DA,MOZDA, NE..tema-reforma vojske

Uzeo sam Ugandu i Obalu slonovače da bih pokazao da nekad jezička igra ne dozvoljava neke izraze. Slično tome, kod nas je odabrano Vojska Srbije umesto Srpska Vojska. Dakle, ne zbog jezika, već sigurno zbog nasleđa od Vojske Jugoslavije ili Vojske Srbije i Crne Gore. Jednostavno samo izmenjena imenica.
Zašto vam je lakše da u tome (i ne samo u tome) radije vidite problem i zaveru umesto obične tehnikalije? Kakve ima veze kako se zove, čemu drama ljudi?

Na stranu što Srbija treba da bude građanska a ne nacionalna država jer svaka razlika, kako po naciji, veri ili bilo čemu, samo vodi do problema.

Kodnjih je stavar Jezicke prirode . A kod nas nije jer je kod nas ( za razliku od njih ) sasvim jezicki prirono da se nasa vojska zove SRpska Vojska . Na sputpot tome , zove se vojska Srbije , sto je produkt ciste komunjarske zavere , a ne gramaticke ispravnosti .

sRBIJA NE SME DA BUDE GRADJANSKA DRZAVA . sRBIJA , AKO MISLI DA OPSTANE , TREBA DA BUDE NACIONALNA DRZAVA , AKO I SVE PRIRODNE DRZAVE U EVRPI , OSIM FRANUSKE . Da li si u opste znao da su sve drzave u Evropi Nacionalne , sem Francuske

P,S, Izvinjavam se zbog velikih slova .
 
Uzeo sam Ugandu i Obalu slonovače da bih pokazao da nekad jezička igra ne dozvoljava neke izraze. Slično tome, kod nas je odabrano Vojska Srbije umesto Srpska Vojska. Dakle, ne zbog jezika, već sigurno zbog nasleđa od Vojske Jugoslavije ili Vojske Srbije i Crne Gore. Jednostavno samo izmenjena imenica.
Zašto vam je lakše da u tome (i ne samo u tome) radije vidite problem i zaveru umesto obične tehnikalije? Kakve ima veze kako se zove, čemu drama ljudi
?

Na stranu što Srbija treba da bude građanska a ne nacionalna država jer svaka razlika, kako po naciji, veri ili bilo čemu, samo vodi do problema.

Pre svega , Srpska vojska treba da se naslanja na tradicije Srpske vojske iz vremnena kraljevine Srbije , a ne nekakve Jugoslavije .

A vidimo problem u svemu jer sve i jeste problem , Savaka rec , recenica ,napis ... ma sve . Narcito od kad su nam oteli 15 % teriterije , i od kad su bez ikakave provere i analize i istrage , onako olako uptrebili rec Genocid u istoj recenici sa Srbi i Srbija .
 
Kodnjih je stavar Jezicke prirode . A kod nas nije jer je kod nas ( za razliku od njih ) sasvim jezicki prirono da se nasa vojska zove SRpska Vojska . Na sputpot tome , zove se vojska Srbije , sto je produkt ciste komunjarske zavere , a ne gramaticke ispravnosti .

sRBIJA NE SME DA BUDE GRADJANSKA DRZAVA . sRBIJA , AKO MISLI DA OPSTANE , TREBA DA BUDE NACIONALNA DRZAVA , AKO I SVE PRIRODNE DRZAVE U EVRPI , OSIM FRANUSKE . Da li si u opste znao da su sve drzave u Evropi Nacionalne , sem Francuske

P,S, Izvinjavam se zbog velikih slova .
Uopšte me ne zanima dali su i sve zemlje nacionalne, moj stav je da je to samo problem. Tačnije veći problem nego da su građanske.
A inače, ni kod Ugande i O.Slonovače verovatno na njihovom jeziku nije stvar jezičke prirode, njih sam uzeo samo kao primer u kojem ne naglašavam zaveru protiv Srba na svakom koraku.
 
Pre svega , Srpska vojska treba da se naslanja na tradicije Srpske vojske iz vremnena kraljevine Srbije , a ne nekakve Jugoslavije .
Ma samo forma je ostala, kakve veze ima šta je Jugoslavija radila. I dalje ne razumem zašto je lakše prihvatiti i verovati u zaveru nego ostaviti u opciji i nešto drugo. Nemoj da si isključiv, ostavi bar opciju "možda" za nešto drugo.
 
Uopšte me ne zanima dali su i sve zemlje nacionalne, moj stav je da je to samo problem. Tačnije veći problem nego da su građanske.
A inače, ni kod Ugande i O.Slonovače verovatno na njihovom jeziku nije stvar jezičke prirode, njih sam uzeo samo kao primer u kojem ne naglašavam zaveru protiv Srba na svakom koraku.

Zavera protiv Srba i te kako postoji . A posto si ti uzeo Ugandu kao primer koji treba slediti , onda bi ugandu trebalo da sledimo po svakom prinicipu i u svim stvarima . Daklem , Srpska vojska moze da se zove Vojska Srbije , al da se uvede kamenovanje za veleizdaju ... i onaku su pitanju samo tehnikalije .
\
Ja mislim da si ti provokator a ne diskutant .
 
kad god smo bili povrsni---redovno smo kaznjeni za to...sada trenutno---povrsnost u politickom zivotu srbije je najizrazajnija mozda u srpskoj istoriji...

Пајо, не бих ја то назвала површношћу, знају они врло добро шта раде а то што раде иде на српску штету. Од врха па све до дна (а да је дно - дно је).
 

Prilozi

  • newbie.gif
    newbie.gif
    9,9 KB · Pregleda: 12

Back
Top