Pomoc u vezi stenadi

Ticma91

Početnik
Poruka
20
U blizini moje vikendice,kuja se ostenila i donela na svet 6-oro stenadi.Ja tamo sada odlazim svaki dan kako bih nahranio nju i male.E sad imam vise pitanja posto ja nisam u mogucnosti da se brinem o njima:da li mozda moze neko da mi kaze gde ja mogu njih da udomim,da li postoji neka organizacija slicna SPCA kod nas gde bi im oni nasli dom,ili ako moze neko da mi posalje na pp neke poznate sajtove gde bih okacio njihove slike u nadi da ce ih neko udomiti?i posto stenad cini mi se ima oko 2 meseca,protiv cega ih sve treba vakcinisati i koliko bi otprilike to kostalo?Posto nisam bas u dobroj finan.situaciji pa me zanima i da li postoji neki drzavni veterinar koji vakcinise pse lutalice protiv besnila ili sl.,ili gradjani koji nadju napustene kuce snose troskove vakcinacije?I pitanje u vezi sterilizacije.Da li jos vazi na Veterinarskom fakultetu besplatna sterilizacija pasa,posto bih ja odneo tu kuju na sterilizacijui ako neko ima kontakt telefon?Hvala unapred na odgovorima.
 
Temu sam premestila na usvajaliste, mozes ovde staviti slike pa ce se neko javiti da ih udomis.
Sto se tice azila, tesko da ce neki prihvatiti jer i oni imaju vise pasa nego sto je kapacitet azila.
Napisi i u kom si gradu.
Sto se tice sterilizacije, mislim da vet fax to ne radi, raspitaj se. Vakcinacija prva je 1000 dinara, revakcina takodje, a i stenci, kao i kuja moraju da se ociste od endo i ekto prazita, s obzirom da je prolece i ima krpelja.
 
zaboravi azile i prihvatilista
svi oni grcaju


stence slikaj i postavi ovde i na orkin sajt(i u oglase i svuda gde moze...sto vise razglasis,pre ces im naci domove)
evo ti uputstva za orkin sajt
http://www.orca.rs/dajete zivotinju na usvajanje.htm

a mozes i kontaktirati Nou i zamoliti da nekad doneses stence na shtand,pa ako se ne udome,da ih vratish u vikendicu...i tako sve dok se ne udome(ako si u beogradu)
http://www.noa.rs/index.php?PHPSESSID=e4de864fb4d2b1cbb24d696550f8eb1d&action=forum
tu nadji dejana (dejannoa) i pitaj ga za shtand
 
postoji
Grad Beograd finansira sterlizaciju i kastraciju vlasničkih i napuštenih pasa i mačaka. Molimo Vas da kontaktirate FVM - Odeljenje hirurgije, Dr. Vet. Med. Prokić Branislava, br. tel. 011/2684-154. Ovo je OBAVEZA odgovornih vlasnika pasa i mačaka i građana koji brinu o napuštenim životinjama.
 
tabletu protiv glista imas i u nekim pet shopovima a mozes i u veterinarskoj ambulanti da kupis
a protiv buva imas razne prashkove i sprejeve...samo je bitno da sme za stence da se koristi,to moras da proveris...zato je najbolje da to kupis u vet. ambulanti nekoj....lepo reci koliko su stari i veterinar ce ti dati ono sto sme i reci ce ti kako se sta dozira....

a kuju mozes da sterilises tamo pa da je vratis...samo zakazes telefonom termin i to je to...
jel ona prestala da doji shtence?
ako imaju manje od dva meseca nemoj jos,sacekaj jos dve tri nedelje
 

Back
Top