otvaranje turisticke agencije

hsandra

Početnik
Poruka
47
Zelim da otvorim tur. agenciju. Imam dosta kontakata u Srbiji i C.G (u hotelijerstvu), zavrsio sam visu turisticku, a zena saobracajni fakultet. Neko vreme smo ziveli i u USA.
Sada smo nezaposleni, i imamo tu ideju.
Molim za komentare (konstruktivne) i informacije u vezi ove teme.
Sve me interesuje... Koliko je para potrebno, kako, sta, s kim, na koji nacin...?
Molim i turisticke radnike za komentar, predlog...
Hvala,
 
Zelim da otvorim tur. agenciju. Imam dosta kontakata u Srbiji i C.G (u hotelijerstvu), zavrsio sam visu turisticku, a zena saobracajni fakultet. Neko vreme smo ziveli i u USA.
Sada smo nezaposleni, i imamo tu ideju.
Molim za komentare (konstruktivne) i informacije u vezi ove teme.
Sve me interesuje... Koliko je para potrebno, kako, sta, s kim, na koji nacin...?
Molim i turisticke radnike za komentar, predlog...
Hvala,

Ako otvoris agenciju nudim ti jedan interesantan tur u Venecueli za ljubitelje pecanja i ekoturizma.

Mozemo razgovarati i o zameni turista (Venecuela-Srbija)

Evo samo par slicica sa tura koji smo imali pre par dana:

http://forum.krstarica.com/group.php?do=discuss&group=&discussionid=2055
 
Samo ako imas kombinaciju da dovlacis turiste ovde kod nas, inace ako mislis da ce neko ici iz Srbije bilo gde odma mozes da stavis katanac na biznis.Sasvim je dobar posao ako imas semu da ih ovde dovuces da vide salase po Vojvodini, to je sada hit ovde dobra je ponuda, lepo izgleda, za njih je ovde sve bagatelno pa je to sansa.Ovde je klopa ukusna, domaca, zdrava pice je pravo nije hemija, znaci u tom pravcu treba da pravis reklamu i da ih dovodis.
 
Samo ako imas kombinaciju da dovlacis turiste ovde kod nas, inace ako mislis da ce neko ici iz Srbije bilo gde odma mozes da stavis katanac na biznis.Sasvim je dobar posao ako imas semu da ih ovde dovuces da vide salase po Vojvodini, to je sada hit ovde dobra je ponuda, lepo izgleda, za njih je ovde sve bagatelno pa je to sansa.Ovde je klopa ukusna, domaca, zdrava pice je pravo nije hemija, znaci u tom pravcu treba da pravis reklamu i da ih dovodis.

Pardon, ovo nije tacno.

Znam Srbe iz Srbije koji idu na pecanje na Amazon, redovno, svake godine...

Nisu svi Srbi siromasni kako se nekima cini.

Netacno je ni da je u Srbiji sve jeftino.
 
Pardon, ovo nije tacno.

Znam Srbe iz Srbije koji idu na pecanje na Amazon, redovno, svake godine...

Nisu svi Srbi siromasni kako se nekima cini.

Netacno je ni da je u Srbiji sve jeftino.

Pazi tvoja ideja jeste dobra,cuo sam i ja za neke ture pecanja u Mongoliji i sl
Problem je medjutim naci takvu klijentelu
U krajnjoj liniji sve to zavisi u kakvim se krugovima kreces,pa kao i u svakom poslu uostalom
 
Pazi tvoja ideja jeste dobra,cuo sam i ja za neke ture pecanja u Mongoliji i sl
Problem je medjutim naci takvu klijentelu
U krajnjoj liniji sve to zavisi u kakvim se krugovima kreces,pa kao i u svakom poslu uostalom

Pa to i jeste posao turisticke agencije: da ima dobru ponudu i da TRAZI klijente.

Ne da sedi u kancelariji i ceka da joj klijenti dodju na noge, nego da ide (Boze me oprosti ko Jehovioni svedoci) i da NUDI svoje programe i usluge...
 
Pogledajte temu Da li je moguci bpolji svet(Poruka br. 442)? na Podforumu Filozofija.Tamo sam dao ideju o posebnoj vrsti turizma-Politicki turizam.
Ucinili bi mnogo za sebe i Srbiju ako bi bili uspesni u dovodjenju stranaca iz inostranstva.
Reklama bi mogla da glasi:Dodjite u zemlju koja je svetska politicka laboratorija i u kojoj je rodjeno 16 Rimskih careva...itd.
Izlozeno napred ne znaci da treba licno da se uopste bavite politikom.
Mozete strance voditi na festivale i druge slicne manifestacije koje se u Srbiji odvijaju jedna za drugom(Guca,Egzit itd.).
 
U principu moze se poceti bez vecih sredstava. Prevozno sredstvo se moze iznajmljivati. Ipak je bolje imati svoje naravno ali su onda pocetna ulaganja veca. Treba novca i za zakup kapaciteta ili moze samo dovodjenje turista uz procenat. Opet je tu manja zarada. Clanstvo u YUTA se placa,ne znam tacan iznos. U principu postoji masa mogucnosti. Sve zavisi od pocetnog novca kojim se raspolaze i znanja i iskustva stecenog do sada.
 
Mozda su najmanja ulaganja kod seoskog turizma.Imamo puno lepih sela sa savremenim kucama i osnovnim konforom.Sa druge strane mnogi ljudi u nasim gradovima,pa i svetskim su siti smoga i mnogo cega loseg u savremenim urbanim centrima.
Da li bi ljudi iz Evrope,Japana i drugih zemalja bili zainteresovani da provedu neko vreme u nasim selima?
Reklama preko interneta je najeftinija po mom misljenju.
Agencija ne mora da ima svoj prevoz.Bio sam na jednom takvom putovanju u inostranstvo kada agecija nije imala nista svoje a sve je bilo odlicno.
 
To ovde nemoze.Ovo je recenica koju najvise mrzim od svih koje slusam,a u nasoj Srbiji veliki broj ljudi je vrlo cesto i lako izgovara.
Mnogi kada se razgovara o turizmu odmah pominju nedostatak dobrih puteva i sve drugo sto nam nedostaje da budemo jedna moderna zemlja.
Sahara je najveca pustinja na svetu i opasna je po ljude koji u njoj borave,ali stalno ima turiste!
Turizam je grana privrede koja najbrze i najlakse moze da nas izvuce iz krize,ali u njega se mora uloziti i nesto novca i premnogo truda.
 

Back
Top