Šta mislite o ukidanju vojnog roka?

Underboss_Rbc

Obećava
Poruka
72
Ja sam lično protiv toga, ali bih voleo da čujem vaše mišljenje. Moje lično mišljanje je da svaka država treba da ima vojsku koja će braniti ustavni poredak, suverenitet i teritorijalni integritet svoje zemlje. Srpska vojska vekovima ima najjaču tradiciju na balkanu, sadšnje vlasti žele da je sruše. Zanima me vaše mišljenje, hvala unapred ...
 
Ja sam lično protiv toga, ali bih voleo da čujem vaše mišljenje. Moje lično mišljanje je da svaka država treba da ima vojsku koja će braniti ustavni poredak, suverenitet i teritorijalni integritet svoje zemlje. Srpska vojska vekovima ima najjaču tradiciju na balkanu, sadšnje vlasti žele da je sruše. Zanima me vaše mišljenje, hvala unapred ...

Potpuno mi je svejedno...ako treba sluzicu, ako ne necu, mada to se ukida vec 10 godina i nikako da se ukine...:D
 
Ako se zarati, vi gospoda ladiće te muda dok ćemo mi da vam branimo domove. Sram te bilo, neću da se svađam sa tobom ali svaka ti čast!

S obzirom da mi otac radio 30 godina za vojsku ( u Sloveniji, Libiji, Bosni, rat devedesetih), a ni stan jedan mu nisu dali, a ranjen je 99 godine na Kosovu sa 28 gelera u telu (od toga par u glavu i jedan probio nogu), ne pada mi na pamet da prstom mrdnem za ovu drzavu. Zbog toga sam i otisao u civilnu vojsku, na fakultetu.
 
1. Služenje vojnog roka dobro je iskustvo za momke iz svih sredina.
2. Zamena neprofesionalne vojske profesionalnom znači gubljenje odlučujućeg
mehanizma koji je sprečavao vlastima da zloupotrebe vojsku.
3. Nekad se govorilo o ideji opčeg razoružanja; profesionalizacija vojske gazi
tu ideju u suštini i kao skoro sve "tekovine demokratije" prebacuje društvo
na nižu civilizacionu razinu.
 
I tako vam vojska nije sto je bila ..
I moja baba Anka bi je prigurala ka od sale ..

Pa di je onda problem ?

ZA .

Kvalitetniji ce se program razvit za tog jednog pojedinca koji ce dobrovoljno otic i pokazat pravi interes , a ne onaj ko u vecine danas ..odsluzit jer se MORA , napusavat se i bjezat u grad .
 

Back
Top