Radosti razvoda

Jojboli

Početnik
Poruka
23
Nije baš da hoću da pitam, a pomoć... ma snaći ću se. Želim samo negde da napišem, da bih mogla da poverujem šta mi se dešava. Evo ovako: moj uskoro bivši muž (stvar je kod advokata) odselio se u drugu zemlju. Znam gde je, i adresu, ali zvanično je prijavljen u ovom stanu u kome sam ostala ja sa decom. Taman sam se sredila i krenula normalno da živim, kad - stigao nalog od suda za zaplenu imovine. Zbog neplaćenog računa za mobilni. Njegovog! TRIDESET HILJADA! A to je samo jedan mobilni operater, dakle stići će od još dva. Advokat kaže da moram da platim, kad onaj neće - a neće. To znači do viđenja sve što sam uštedela za more, ali bolje i tako nego da mi dođe policija u kuću da popisuje kompjuter i TV. Njegovi roditelji neće da pomognu, a od moje familije neću da tražim da finansiraju NJEGOVA telefoniranja švalerki. Progutaću g*** i platiću, nekako. I sad: bilo bi mi lakše kad bih znala da nisam jedina sa takvim problemom. Ili kad bih smislila (ili čula) način da kretenu vratim nekom smicalicom. Nemam mašte za takve stvari. Ima li neko ideju?
 
А зашто ТИ да плаћаш ако је телефон на његово име? Нисам правник, али нема логике... Консултуј се ти са другим адвокатом...

Мој бивши је још увек (9 година после развода) и даље пријављен на мојој адреси (неће да се одјави, а ја то не могу без њега)... И пре пар година ми је стигао судски извршитељ да ми фендује имовину због неких његових неплаћених рачуна. Ја припремила сву документацију о разводу да им докажем да смо разведени, али нису хтели ни да гледају...довољно им је било то што сам рекла.
 
Poslednja izmena:
А зашто ТИ да плаћаш ако је телефон на његово име? Нисам правник, али нема логике... Консултуј се ти са другим адвокатом...

Мој бивши је још увек (9 година после развода) и даље пријављен на мојој адреси (неће да се одјави, а ја то не могу без њега)... И пре пар година ми је стигао судски извршитељ да ми фендује имовину због неких његових неплаћених рачуна. Ја припремила сву документацију о разводу да им докажем да смо разведени, али нису хтели ни да гледају...довољно им је било то што сам рекла.

Još nismo razvedeni, na žalost.Moju. A račun je napravljen dok smo bili u braku, i eto. Valjda je trebalo da ga jurim i proveravam je li platio račun? :dontunderstand::dontunderstand:
 
da
napravio
kako?
odes kod advokata i sve to kasnije overis.
Sam mozes ispuniti sta zelis.
Cak i oko toga kome idu deca u slucaju razvoda
Posebno oko materijalnih stvari(moje-moje, njeno-njeno...kako stednja tako i eventualna dugovanja)
Recimo uzimanje kredita na zajednicko ime se racuna 50-50 u slucaju da se razvedes a nisi sve vratio
ako uzmem kredit samo na moje ime, prilikom razvoda je na meni da celu sumu vratim. Kao i sve troskove koji su samo na moje ili samo na njeno ime.
Isto i sa nasledstvom.
Ono sto se pak stvorilo zajedno, u slucaju razvoda se deli 50-50
Mada i to mozes da uradis proporcionalno primanjima. Meni to bilo previse
 
Mislim da se izrada predbracnih (cini mi se i bracnih) ugovora kod nas pocela pojavljivati od skoro. Kad kazem pojavljivati - iz medija sam cula o istome, a kad kazem skoro - mislim da ima par godina unazad da sam slusala javne rasprave u medijima na tu temu. Smatram da je je to pametna stvar za obe strane, ali ne bih rekla da smo svi jos uvek dovoljno upoznati sa istim. Zato sam bas i pitala.
 
Još nismo razvedeni, na žalost.Moju. A račun je napravljen dok smo bili u braku, i eto. Valjda je trebalo da ga jurim i proveravam je li platio račun? :dontunderstand::dontunderstand:

Нема везе. Ако је телефон на његово име - ОН га плаћа! Ниси му ти старатељ ни жирант, чак и ако си му брачни друг!
 
Ja sam ga napravio pre 6 meseci a u braku sma 8 godina.
Mozes i retroaktivno.
I mislim da je to odlicna stvar
Cist racun-duga ljubav

...a seccam se nekih " Balkanskih prorochica " kako su lajale na truli kapitalizam rechima :
- evo, oni prave i predbrachni ugovor...zamislite takve porodice...gde se zna shta je chije...

...:dash:

...svaka chast...i ja sam nedavno, retroaktivno, napravio...znachi, nisam jedini...:klap:
 
Ja sam ga napravio pre 6 meseci a u braku sma 8 godina.

...svaka chast...i ja sam nedavno, retroaktivno, napravio...znachi, nisam jedini...:klap:
a jel vi to jednostrano pravite?
mislim, pošto obojica kažete "JA sam napravio"
kao da se te vaše žene ništa ne pitaju...
kad tako kažete, znate na šta to meni liči? na pravljenje odstupnice =/
 
a jel vi to jednostrano pravite?
mislim, pošto obojica kažete "JA sam napravio"
kao da se te vaše žene ništa ne pitaju...
kad tako kažete, znate na šta to meni liči? na pravljenje odstupnice =/

...u pravu si...ovako, na blic, deluje...:eek:
...napravljen na moje insistiranje u kooperaciji ( kakav izraz :mrgreen: ) sa suprugom...pa kod mog advokata ( koji je trenutno i njen, dokle...pitanje je :mrgreen: )...pa zajedno sa advokatom i suprugom overen u sudu...

