Compaq Presario 800

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
http://pcworld.about.com/news/Aug242001id57683.htm

Dobila od kolege da mu instaliram OS.

Problem je što neće da upali. On kaže da je palio i da ima instaliran neki win. ali da mu se pojavljuje blue screen, valjda..... elem, kad sam ga donela kući jednostavno neće.

Lampica svetli, znači kabl radi svoje, i bez kabla kad se upali svetli ova druga lampica što znači da je upaljen, ali niti se čuje da nešto radi niti se ekran pali na bilo koji način, kao da je mrtav.

Imate li kakvu ideju kako da ga pokrenem i da li je to uopšte moguće, ili da vraćam pa nek' radi s njim šta hoće?
 
http://pcworld.about.com/news/Aug242001id57683.htm
Dobila od kolege da mu instaliram OS.
Problem je što neće da upali. On kaže da je palio i da ima instaliran neki win. ali da mu se pojavljuje blue screen, valjda..... elem, kad sam ga donela kući jednostavno neće.
Lampica svetli, znači kabl radi svoje, i bez kabla kad se upali svetli ova druga lampica što znači da je upaljen, ali niti se čuje da nešto radi niti se ekran pali na bilo koji način, kao da je mrtav.
Imate li kakvu ideju kako da ga pokrenem i da li je to uopšte moguće, ili da vraćam pa nek' radi s njim šta hoće?
blue screen ili 'bsod'...
razlog, najcesce: 'sudaranje' drajvera, odnosno verovatno poslenje sta je instlirano, ne valja ili /sto ovde nece biti slucaj/ hardverski problem, tipa menjan modul ram memorije, graficke../
Ako si vec uzela da ga istaliras, pregazi to sto ima na njemu, turi WinXP pro i service pack 3, obavezno! :)
 
Ma hoću ali fora je što se ne pali NIŠTA. To je on pričao da je bilo, pre nego što sam ga donela kući, a kad ga ja upalim apsolutno ništa nema na ekranu ni prethodni os, ni bios, ni kakva svetleća kockica :))))

Čak i da nema hard disk unutra, pokazivao bi neke znake života, je l'? Sad ovo je dosta stara mašina ne znam kako je to bilo ranije..... Šta bih mogla da probam?


Vadila sam bateriju ni to ne pomaže :(
 
Poslednja izmena:
Ma hoću ali fora je što se ne pali NIŠTA. To je on pričao da je bilo, pre nego što sam ga donela kući, a kad ga ja upalim apsolutno ništa nema na ekranu ni prethodni os, ni bios, ni kakva svetleća kockica :))))
Čak i da nema hard disk unutra, pokazivao bi neke znake života, je l' Sad ovo je dosta stara mašina ne znam kako je to bilo ranije..... Šta bih mogla da probam?
Vadila sam bateriju ni to ne pomaže :(

Ti mu vrati masinu za par dana i kazi: "Evo ti, sve sam uradila, kod mene radi besprekorno"! :mrgreen: ... sorry, ovo je bilo jace od mene... :rumenko:
ajd, u sledecem valjda napisem nesto korisno.
 

Back
Top