KOCKANJE KAO OVISNOST

malina_2010

Početnik
Poruka
8
Dali je kocka unistila i Vas zivot?
Dugih 6 god zivjela sam sa muzem ovisnikom od ove mentalne bolesti danasnjice, izgubili smo sve sto smo imali...
Vratili smo se iz Novog Sada sa lijecenja i moram podijeliti sa vama utiske i pomoci ako nekome treba ovakva vrste pomoci. I za ovu bolest lijek postoji!!
Ako neko ima slican problem, slobodno pitajte, rado cu vam pomoci....
 
jednostavno prekines da se kockas

:) Bas jednostavno:)Da je tako prosto,ne bi ni bila bolest,svi bi je ostavljali kad god
bi pozeleli.
Imao sam slucajeve u siroj familiji ... Strasno na sta ljudi postanu spremni kad ogreznu
u kocku!:dash: Pretpostavljam da je malina2010 prosla kroz pakao, jer znam kroz
sta su ovi moji prolazili svojevremeno.
I izlecio se covek.Sve super.Kad...Cujem...Opet poceo da posecuje kazino...:evil:
 
hvala vam na razumijevanju... ja licno nemam iskustva ni sa jednim porokom ali cini mi se da sam kocku apsolvirala!! toliko sam se nacitala i naslusala o tome...nikome ne bih pozeljela...to je uzas, jednostavno teska, teska mentalna bolest i bez strucne pomoci nema izlaza.

pozdrav svima
 
U Srbiji čak tri i po miliona građana igra neku vrstu igara na sreću, a prema statističkim podacima, svaka peta osoba koja pokaže interesovanje za neku od igara vremenom postane patološki kockar. To znači da u našoj zemlji živi oko 700.000 građana „pod rizikom” patološkog kockanja, tvrdi za „Blic nedelje” Dejan Stanković, osnivač fonda „Herc” koji se bavi prevencijom i lečenjem zavisnosti od kocke, a u okviru koga funkcioniše i SOS centar za pomoć patološkim kockarima.

izvor: Blic

Staru temu razdvajamo i zaključavamo, ali zbog kvalitenih saveta, mnoštva iskustava obolelih i članova njihovih porodica ostaje link ka istoj

http://forum.krstarica.com/threads/111169&highlight=alkoholizam
 
Poslednja izmena:
Nisam strucnjak, mozda ce se javiti neko ko vise zna o toj vrsti zavisnosti.
Znam da je tesko kad se navuces na nesto, ali valjda nedostatak novca to resava.
Bolno, ali istinito.
Ja pijem lekove, izmedju ostalog i Lorazepam i pokusavam da se skinem sa njega, ko ne zna kako je to skidati se sa lekova, taj ne zna sta su Tantalove muke... ali mi nikako ne uspeva.
Ne znam, mozda je potrebno da se covek koji ima problema sa kockom obrati psihijatru ili psihologu, mozda pomogne.
Ali mislim da sve dolazi iz glave, tako da mi sami mozemo mnogo toga sebi da pomognemo, e sad drugo je pitanje da li to zaista hocemo.
 
Ja sam se svojevremeno bio navukao na kladionicu. Potrošio sam gomilu para...hm, gomila...nije to neka gomila, ali u ono vreme kada nisam nigde radio, to je bilo previše. Probavao sam razne sisteme, "sigurne" metode da dohakam kladionici, i naravno uvek bio u debelom minusu.

To je trajalo oko 4 godine. I, jedan dan, sećam se kao da je juče bilo, nakon što sam potrošio jedinih 100€ koje sam imao, a koji su imali veoma bitnu namenu, toliko sam se naljutio na sebe, na svoju naivnost i glupost...ma došlo mi je da samoga sebe našamaram.
Od toga dana, a ima tome već 5 godina, nisam uplatio nikada više nijedan jedini tiket. Čak ni one "za zabavljanje" sa puno parova za 50 dinara...ništa.

Mnogo puta nakon toga sam išao sa drugarima u kladionice, i mrtav 'ladan sam pijuckao neko pićence dok su oni grozničavo orali po listi ne bi li iskopali neku "siguricu" i sastavili "ubitačan tiket". A, tek koliko sam bio zadovoljan sobom dok sam ja mirno gledao utakmice i uživao u fudbalu, i navijao kao svaki normalan muškarac, a oni su se preznojavali, drhtali, psovali i pljuvali, tonuli dublje vadeći se na živo klađenje, itd.