...kompletan izveshtaj imash sada...

...i svakom razumnom paru ( brachnom ) preporuchio bih isto...
 
...josh jedna info...
...ako pravite retroaktivno predbrachni ugovor, obavezno da stoji stavka SVOJEVOLJNO...
...jer, ovo nije pravna drzhava ( SrBija ), a advokati i kinta rade svashta mimo svih pravila i zakona...
 
radije biram sa kime formiram zajednicu i ukrstam gene, nego pravim predbracni ugovor.
meni data rec vise znaci od slova na papiru.
zato moj ex i jeste odabran da bude otac mog deteta, a ostali po tom pitanju nisu uzeti ni u razmatranje.
strast za hemiju, a porodica za racio.
 
хух
ја мислим да би и направила пердбрачни уговор пре брака
мислим, можда да, можда не, ал би ми било ок
али у току брака, после неколико година и то.. е то би ми баш баш тешко пало
осетила бих то ко развод у најави
ал ок, то сам само ја
 
Nije baš da hoću da pitam, a pomoć... ma snaći ću se. Želim samo negde da napišem, da bih mogla da poverujem šta mi se dešava. Evo ovako: moj uskoro bivši muž (stvar je kod advokata) odselio se u drugu zemlju. Znam gde je, i adresu, ali zvanično je prijavljen u ovom stanu u kome sam ostala ja sa decom. Taman sam se sredila i krenula normalno da živim, kad - stigao nalog od suda za zaplenu imovine. Zbog neplaćenog računa za mobilni. Njegovog! TRIDESET HILJADA! A to je samo jedan mobilni operater, dakle stići će od još dva. Advokat kaže da moram da platim, kad onaj neće - a neće. To znači do viđenja sve što sam uštedela za more, ali bolje i tako nego da mi dođe policija u kuću da popisuje kompjuter i TV. Njegovi roditelji neće da pomognu, a od moje familije neću da tražim da finansiraju NJEGOVA telefoniranja švalerki. Progutaću g*** i platiću, nekako. I sad: bilo bi mi lakše kad bih znala da nisam jedina sa takvim problemom. Ili kad bih smislila (ili čula) način da kretenu vratim nekom smicalicom. Nemam mašte za takve stvari. Ima li neko ideju?

Ebo mu pas mater dizvines..jel placa kreten alimentaciju..to da prijavis i trazis sva prava koja ti sleduju ima da ga i tamo nadju:evil:
 
хух
ја мислим да би и направила пердбрачни уговор пре брака
мислим, можда да, можда не, ал би ми било ок
али у току брака, после неколико година и то.. е то би ми баш баш тешко пало
осетила бих то ко развод у најави

ал ок, то сам само ја

...koliko shvatam, nisi udata...
...jednom, kada ( ako ) se udash i ne napravish predbrachni, jer verujesh u "hemiju", pa se nakon 8 ( NN76), ili 11 leta ( kao ja ) odluchish za isto, sigurno neccesh razmishljati kao sad...(boldovano)
 
...koliko shvatam, nisi udata...
...jednom, kada ( ako ) se udash i ne napravish predbrachni, jer verujesh u "hemiju", pa se nakon 8 ( NN76), ili 11 leta ( kao ja ) odluchish za isto, sigurno neccesh razmishljati kao sad...(boldovano)

Ako smem da pitam...sta natera coveka da posle toliko godina braka pravi "predbracni" ugovor :confused:
mislim...ja sam u braku 17 godina,pa rek`o da ne pogresim negde :lol:

@tema...
i ja mislim da nisi duzna da placas njegove pracune...zato i jesu na njegovo ime...raznorzni mobilni poerateri isl imaju nacina da do njega dodju,samo ako hoce...ali lakse je da prete zaplenom imovine,jer nema svako zivaca da se nateze sa sudskim izvrsiteljima :neutral:
 
radije biram sa kime formiram zajednicu i ukrstam gene, nego pravim predbracni ugovor.
meni data rec vise znaci od slova na papiru.
zato moj ex i jeste odabran da bude otac mog deteta, a ostali po tom pitanju nisu uzeti ni u razmatranje.
strast za hemiju, a porodica za racio.

...O Balkanska Sibilo ( Herofilo ), dok si sedela na svojoj steni i udisala isparenja razna, uspela si da predvidish sa kime zajednicu da formirash, gene da ukrshtash, a kako to da ti se nije " javio " VASH RAZVOD...???...mozhda, neki od onih koji nisu bili u razmatranju, bi bio i sad pored tebe i ne bi imao prefiks EX...??? ili nisi dobra prorochica...???

...e zato postoje predbrachni ugovori...jer oni ne veruju u "prorochanstva"...i date ( usmenim putem ) rechi...

...@ j.e.l.e.n.a.

...zemlja se okrecce...:)
 
Poslednja izmena:
хух
ја мислим да би и направила пердбрачни уговор пре брака
мислим, можда да, можда не, ал би ми било ок
али у току брака, после неколико година и то.. е то би ми баш баш тешко пало
осетила бих то ко развод у најави
ал ок, то сам само ја

Ниси само ти. ;)
 
Нема везе. Ако је телефон на његово име - ОН га плаћа! Ниси му ти старатељ ни жирант, чак и ако си му брачни друг!

Netacno Mod!

Ako brak nije LEGALNO razveden - SVE je 50-50%.

I dobici i troskovi.
 
Poslednja izmena:
Netacno Mod!

Ako brak nije LEGALNO razveden - SVE je 50-50%.

I dobici i troskovi.

Аха, супер - ја одем у минус, а банка тражи да наплати од мог (бившег) мужа!
Он направи прекршај у саобраћају - а ја идем код судије за прекршаје...

:lol::lol::lol:
 

Back
Top