Туризам и шопинг

drgrbic

Zainteresovan član
Poruka
172
Molim Vas da mi neko pomogne u preporuci gde otici u soping ,kako otici kolima ,zato sto idem sama sa dve cerke.I da li je bolje preko neke agencije i koje.I molim Vas za svaku informaciju koja bi nam bila korisna ,gde prenociti u Italiji ili ako idemo u Bec u Austriji.Hvala.Dugo nisam bila iu tom pravcu ,i vazna mi je svaka informacija.Hvala jos jednom.Lidija
:poklon::zpozdrav::hvala:
 
Molim Vas da mi neko pomogne u preporuci gde otici u soping ,kako otici kolima ,zato sto idem sama sa dve cerke.I da li je bolje preko neke agencije i koje.I molim Vas za svaku informaciju koja bi nam bila korisna ,gde prenociti u Italiji ili ako idemo u Bec u Austriji.Hvala.Dugo nisam bila iu tom pravcu ,i vazna mi je svaka informacija.Hvala jos jednom.Lidija
:poklon::zpozdrav::hvala:

ja sam ti o tome sve napisala , ako ti bude jos nesto trebalo javi mi se..proveri kod AMS za uslove ..vinjeta,...uzmi osiguranje ma gde isla na ta 3-4 dana za svaki slucaj bilo koje ,
od priznatih u Eu
 
...definitivno Palmanova...em su cene nizhe za -15 do -30% em je izbor vecci, pogotovo sada..Parndorf je, blago reci, opustoshen od 19.12.2009. a i nije neka velika razlika u kilometrazhi...jedino su putarine mnogo vecce, ako idesh kolima u Palmanovu...u blizini ti je Mestre, takodje outlet...kao i onaj kod Udina...pa kod Ljubljane, pa kod Zagreba...
 
interesuje me bas Palmanova u italiji.Da li se isplati ici svojim kolima,Agencije naplacuju 85 e po osobi,a nas smo tri.Da li problem ici kolima i molim Vas napisite sve sto trebam znati.Hvala puno>lIdija isla bih sledece nedelje ili mozda kasnije
:)
 
interesuje me bas Palmanova u italiji.Da li se isplati ici svojim kolima,Agencije naplacuju 85 e po osobi,a nas smo tri.Da li problem ici kolima i molim Vas napisite sve sto trebam znati.Hvala puno>lIdija isla bih sledece nedelje ili mozda kasnije
:)


...imash nekih 800-totinjak km od BG...putarine su ti Bg - granica sa Hrvatskom 7-8 Eur...kroz Hrvarsku je 15+1 Eur...a kroz Sloveniju 15 Eur/ 10 dana...Italija je oko 8-9 Eur...pa sve to pomnozhi X2 ( osim Slovenije )...
 
jel to znaci da je bolje sa agencijom i i kako sto je stvari u Nike ,moje cerke to najvise interesuje.Kao sto znas cene ovde otkidaju.Daj molim te savet:D

...ne mogu ti pomocci za Nike...nikad ih nisam ljubio kao firmu...i gde god vidim njihov znak, ne zaustavljam se...sorry...

...nego, na 30-40km odatle je outlet u Mestre...to ti je predgradje Venecije...imash ok outlet sa sportskim stvarima u Udinama...tamo svi svrate koji idu u taj deo Italije ili Austrije na skijanje...pa imash kod Ljubljane, ne tako velik, ali povoljan...i imash kod Zagreba, gledash pravac prema Mariboru...ali, tamo nisam bio...znam iz pricha...

...mislim da ti je kolima najpovoljnije...jer vas ide 3 X 85 Eur...pa rachunaj...
 
Ево ја ћу да покушам са мало рачунице:

Ако до тамо имате око 800 км као што каже @El Muerte II (то је 1600 км у оба правца) и нека вам ауто троши у просеку 8 л/100 км, то вам испада око 130 л и нека је просечна цена бензина око 1.2 €, то вам је око 156 € (оквирно) само за бензин у оба правца. Када то поделите на вас 3, испада трошак од 52 €/особи за бензин. Што се путарина тиче, у оба правца (ако рачунамо оне највише цене) испада око 81€ укупно, што је 27 € /особи за путарине. 52 + 27 = 79 € (оквирно) трошак за пут, што је ту негде с обзиром да вам преко агенције наплаћују 85 €.


А што се саме локације тог тржног центра тиче, можеш видети на овој слици где се отприлике налази:

 
Covek kaze da vozi od stana i nazad ,mislim da je rekao 85 eura .Kaze kao da kjluceve od kombija i tttu se ostave stvari a on ode u hotel ,spava i uvece nazad\
.e sad mislim da je dobro zato sto moze da stane i pored nekih drugih radnji po zelji,ne znam ,ali sve nesto mislim da li je to ok.i mi bi isle za nas u kupovinu
:)
 
dosadna sam ali kad se izracuna benzin i sve te putarine ,sta je bolje .a i kako da je najem sve te radnje daj nekui tacniji spisak i nemam pojma svasta bi pitala ali ne znam sta pre
:D

Ovde možeš da se više informišeš u vezi toga http://www.palmanovaoutlet.it/ .Inače to je jedan kompleks kao mini naselje pored autoputa tako da je lako uočljivo i neces promašiti sigurno.
Sto se tice kalkulacije najbitnije ti je da vidiš da li ce ušteda u kupovini da ti bude veca od troškova?Sigurno se ne isplati ići radi kupovine dva-tri predmeta jer uštedečeš 200 evra a potrošiti na put 300.
 

Back
Top