iso vrednost!

Imam Canon 450d kome je maximalna iso1600. Medjutim, negde sam video da moze da se unapredi do 3200, valjda. Da li neko zna na koji nacin se to postize? Unapred hvala!
Шта ће ти толика вредност? ISO 400 je na granici prihvatljivog za kvalitet slike. Ako slikaš statične stvari pri malo svetla, koristi stativ uz dužu ekspoziciju.
 
Шта ће ти толика вредност? ISO 400 je na granici prihvatljivog za kvalitet slike. Ako slikaš statične stvari pri malo svetla, koristi stativ uz dužu ekspoziciju.

Jeste, ali ne mogu uvek da koristim dugu ekspoziciju kao npr. kad slikam ljude. Mislim, sto onda Nikon d700 ima 7200 iso? :) Mnogo bi mi znacilo to unapredjenje!!!!
 
Uključi hi iso noise reduction u custom settings, ili long exposure noise reduction ako ćeš da pucaš duže ekspozicije. Moj hint, odnosno kako ja noću radim iz ruke je Av mod, maksimalni otvor blende, ISO 1600, IS uključen naravno, i vrlo važno je da nemaš nikakav filter navrnut na objektiv + pomenuti custom settings i imaš skroz upotrebljiv raw da iz njega dobiješ fotku očišćenu od šuma i izoštrenu u nekom softverčetu.

Što se tiče softverskih hackova, video sam da postoji chdk za 400d ali za 450d mislim da nema.
 

Back
Top