Nejednacine u matematici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kurdt

Zainteresovan član
Poruka
115
Posto nisam neki strucnjak za matematiku, zamolio bih nekoga da mi navede koje sve tipove nejednacina imamo u matematici?

Unapriedj hvala na odgovorima!!!
Poz,

P.S.Ovo mi treba kako bih sestri pronasao literaturu za pisanje maturskog rada.
 
@Stevee

Prvo hvala ti na brzom i kvalitetnom odgovoru!

Ja jos znam za linearne nejednacine, nejednacine sa integralima, racionalne nejednacine i nejednacine sa polinomima. (Molim te ispravi me ako grijesim?)

Ono sto bih zelio da te zamolim je sledece:
Da li znas kakvi sistemi nejednacina postoje za ove vec postojece nejednacine? Znam da postoji sistem linearnih nejednacina, sistem kvadratnih nejednacina, koji jos???

THX
 
@Stevee

Prvo hvala ti na brzom i kvalitetnom odgovoru!

Ja jos znam za linearne nejednacine, nejednacine sa integralima, racionalne nejednacine i nejednacine sa polinomima. (Molim te ispravi me ako grijesim?)

Ono sto bih zelio da te zamolim je sledece:
Da li znas kakvi sistemi nejednacina postoje za ove vec postojece nejednacine? Znam da postoji sistem linearnih nejednacina, sistem kvadratnih nejednacina, koji jos???

THX

dobro sad bas racionalne, ne znam da li postoje pod tim nazivom ali u sustini da .
nejednacine sa polinomima to prvi put cujem, to bi verovatno bilo nesto nejednacina viseg stepena :think: ostalo je ok .

Sto se sistema tice pa u sustini ti mozes do beskonacno sistem linearniih, kvadratnih, kubnih .... i tako u nedogled ali se sve svode na osnovni tip ili linearne ili kvadratne ili ako su veceg stepena na polinome i koriscenje bezuovog stava . Mada te nikad u zivotu nisa video .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top