potpuna pravila kartaski igara, mau mau, magarca i crnog petra

Jaooooo...Od kad to nisam igrala... Ne sećam se uopšte kako ide mau mau.Za magarca se kao kroz maglu sećam,pošto sam to pre 5-6 godina igrala sa mojim malim sestrićem.Fora je da skupiš 4 iste karte (od 10 do A +dvojka tref ).Igra najmanje troje ljudi.Deli se po 5.Ostale ostaju na stolu i po redu svakoI izvlači po 1 a šalje dalje jednu koja mu ne treba.Onaj ko ima malu dvojku okreće je da je svi vide s' tim što može da je prosledi dalje tek u trećem krugu.Poenta je da što pre skupiš 4 iste baciš na sto i onda viču svi onom koji je zadnji spustio MAGARAC!!!!!!!!!!! Pogledajte prilog 76319S' tim što nemaš prava to da uradiš ako imaš kod sebe malu dvojku,nego moraš da rasturaš komplet,pošto ne smeš odma da proslediš istu kartu koju si izvukao.Ko zadnji spusti njemu se upisuje slovo. (M...A...G...A...R...A...C...)
Gubitnik igre je onaj koji prvi ispuni rečenicu MAGARAC...(a možda i pobednik,to je već diskutabilno :zcepanje:)
Crnog Petra (mi smo to zvali crne mace) isto ne mogu da se setim ali se sećam da sam mnogo volela da igram.To,remi i jamb su mi bile najbolje igre
P.S. možda ti ovo nešto posluži...
http://vukajlija.com/mau-mau-pravila
 

Back
Top