta jos srbija moze da izveze,a ima ga u izobilju

Znam ja sam ih valjao za 1200, da ide, takve su u polinu 2000 ista ih fabrika radi....
 
Pa Kina i Indija su jako zanimljiva tržišta a biće još zanimljivije kada im još malo poraste standard, pa time i potrebe. Kina je doduše malo zatvorena zemlja, vidim i google je napustio, ali moglo bi se odavde nešto, samo mi u mojoj branši za to ne treba posrednik. Dovoljan je kvalitetan server i neko ko zna Kineski! Ipak, hvala na interesovanju, za sada sam na engleskom govornom području. :)
 
Pa Kina i Indija su jako zanimljiva tržišta a biće još zanimljivije kada im još malo poraste standard, pa time i potrebe. Kina je doduše malo zatvorena zemlja, vidim i google je napustio, ali moglo bi se odavde nešto, samo mi u mojoj branši za to ne treba posrednik. Dovoljan je kvalitetan server i neko ko zna Kineski! Ipak, hvala na interesovanju, za sada sam na engleskom govornom području. :)

no dobro,ajd da vidimo,na stranu kitajci,sta moze da se ponudi tima sto pricaju engleski
sta to njima treba od nas
daj neku ideju da vidimo
 
no dobro,ajd da vidimo,na stranu kitajci,sta moze da se ponudi tima sto pricaju engleski
sta to njima treba od nas
daj neku ideju da vidimo

Rakija brate, sljivovica nikog ravnodusno nije ostavila, imam ovde kajsiju i divlju breskvu mada ni kruska mi nije za bacanje...ali prava
I kako lealno praviti rakiju- kostalo zadovoljstvo, znas li to koliko i sta ti treba??
 
Poslednja izmena:
Rakija brate, sljivovica nikog ravnodusno nije ostavila, imam ovde kajsiju i divlju breskvu mada ni kruska mi nije za bacanje...ali prava
I kako lealno praviti rakiju- kostalo zadovoljstvo, znas li to koliko i sta ti treba??

ma imaju i oni snaps,viski ma sve sto i ovde
no,znas li koji kvalitet tu treba,da se vade kospice mionimum,a ne da se kupe sljive sa zemlje,ko sto nasi rade:):)
salim se,ali,flasa,etiketa,kutija...plus sertifikati,bar jedno tona njih,pa jos toliko sertifikata sa njihove strane
zxnas li sta je izvoziti ili uvoziti hranu ili pice
uuuh,nebih ni pomisljao,narocito u zemlje EU
 
ma imaju i oni snaps,viski ma sve sto i ovde
no,znas li koji kvalitet tu treba,da se vade kospice mionimum,a ne da se kupe sljive sa zemlje,ko sto nasi rade:):)
salim se,ali,flasa,etiketa,kutija...plus sertifikati,bar jedno tona njih,pa jos toliko sertifikata sa njihove strane
zxnas li sta je izvoziti ili uvoziti hranu ili pice
uuuh,nebih ni pomisljao,narocito u zemlje EU

E ja prizvodim modnu obucu, dosta kvalitetniju od kineske, a cena je skoro ista u nabavci,(svi lkokali ti se snabdevaju kod kineskih veleprodavaca u vecini slucaja), a i neide lose ovde, sta mislis o tome.....gde izvozis???....
E ja obozavam forum posao i novac, nadam se da nesmaram.:confused:
 

Back
Top