Ne znam kako, ali eto, meni je uspelo. Bilo je dovoljno samo da se naljutim na sebe, i da se posramim samoga sebe, jer smatram se načitanom i inteligentnom osobom, i zato i jesam tako odregaovao kada sam shvatio da plaćam porez na budale.
 
toliko sam se naljutio na sebe, na svoju naivnost i glupost...ma došlo mi je da samoga sebe našamaram.
/QUOTE]

Kockanje je simptom teških poremećaja impulsa. Neki ljudi imaju toliko poremećene impulse da imaju potrebu "da se često šamaraju" dok se ne ubiju.

Ja nisam često imao tu potrebu...samo jednom, i to onda kada sam shvatio koliki sam magarac ispao. I, to uopšte nema veze sa kockanjem. U mom slučaju je bilo to, ali mogla je biti i neka sasvim druga situacija kada čovek shvati da je ispao budala, pa dobije želju da sam sebe nalupa.

Važno je da se shvati i greška ne ponovi.
 
Ja sam se svojevremeno bio navukao na kladionicu. Potrošio sam gomilu para...hm, gomila...nije to neka gomila, ali u ono vreme kada nisam nigde radio, to je bilo previše. Probavao sam razne sisteme, "sigurne" metode da dohakam kladionici, i naravno uvek bio u debelom minusu.

To je trajalo oko 4 godine. I, jedan dan, sećam se kao da je juče bilo, nakon što sam potrošio jedinih 100€ koje sam imao, a koji su imali veoma bitnu namenu, toliko sam se naljutio na sebe, na svoju naivnost i glupost...ma došlo mi je da samoga sebe našamaram.
Od toga dana, a ima tome već 5 godina, nisam uplatio nikada više nijedan jedini tiket. Čak ni one "za zabavljanje" sa puno parova za 50 dinara...ništa.

Mnogo puta nakon toga sam išao sa drugarima u kladionice, i mrtav 'ladan sam pijuckao neko pićence dok su oni grozničavo orali po listi ne bi li iskopali neku "siguricu" i sastavili "ubitačan tiket". A, tek koliko sam bio zadovoljan sobom dok sam ja mirno gledao utakmice i uživao u fudbalu, i navijao kao svaki normalan muškarac, a oni su se preznojavali, drhtali, psovali i pljuvali, tonuli dublje vadeći se na živo klađenje, itd.

Ne znam kako, ali eto, meni je uspelo. Bilo je dovoljno samo da se naljutim na sebe, i da se posramim samoga sebe, jer smatram se načitanom i inteligentnom osobom, i zato i jesam tako odregaovao kada sam shvatio da plaćam porez na budale.

Postovani,
svaka cast tebi ali ti si ovde izneo podatke da si ti uspeo jer si navitana iinteligentna osoba a da tvoji drugovi i dalje kockaju( zakljucak sam izvedi). Kocka ne funkcionise po sistemu hocu /necu i ako se slazem da je sve ``u glavi`` vec postoji niz faktora koji odredjuju da li ce neko postati patoloski kockar ili nece. Evo, ja sam clan Mense i imam iq 156 i petnaest godina sam bio u kockarskom vrtlogu i jedva izasao iz njega.
Tebi svaka cast ali probaj da objasnis drugovima da gube NOVAC, ZDRAVLJE, UGLED, VREME itd... Ne verujem da ce ti uspeti.
Pozdrav.
 
Postovani,
svaka cast tebi ali ti si ovde izneo podatke da si ti uspeo jer si navitana iinteligentna osoba a da tvoji drugovi i dalje kockaju( zakljucak sam izvedi). Kocka ne funkcionise po sistemu hocu /necu i ako se slazem da je sve ``u glavi`` vec postoji niz faktora koji odredjuju da li ce neko postati patoloski kockar ili nece. Evo, ja sam clan Mense i imam iq 156 i petnaest godina sam bio u kockarskom vrtlogu i jedva izasao iz njega.
Tebi svaka cast ali probaj da objasnis drugovima da gube NOVAC, ZDRAVLJE, UGLED, VREME itd... Ne verujem da ce ti uspeti.
Pozdrav.

Pa, zaključak je i izveden. Zaključak je da i pametni ljudi mogu dozvoliti da se uvuku u taj vrtlog, ali i da svakako imaju tu mogućnost da sgledaju u šta su ušli, da shvate da nemaju šanse u toj utakmici, i da izađu iz toga, dok ovi drugi jadnici do kraja veruju da će ih "krenuti".
 

Back
Top